Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Co to jest EUCPN?

Money.pl/ Maciej Miskiewicz
(fot. Money.pl/ Maciej Miskiewicz)
Europejska Sieć Prewencji Kryminalnej (European Crime Prevention Network - EUCPN) została powołana decyzją Rady Unii Europejskiej z dnia 28 maja 2001 roku, w wyniku realizacji postanowień szczytu w Tampere. Sieć tworzą przedstawiciele krajowi wspierani przez punkty kontaktowe i współdziałający z członkami organizacji pozarządowych i ludźmi nauki. Już od dziś na stronie Policji są dostępne informacje o zadaniach, roli i przedsięwzięciach podejmowanych w ramach EUCPN na poziomie krajowymi i europejskim.
Z chwilą wejścia do Unii Europejskiej, Polska otrzymała szansę skorzystania ze skutecznych i sprawdzonych rozwiązań dotyczących walki z przestępczością oraz jej zapobiegania. Jedną z nich jest uczestnictwo w pracach Europejskiej Sieci Prewencji Kryminalnej (ang. European Crime Prevention Network EUCPN). W pracach Sieci Polskę reprezentuje podinsp. Renata Anna Wiak, ekspert Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji KGP.

O EUCPN-ie

Głównym zadaniem EUCPN jest rozwijanie programów prewencyjnych dla wszelkich rodzajów przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań osób nieletnich, przestępczości miejskiej i narkotykowej, na poziomie Unii Europejskiej oraz wspieranie programów i działań krajowych i lokalnych.

Dla osiągnięcia tych zamierzeń EUCPN:

    
-gromadzi i analizuje informacje dotyczące przestępczości i jej zapobiegania oraz udostępnia zdobyte informacje Radzie i państwom członkowskim, stanowi zaplecze eksperckie Rady i Komisji;
-ułatwia przepływ informacji i wzajemne kontakty zarówno na poziomie Unii jak i pomiędzy państwami;
-przyczynia się do określenia głównych zadań w zakresie prewencji, promuje tematykę zapobiegania przestępczości, najlepsze osiągnięcia i wzorce w tej dziedzinie - również poprzez ustanowienie corocznie przyznawanej nagrody za najlepszy program prewencyjny.

Zgodnie z art. 3(2) decyzji, EUCPN jest zobowiązana do:

   
      wspierania i rozwijania współpracy, bezpośrednich kontaktów oraz wymiany informacji i doświadczeń z zakresu przeciwdziałania przestępczości;
   
      zbierania i analizowania informacji w zakresie przeciwdziałania przestępczości oraz dokonywania ocen;
   
      zbierania i analizowania danych dotyczących przestępczości;
   
      przygotowywania ekspertyz dla Rady i Komisji Europejskiej dotyczących przestępczości i jej zapobiegania;
   
      wspomagania w określaniu i rozwijaniu głównych obszarów badań i szkoleń;
   
      organizowania działań zmierzających do rozpowszechniania doświadczeń związanych z przeciwdziałaniem przestępczości;
   
      rozwijania współpracy z krajami kandydującymi, krajami trzecimi oraz organizacjami międzynarodowymi;


Należy podkreślić, iż tematyka zapobiegania przestępczości w opinii twórców EUCPN ma charakter multidyscyplinarny - wymaga skoordynowanych działań organów ścigania, programów edukacyjnych, rozwiązań w zakresie kwestii socjalnych, urbanistycznych.

Programy prewencji powinny być realizowane w oparciu o współpracę ze środowiskiem akademickim, organizacjami społecznymi i powinny czerpać z najlepszych osiągnięć i doświadczeń krajowych i zagranicznych.

Więcej informacji na podstronie EUCPN
Źródło: www.policja.pl, KGP, 23 lipca 2008
 

 

Komentarze: Co to jest EUCPN?

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Gosia

  ocena usługi:

  Ocena bardzo konkretna i profesjonalnie przedstawiona. Jestem usatysfakcjonowana.
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Porada prawna - ok. Zapewne będę korzystał w przyszłości i polecam.
 • Joanna

  ocena usługi:

  Odpowiedzi zostały przygotowane zgodnie z wybranym przeze mnie terminem 2 dni roboczych. Całość napisana klarownie, z przytoczeniem i zacytowaniem konkretnych przepisów. Szybka reakcja na moją prośbę o doprecyzowanie odpowiedzi na jedno z zadanych wcześniej pytań. Jeśli będę potrzebowała kolejnej porady, na pewno skorzystam ponownie. Polecam.
 • Adrian

  ocena usługi:

 • Iwona

  ocena usługi:

  Porada jasna i wyczerpująca. Dziękuję
 • Grzegorz z Rodzina

  ocena usługi:

  Dziekujemy za szybka i profesjonalna usługę ,na pewno będziemy korzystać we wszystkich sprawach przyszlosciowo
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo szybko i nie długo trzeba było czekać , bez problemów polecam jestem zadowolona usługa fachową
 • tadeusz

  ocena usługi:

 • Justyna

  ocena usługi:

 • Artur

  ocena usługi:

  Porada napisana zrozumiale dla laika , zrealizowana w terminie .
 • Gosia

  ocena usługi:

 • Sylwester

  ocena usługi:

 • Hanna

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za szybką, rzetelną i fachową poradę. Świetna oferta dla potrzebujących pomocy prawnej. Cena usługi zgodna z moim oczekiwaniem:)
 • Paweł

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za pomoc. Polecam wszystkim!
 • zdzisław

  ocena usługi:

 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona z usługi prawnej. Szybka i profesjonalna odpowiedź.
 • Polecający

  ocena usługi:

  Polecam Państwa usługi z czystym sumieniem. Jakość przekazanej opinii na bardzo wysokim poziomie w stosunku do bardzo przystępnej ceny. Dzięki udzielonej wyczerpującej poradzie prawnej odzyskałem moje pieniądze od nierzetelnego pracodawcy w krótkim czasie. Bardzo dziękuję za Państwa pomoc.Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane