Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Faktoring chroni przed bankructwem

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

Faktoring chroni przed dwoma głównymi przyczynami bankructw - brakiem gotówki oraz opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów

Po siedmiu latach spadków, liczba bankructw wzrasta. Polskie firmy bankrutują głównie z dwóch powodów: ograniczonego dostępu do kredytów oraz wydłużającego się czasu oczekiwania na pieniądze od kontrahentów.

Ci przedsiębiorcy, którzy korzystają z faktoringu wiedzą już, że ta forma finansowania chroni przed tymi kłopotami. Faktoring oferuje finansowanie oraz kompleksowe zarządzanie portfelem wierzytelności, które likwiduje skutki braku płynności finansowej.

Faktoring łatwiej dostać niż kredyt

Przedsiębiorcy na masową skalę narzekają na rosnącą nieufność banków do pożyczania. Wymagania banków i ceny kredytów rosną, a w konsekwencji maleją szanse na otrzymanie korzystnego finansowania. Faktoring jest alternatywą dla trudno dostępnych i drogich kredytów. Bez zbędnych formalności, dodatkowych zabezpieczeń i szybko (decyzja o przyznaniu finansowania zapada prawie natychmiast) - faktoring ma wszystkie te zalety, których brakuje kredytom.

O faktoring z sukcesem ubiegać mogą się nawet firmy, które nie mają szans na kredyt, bo firmy faktoringowe oferują finansowanie firmom, które posiadają grono solidnych odbiorców. Nawet, gdy mają ograniczone możliwości zaciągania kredytów. To sprawia, że faktoring jest świetnym rozwiązaniem dla firm młodych, które nie mają jeszcze odpowiedniej historii kredytowej czy takich, które w związku z tymczasowymi kłopotami finansowymi podupadły i nie są już wiarygodne dla bankowych instytucji finasowych. Tę metodę finansowania z sukcesem stosują również małe i średnie przedsiębiorstwa, które wykorzystały swoje limity kredytowe i potrzebują dodatkowych środków dla utrzymania płynności lub dalszego rozwoju firmy.

Minimalizuje spóźnione płatności

Faktoring to nie tylko źródło gotówki, to także monitoring wierzytelności od momentu jej powstania, czyli wystawienia faktury. Systematyczna kontrola znacznie podnosi dyscyplinę płatniczą odbiorców oraz zapobiega poważniejszym problemom, które zwykle są konsekwencją zbyt późnego reagowania na bieżące kłopoty.

Firmy faktoringowe oferują profesjonalne programy ochrony należności, które umożliwiają skuteczne rozwiązanie problemów z opóźniającymi się dłużnikami. Dzięki nim przedsiębiorca nie tylko odzyskuje swoje wierzytelności, ale także ma szansę utrzymać świetne relacje z kontrahentami, bo w znakomitej większości przypadków można odzyskać należności bez konieczności windykacji sądowej.

 • Przedsiębiorca, który decyduje się na faktoring nie traci dobrych relacji handlowych z kontrahentami. Nawet z tymi, którzy nie dotrzymują terminów płatności, bo wtedy firma faktoringowa bierze na siebie najnieprzyjemniejsze obowiązki - to faktor dyscyplinuje opóźnienia i negocjuje warunki spłaty. Faktoring jest skuteczniejszy niż windykacja, bo faktor działa na bieżąco i reaguje natychmiast na najmniejsze opóźnienia i dzięki temu szanse na odzyskanie wierzytelności są nieporównywalnie większe niż w przypadku starych zaległości - zapewnia Wojciech Bogusławski, dyrektor ds. Restrukturyzacji i Windykacji Należności w Bibby Financial Services.

Źródło: Bibby Financial Services


 

Komentarze: Faktoring chroni przed bankructwem

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Joanna

  ocena usługi:

  Szybko i dokladnie polecam w100%
 • Michał

  ocena usługi:

  Fachowa porada.
 • Wiecińska

  ocena usługi:

  Jak dla mnie chapeau bas nie umiała bym się odnaleźć w tych paragrafach,kodeksach i przepisach.Dziękuję z poważaniem
 • Janusz

  ocena usługi:

 • Jola

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo, odpowiedź była szybka i zrozumiała.
 • Bn

  ocena usługi:

  Szybko i do rzeczy ,polecam
 • Bn

  ocena usługi:

  Szybko i do rzeczy ,polecam
 • Tomasz Bubak

  ocena usługi:

 • wower

  ocena usługi:

  Potrzebowalam tylko porady ale jestem zadowolona polecam
 • Ewa

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona .Obsługa szybka i zadowalająca napisana jasno , bardzo rzeczowo i zrozumiale . Bardzo dziękuję.
 • S.Sebastian

  ocena usługi:

  Wszystko jasno i rzetelnie wyjaśnione -na pewno jeszcze skorzystam .Dziękuję bardzo!
 • Dbu

  ocena usługi:

 • marek

  ocena usługi:

 • Bartek

  ocena usługi:

  Jestem pozytywnie zaskoczony. Dziękuje.
 • Marcin Nakonowski

  ocena usługi:

  Pomoc wręcz na poczekaniu, wszelkie wątpliwości rozwiane, wszystko podparte paragrafami. Polecam, na pewno jeszcze skorzystam :)
 • Zadowolony klient

  ocena usługi:

  Polecam, bardzo profesjonalny serwis w obsłudze i kompetencji.
 • Renata Łącka

  ocena usługi:Czy znasz "JAN JÓZEF NARKIEWICZ JODKO"?
Dowiedz się więcej "pomoc prawna".

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane