Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Ryzyko w interesie klienta

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

Zainteresowanie faktoringiem rośnie, ale wielu faktorów działa równie asekuracyjnie jak banki


Rosnące zainteresowanie faktoringiem wśród przedsiębiorców zauważają wszystkie firmy faktoringowe. Dzięki temu, że faktorzy inaczej niż banki wyceniają ryzyko i oferują znacznie większą elastyczność, faktoring jest idealnym rozwiązaniem na kryzys. Statystyki temu jednak zaprzeczają - mimo rosnącego zainteresowania faktoringiem po trzech kwartałach 2009 obroty firm faktoringowych spadły o 13%, osiągając wartość 21,6 mld złotych. Jak to możliwe?

- Większość faktorów przyjmuje dość zachowawczą strategię i unika ryzyka przenosząc je na ubezpieczyciela lub odrzuca nie dość bezpieczne transakcje. W efekcie rosnący dynamicznie popyt na usługę pozostaje niezaspokojony - wyjaśnia Krzysztof Kuniewicz, dyrektor zarządzający Bibby Financial Services Sp. z o. o.


- Zupełne unikanie ryzyka jest tak samo niebezpieczne dla gospodarki jak ryzykowanie ponad miarę. Faktoring nie polega na finansowaniu tylko samych pewnych transakcji czy żądaniu dodatkowych zabezpieczeń - zapewnia Krzysztof Kuniewicz. Ofiarą padają przedsiębiorcy, dla których w obecnej sytuacji korzystanie z faktoringu może być jedyną szansą na utrzymanie płynności finansowej i zapewnienie przyszłości swoim firmom.


Na szczęście nie wszyscy faktorzy działają tak asekuracyjnie jak banki i wielu wciąż oferuje finansowanie dla przedsiębiorstw, które nie mają szansy ich zdobyć nigdzie indziej. Ci, którzy ograniczają a nie unikają zupełnie ryzyka zyskują - udziały w rynku tracą firmy faktoringowe związanie z bankami a powiększają firmy niezależne, takie jak Arvato Services Polska, Bibby Financial Services czy Coface Poland Factoring.


Atutami niezależnych firm faktoringowych jest większa elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta - te cechy, które różnią je od bankowej konkurencji są  obecnie najbardziej pożądane przez przedsiębiorców.

Źródło: Bibby Financial Services

 

Komentarze: Ryzyko w interesie klienta

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Block.

  ocena usługi:

 • RD ELEKTRONIKA S.C.

  ocena usługi:

  Solidne wsparcie prawne dla firm działających w branży IT. Polecamy
 • Dariusz

  ocena usługi:

  Porady prawne online są super rozwiązaniem. Szybko, wygodnie, za rozsądną cenę. Polecam e-prawnik.pl
 • Marek

  ocena usługi:

 • Natalia

  ocena usługi:

 • Ireneusz Lucko

  ocena usługi:

  Szybko i na temat
 • Krystyna S.

  ocena usługi:

  Bardzo staranna odpowiedź,jestem bardzo zadowlona,polecę innym.
 • J. Kubicki

  ocena usługi:

 • Łukasz

  ocena usługi:

 • Mateusz

  ocena usługi:

  Jedyna firma, która podjęła się wykonania opinii na \"teraz\". Profesjonalnie, szybko i z rozsądna ceną, polecam
 • Dariusz

  ocena usługi:

  Szybko, sprawnie, w miarę wyczerpująco, jestem zadowolony
 • Tomek

  ocena usługi:

  Pierwszy raz korzystałem w ten sposób z usługi prawnej. Jestem bardzo zadowolony. Wyczerpująca odpowiedź na moje pytanie, zero poślizgu co do czasu i późniejsze doprecyzowanie mojego kolejnego pytania po zapoznaniu się z poradą. Gdybym potrzebował kolejnej porady na pewno zagoszczą tu ponownie. Serdecznie dziękuję i polecam innym!
 • Paweł

  ocena usługi:

  Szybko i profesjonalnie. Dziękuję. Na pewno jeszcze skorzystam.
 • Ewa

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

  Porada bardzo profesjonalna z uwzglednieniem konkretnych przepisow. Jestem bardzo usatysfakcjonowana i polecam.
 • ANDRZEJ

  ocena usługi:

 • Ryszard

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolony z uslugi, odpowiedz wyczerpujaca i konkretna z odniesieniami do paragrafow prawnych majacych wplyw na rozstrzygniecie sprawy. Swietna robota.Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane