Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Faktoring chroni przed bankructwem

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

Faktoring chroni przed dwoma głównymi przyczynami bankructw - brakiem gotówki oraz opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów

Po siedmiu latach spadków, liczba bankructw wzrasta. Polskie firmy bankrutują głównie z dwóch powodów: ograniczonego dostępu do kredytów oraz wydłużającego się czasu oczekiwania na pieniądze od kontrahentów.

Ci przedsiębiorcy, którzy korzystają z faktoringu wiedzą już, że ta forma finansowania chroni przed tymi kłopotami. Faktoring oferuje finansowanie oraz kompleksowe zarządzanie portfelem wierzytelności, które likwiduje skutki braku płynności finansowej.

Faktoring łatwiej dostać niż kredyt

Przedsiębiorcy na masową skalę narzekają na rosnącą nieufność banków do pożyczania. Wymagania banków i ceny kredytów rosną, a w konsekwencji maleją szanse na otrzymanie korzystnego finansowania. Faktoring jest alternatywą dla trudno dostępnych i drogich kredytów. Bez zbędnych formalności, dodatkowych zabezpieczeń i szybko (decyzja o przyznaniu finansowania zapada prawie natychmiast) - faktoring ma wszystkie te zalety, których brakuje kredytom.

O faktoring z sukcesem ubiegać mogą się nawet firmy, które nie mają szans na kredyt, bo firmy faktoringowe oferują finansowanie firmom, które posiadają grono solidnych odbiorców. Nawet, gdy mają ograniczone możliwości zaciągania kredytów. To sprawia, że faktoring jest świetnym rozwiązaniem dla firm młodych, które nie mają jeszcze odpowiedniej historii kredytowej czy takich, które w związku z tymczasowymi kłopotami finansowymi podupadły i nie są już wiarygodne dla bankowych instytucji finasowych. Tę metodę finansowania z sukcesem stosują również małe i średnie przedsiębiorstwa, które wykorzystały swoje limity kredytowe i potrzebują dodatkowych środków dla utrzymania płynności lub dalszego rozwoju firmy.

Minimalizuje spóźnione płatności

Faktoring to nie tylko źródło gotówki, to także monitoring wierzytelności od momentu jej powstania, czyli wystawienia faktury. Systematyczna kontrola znacznie podnosi dyscyplinę płatniczą odbiorców oraz zapobiega poważniejszym problemom, które zwykle są konsekwencją zbyt późnego reagowania na bieżące kłopoty.

Firmy faktoringowe oferują profesjonalne programy ochrony należności, które umożliwiają skuteczne rozwiązanie problemów z opóźniającymi się dłużnikami. Dzięki nim przedsiębiorca nie tylko odzyskuje swoje wierzytelności, ale także ma szansę utrzymać świetne relacje z kontrahentami, bo w znakomitej większości przypadków można odzyskać należności bez konieczności windykacji sądowej.

 • Przedsiębiorca, który decyduje się na faktoring nie traci dobrych relacji handlowych z kontrahentami. Nawet z tymi, którzy nie dotrzymują terminów płatności, bo wtedy firma faktoringowa bierze na siebie najnieprzyjemniejsze obowiązki - to faktor dyscyplinuje opóźnienia i negocjuje warunki spłaty. Faktoring jest skuteczniejszy niż windykacja, bo faktor działa na bieżąco i reaguje natychmiast na najmniejsze opóźnienia i dzięki temu szanse na odzyskanie wierzytelności są nieporównywalnie większe niż w przypadku starych zaległości - zapewnia Wojciech Bogusławski, dyrektor ds. Restrukturyzacji i Windykacji Należności w Bibby Financial Services.

Źródło: Bibby Financial Services


 

Komentarze: Faktoring chroni przed bankructwem

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Gosia

  ocena usługi:

  Ocena bardzo konkretna i profesjonalnie przedstawiona. Jestem usatysfakcjonowana.
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Porada prawna - ok. Zapewne będę korzystał w przyszłości i polecam.
 • Joanna

  ocena usługi:

  Odpowiedzi zostały przygotowane zgodnie z wybranym przeze mnie terminem 2 dni roboczych. Całość napisana klarownie, z przytoczeniem i zacytowaniem konkretnych przepisów. Szybka reakcja na moją prośbę o doprecyzowanie odpowiedzi na jedno z zadanych wcześniej pytań. Jeśli będę potrzebowała kolejnej porady, na pewno skorzystam ponownie. Polecam.
 • Adrian

  ocena usługi:

 • Iwona

  ocena usługi:

  Porada jasna i wyczerpująca. Dziękuję
 • Grzegorz z Rodzina

  ocena usługi:

  Dziekujemy za szybka i profesjonalna usługę ,na pewno będziemy korzystać we wszystkich sprawach przyszlosciowo
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo szybko i nie długo trzeba było czekać , bez problemów polecam jestem zadowolona usługa fachową
 • tadeusz

  ocena usługi:

 • Justyna

  ocena usługi:

 • Artur

  ocena usługi:

  Porada napisana zrozumiale dla laika , zrealizowana w terminie .
 • Gosia

  ocena usługi:

 • Sylwester

  ocena usługi:

 • Hanna

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za szybką, rzetelną i fachową poradę. Świetna oferta dla potrzebujących pomocy prawnej. Cena usługi zgodna z moim oczekiwaniem:)
 • Paweł

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za pomoc. Polecam wszystkim!
 • zdzisław

  ocena usługi:

 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona z usługi prawnej. Szybka i profesjonalna odpowiedź.
 • Polecający

  ocena usługi:

  Polecam Państwa usługi z czystym sumieniem. Jakość przekazanej opinii na bardzo wysokim poziomie w stosunku do bardzo przystępnej ceny. Dzięki udzielonej wyczerpującej poradzie prawnej odzyskałem moje pieniądze od nierzetelnego pracodawcy w krótkim czasie. Bardzo dziękuję za Państwa pomoc.


Czy znasz "BRUNON SYDOR"?
Dowiedz się więcej "koszty i ulga w 2011".

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane