Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

STRESZCZENIE:

Zgodnie z art. 890 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego (KPC), wynikający z zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego zakaz wypłat z tego rachunku nie dotyczy bieżących wypłat na wynagrodzenie za pracę. Przyjąć należy, że jest to nie tylko świadczenie płacone bezpośrednio pracownikowi, ale również odprowadzany od tego wynagrodzenia podatek dochodowy do urzędu skarbowego jak i składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne do ZUS. Zgodnie z art. 892 § 1 KPC bank, który naruszył przepisy dotyczące obowiązków banku w zakresie egzekucji z rachunków bankowych odpowiada za wyrządzoną przez to wierzycielowi szkodę. Czy bank może część środków znajdujących się na rachunku bankowym zachowek na poczet przyszłych wynagrodzeń? Czy taka akumulacja może trwać nieprzerwanie przez okres 8u miesięcy? Czy bank może nie przekazywać komornikowi kwot znajdujących się na rachunku dłużnika po dniu, w którym następowała wypłata wynagrodzeń (wolne środki)? Zapraszamy do lektury.

FRAGMENT OPINII: Stan faktyczny W trakcie trwania zajęcia egzekucyjnego bank realizował liczne wypłaty z rachunku dłużnika tj.: wynagrodzenia pracownicze, składki (związki zawodowe, stowarzyszenia inżynierów (...)

Artykuł zablokowany

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne Artykuły

 

Komentarze: Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

  • Janina 2012-02-06 15:00:24

    Re: Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

    Tak mam Komornika mam potrocenia ZUS rety rodzinej na konto komornika ,a reszte renty wpływa na konto Lukas Bank ale zostały zablokowane przez komornika czy to jest zgodne z prawem poniewaz ja zostaję bez srodków do życia , byłam u Komornika żeby mi odblokował pisałam podanie to było 30-01-2012 do dzisiaj Bank mi nie odblokował pomimo wysłania pisma do banku ,co tu jest nie zgodne z prawem prosze o pomoc ja na dzień dzisiejszy nawet niemam na chleb ,a mieszkam 20 km od Szczecina nawet na autobus mnie nie stac ,a poniewaz tu mieszkają nie zamorzni ludzie wiec nie ma nawet skad porzyczyc.

  • chrumka 2011-12-21 15:32:26

    Re: Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

    Witam - mam zadłuzenie i komornik zajął mi konto bankowe. Na konto wpływaja tylko alimenty na moja trzy letnia corke. omornik ten znajduje się we Wrocławiu to ponad 100km. od mojego miejsca zamieszkania. Z tego co wiem i co mowia prawnicy i inny komornik nie mozna zajac alimentow ani innych swiadczen z mops. owszem dług mam i będe go spłacac ale pieniadze sa dziecka. Dzwoniac do tamtego komornika jego sekretarki taze mowia ze alimenty nie sa zajete tylko konto i bank ma mi wypłacic te pieniadze lecz bank mowi nie. co mam zrobic w takiej sytuacji?

  • Piotr 2011-03-25 12:31:31

    Re: Komornicze zajęcie rachunku bankowego a bieżące wypłaty wynagrodzeń - opinia prawna

    Witam-mam zadłużenie i komornik wszedl mi na pensje-dostaję 50% tj.1003 zł przelewem na konto.Trwa to od 4 miesięcy.Własnie dostałem zawiadomienie o zajęciu konta bankowego i zakazie wypłat.A na to konto wpływało to połowę pensji.Wychodzi na to ze zabiera mi 100%.Płace 300 zł alimentów do ręki,wynajmuję mieszkanie(jestem rozwiedziony)Czy to możliwe aby mozna przejąć wszystkie moje pieniądze-za co mam życ?Jakie jest wyjscie?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 2
  • 9
  • 1
  • 2
  • 6
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Bardzo dobra opinia na 5!Polecam wszystkim,szczególnie tym,którzy się wahają czy z niej skorzystać:-)...Agnieszka.
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem zachwycona opinią prawną - bardzo szczegółowa, fachowa, z podaniem podstaw prawnych, dostosowana do konkretnej sutuacji . Będę z pewnością w przyszłości korzystać z porad i polecam serdecznie wszystkim. Lucyna
  • Anna

    ocena usługi:

    Mój prawnik nie umiał znaleźć rozwiązania problemu. Od Państwa otrzymałam szybko i precyzyjnie sporządzoną opinię i na jej podstawie przeprowadziłam całe postępowanie w sprawie. Właśnie zakończyło się pozytywnie. Bardzo dziękuję za profesjonalną poradę. Anna
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Opinia pomocna,rzetelna,łatwy kontakt i szybko -polecam taką formę porady prawnej.
  • Danuta

    ocena usługi:

    Bardzo dobra opinia, bardzo pomocna. Dziękuję
  • mariusz

    ocena usługi:

    Profesjonalna obsługa, kompletna, fachowa i rzetelna polecam
  • Marek

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

  • Janusz

    ocena usługi:

    Dwukrotnie skorzystałem z usług e-prawnik i jestem nie tylko zadowolony ale i mądrzejszy, gdyż opinie takie b.mi pomogły w uniknięciu życiowego błędu - chociaż na co dzień czytam wszystko co dotyczy zmian w prawie ale zawsze profesjonalna porada e-prawnika jest absolutnym pewnikiem nieomylności, dlatego zachęcam każdego zastanawiającego się czy warto skorzystac z opinii e-prawnik, bo WARTO - nie żałuj pieniędzy na obronę siebie przed trudnymi życiowymi sytuacjami w które się wplątałeś a których chciałbys uniknąć do oceny swojej sytuacji, bo później może być już nie tylko drożej ale i gorzej. Pozdrawiam Janusz
  • wladyslawa

    ocena usługi:

    Polecam wszystko na 5
  • aśka28

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalna pomoc polecam :)
  • iwona

    ocena usługi:

    Opinia sporządzona rzetelnie i fachowo. Usługa godna polecenia.
  • Marlena

    ocena usługi:

    Kolejny raz korzystam z porady prawnej. Jestem bardzo zadowolona!!! Opinia jest profesjonalna , szczegółowa,podparta odpowiednimi przepisami,co dla mnie jest bardzo ważne. Bardzo polecam korzystanie z takiej formy uzyskania porady prawnej. Z pważaniem Marlena Buzak
  • Piotr

    ocena usługi:

    skorzystałem z pomocy i z pewnością polecę innym
  • Alicja

    ocena usługi:

    Z firmą e-prawnik współpracuję już od kilku lat i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona.!!!!!!Polecam wszystkim ,niezależnie czy jest to firma czy osoba fizyczna.Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
  • Monika

    ocena usługi:

    dziekuje porada byla konkretna
  • Marek

    ocena usługi:

    Dziękuje prawnikom, za uzyskanie profesionalnej opini prawnej. Polecam. Marek


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane