Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Faktoring chroni przed bankructwem

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

Faktoring chroni przed dwoma głównymi przyczynami bankructw - brakiem gotówki oraz opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów

Po siedmiu latach spadków, liczba bankructw wzrasta. Polskie firmy bankrutują głównie z dwóch powodów: ograniczonego dostępu do kredytów oraz wydłużającego się czasu oczekiwania na pieniądze od kontrahentów.

Ci przedsiębiorcy, którzy korzystają z faktoringu wiedzą już, że ta forma finansowania chroni przed tymi kłopotami. Faktoring oferuje finansowanie oraz kompleksowe zarządzanie portfelem wierzytelności, które likwiduje skutki braku płynności finansowej.

Faktoring łatwiej dostać niż kredyt

Przedsiębiorcy na masową skalę narzekają na rosnącą nieufność banków do pożyczania. Wymagania banków i ceny kredytów rosną, a w konsekwencji maleją szanse na otrzymanie korzystnego finansowania. Faktoring jest alternatywą dla trudno dostępnych i drogich kredytów. Bez zbędnych formalności, dodatkowych zabezpieczeń i szybko (decyzja o przyznaniu finansowania zapada prawie natychmiast) - faktoring ma wszystkie te zalety, których brakuje kredytom.

O faktoring z sukcesem ubiegać mogą się nawet firmy, które nie mają szans na kredyt, bo firmy faktoringowe oferują finansowanie firmom, które posiadają grono solidnych odbiorców. Nawet, gdy mają ograniczone możliwości zaciągania kredytów. To sprawia, że faktoring jest świetnym rozwiązaniem dla firm młodych, które nie mają jeszcze odpowiedniej historii kredytowej czy takich, które w związku z tymczasowymi kłopotami finansowymi podupadły i nie są już wiarygodne dla bankowych instytucji finasowych. Tę metodę finansowania z sukcesem stosują również małe i średnie przedsiębiorstwa, które wykorzystały swoje limity kredytowe i potrzebują dodatkowych środków dla utrzymania płynności lub dalszego rozwoju firmy.

Minimalizuje spóźnione płatności

Faktoring to nie tylko źródło gotówki, to także monitoring wierzytelności od momentu jej powstania, czyli wystawienia faktury. Systematyczna kontrola znacznie podnosi dyscyplinę płatniczą odbiorców oraz zapobiega poważniejszym problemom, które zwykle są konsekwencją zbyt późnego reagowania na bieżące kłopoty.

Firmy faktoringowe oferują profesjonalne programy ochrony należności, które umożliwiają skuteczne rozwiązanie problemów z opóźniającymi się dłużnikami. Dzięki nim przedsiębiorca nie tylko odzyskuje swoje wierzytelności, ale także ma szansę utrzymać świetne relacje z kontrahentami, bo w znakomitej większości przypadków można odzyskać należności bez konieczności windykacji sądowej.

 • Przedsiębiorca, który decyduje się na faktoring nie traci dobrych relacji handlowych z kontrahentami. Nawet z tymi, którzy nie dotrzymują terminów płatności, bo wtedy firma faktoringowa bierze na siebie najnieprzyjemniejsze obowiązki - to faktor dyscyplinuje opóźnienia i negocjuje warunki spłaty. Faktoring jest skuteczniejszy niż windykacja, bo faktor działa na bieżąco i reaguje natychmiast na najmniejsze opóźnienia i dzięki temu szanse na odzyskanie wierzytelności są nieporównywalnie większe niż w przypadku starych zaległości - zapewnia Wojciech Bogusławski, dyrektor ds. Restrukturyzacji i Windykacji Należności w Bibby Financial Services.

Źródło: Bibby Financial Services


 

Komentarze: Faktoring chroni przed bankructwem

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Aneta

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona. Wszystko przejrzyście wytłumaczone. Zachowany termin usługi. Polecam wszystkim
 • Radek

  ocena usługi:

  Dzięki fachowej opinii (i jej profesjonalnej prezentacji) udało mi się odzyskać pieniądze z tytułu nierzetelnie wykonanego zlecenia! Także mogę śmiało polecić!
 • Elżbieta

  ocena usługi:

 • Kmiecik

  ocena usługi:

  Opinia prawna bardzo pomocna, merytoryczna i opracowana w błyskawicznym tempie, dziękuję Kmiecik
 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję
 • aleksandra

  ocena usługi:

  Bardzo profesjonalna i wyczerpującą Polecam W razie potrzeby będę korzystać z usług Dziękuję
 • Ewa

  ocena usługi:

  Serdecznie dziękuje za rzeczową poradę. Choć moja sprawa jest bardzo zawiła dowiedziałam się od czego zacząć. Pozdrawiam
 • Urszula

  ocena usługi:

  Dziękuję serdecznie za wskazanie mi podstawy prawnej,na podstawie której mogę dochodzić zadośćuczynienia z oskarżenia prywatnego za naruszenie dóbr osobistych.
 • Anna83

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona z opinii prawnej. Usługa szybko wykonana, informacje jasne dla \"normalnego\" obywatela i wyczerpujące. Jak najbardziej polecam.
 • B. Sadowska

  ocena usługi:

  Jestem usatysfakcjonowana uzyskaną poradą. Pomogła mi w rozmowie z pracownikiem w US i uzyskanie zwrotu podatku. Jeszcze raz dziekuję
 • Edyta

  ocena usługi:

  Niewiem co byśmy bez tak wspaniałych prawników zrobili,jestem bardzo zadowolona ,korzystam już kolejny raz z porady.Dziękuję
 • Mirek

  ocena usługi:

  na tym etapie jestem zadowolony z współpracy
 • Anna

  ocena usługi:

 • Jadwiga

  ocena usługi:

  Opinia uzasadniona jest w sposób wyczerpujący, a usługa wykonana szybko i profesjonalnie.Polecam innym usługi e-prawnika.
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Kamil

  ocena usługi:

  Bardzo pomocna porada :) Napisana zrozumiale dla człowieka który nie ma pojęcia o prawie tak jak ja :) pozdrawiam
 • Anna

  ocena usługi:

  Dziękuję za pomocną poradę. Polecam !!!Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane