Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Spłata długu to już nie problem?

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

Wrocław, 29.09.2009

 Spłata długu to już nie problem?

 

         Coraz więcej Polaków ma trudności ze spłatą zobowiązań finansowych. Nie chodzi już tylko o kredyty konsumpcyjne czy zadłużenie na kartach kredytowych, ale o zaległości w postaci niezapłaconych rachunków za energię elektryczną, mieszkanie, gaz czy telefon. Dotyczy to zazwyczaj osób, które spotkały różnego rodzaju przypadki losowe. Najczęściej jest to utrata pracy, obniżenie wynagrodzenia, przejściowe kłopoty, jak również przeliczenie się z własnymi możliwościami finansowymi. Czasem opóźnieniu w płatności winne jest zagubienie faktur, dłuższy wyjazd za granicę lub przeprowadzka. Problem pojawia się, gdy firma nie dociekając przyczyny nie spłacania zadłużenia, powierza odzyskanie należności firmie windykacyjnej. Czy jednak rzeczywiście jest to problem?

         Przejęcie długu przez firmę windykacyjną, wbrew krążącym opiniom, nie oznacza zmiany na gorsze.

Kontakt z nowym wierzycielem może być sposobem na rozwiązanie problemu zaległego zadłużenia, ponieważ podstawową działalnością firm windykacyjnych jest negocjacja spłaty zaległości. Firma przejmuje nasz dług ze świadomością, że mamy trudność z jego spłatą, jest więc nastawiona na poszukiwanie rozwiązań na tyle dogodnych dla nas, aby z czasem należności zostały uregulowane. Dla „statystycznego Kowalskiego" oznacza to indywidualne rozpatrzenie sytuacji w jakiej się znalazł i elastyczne podejście do terminu uregulowania długu. Firma KRUK S.A. na przykład umożliwia rozłożenie spłaty zadłużenia na raty dostosowane do sytuacji materialnej dłużnika, a terminy wpłat dopasowuje do kalendarza jego comiesięcznych wpływów i wydatków. W konsekwencji porozumienia z windykatorem, wartość zadłużenia regularnie maleje, a „Kowalski" może na bieżąco regulować comiesięczne zobowiązania.

         Dodatkowym argumentem przemawiającym za nawiązaniem współpracy z firmą windykacyjną jest fakt, że nie pobiera ona od dłużników żadnych dodatkowych opłat za windykację. Dodatkowe koszty może doliczyć jedynie wierzyciel pierwotny, czyli na przykład bank, operator telefonii, telewizji cyfrowej lub kablowej, zgodnie z umowami kredytowymi i tabelami opłat, które akceptował klient podczas podpisywania umowy.

         Kontakt ze strony firmy windykacyjnej nie jest więc problemem, ale szansą na rozwiązanie problemu naszego zadłużenia. Szansą na pozbycie się kłopotu i normalne funkcjonowanie na rynku. Unikanie kontaktu z windykatorem po prostu się nie opłaca. Zawarcie porozumienia to najlepszy sposób na polubowne rozwiązanie problemu zaległości. Zwłaszcza, gdy największa polska firma windykacyjna zgadza się na warunki spłaty proponowane przez klienta.

KRUK S.A. www.kruksa.pl

Firma KRUK S.A. została założona w 1998 r. Niezmiennie od kilku lat to największy podmiot na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami - multioperator windykacyjny, który w swojej Grupie posiada spółkę zajmująca się windykacją polubowną wierzytelności konsumenckich i gospodarczych (KRUK S.

A.), kancelarię prawną zajmującą się inicjowaniem postępowań sądowych i egzekucyjnych (Kancelaria Prawna RAVEN) biuro informacji gospodarczej gromadzące dane o płatnościach i dłużnikach (ERIF BIG S.A.), Biuro Detektywistyczne oraz spółkę sekurytyzacyjną. Grupa specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu wierzytelnościami na skalę masową. KRUK zarządza wierzytelnościami banków, pośredników kredytowych, firm ubezpieczeniowych, firm leasingowych, pakietami spraw telefonii stacjonarnych i komórkowych, telewizji kablowych, platform cyfrowych, zakładów energetycznych, gazowni, firm z sektora FMCG. Firma posiada także uprawniania do serwisowania wierzytelności sekurytyzowanych przez fundusze sekurytyzacyjne. Centrala operacyjna spółki mieści się we Wrocławiu, a na terenie całej Polski firma posiada 18 oddziałów windykacyjnych. Obecnie spółka zatrudnia ponad 800 osób.

Więcej informacji:

Danuta Cabaj

Ciszewski Public Relations

ul. Bobrowiecka 1A

00-728 Warszawa

kom. 666 813 052

tel. (48 22) 488 41 50, 488 41 80

fax: (48 22) 488 41 75

 E-mail: dcabaj@publicrelations.pl

www.ciszewskipr.pl

 

 

Komentarze: Spłata długu to już nie problem?

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Yv1980Ju

  ocena usługi:

  Pilnie potrzebowałam porady, ale że to także późnym wieczorem funktionuje przeszło moje największe oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona, godne polecenia
 • 5/5

  ocena usługi:

  Szybko i wyczerpująco.
 • julietta605

  ocena usługi:

  Dziękuję za opinię , bardzo mi pomogła .E - prawnik pomógł mi już nie pierwszy raz ..W razie potrzeby ,wiem do kogo się zwrócić .Bardzo polecam .Szybka i rzetelna porada .
 • Antoni

  ocena usługi:

  staranna odpowiedż chociaż niekorzystna dla mnie
 • Iwona

  ocena usługi:

 • Z. Żuk

  ocena usługi:

  Cena przystępna, odpowiedź na pytanie wyczerpująca i w przewidzianym terminie. Jest OK.
 • Anna

  ocena usługi:

  Ekspresowa wycena i profesjonalna odpowiedź na wszystkie zadane pytania w wybranym terminie - polecam!
 • Marzanna

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.
 • Block.

  ocena usługi:

 • RD ELEKTRONIKA S.C.

  ocena usługi:

  Solidne wsparcie prawne dla firm działających w branży IT. Polecamy
 • Dariusz

  ocena usługi:

  Porady prawne online są super rozwiązaniem. Szybko, wygodnie, za rozsądną cenę. Polecam e-prawnik.pl
 • Marek

  ocena usługi:

 • Natalia

  ocena usługi:

 • Ireneusz Lucko

  ocena usługi:

  Szybko i na temat
 • Krystyna S.

  ocena usługi:

  Bardzo staranna odpowiedź,jestem bardzo zadowlona,polecę innym.
 • J. Kubicki

  ocena usługi:

 • Łukasz

  ocena usługi:
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane