Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT

PYTANIE: Z Ministerstwa Gospodarki w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymaliśmy dofinansowanie do udziału w targach zagranicznych. Wcześniej poniesione wydatki, w tym: wynajem powierzchni wystawienniczej, opłaty wpisowe, druk ulotek i katalogów, zaliczyliśmy do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, odliczając VAT z faktur. W umowie i wniosku o dofinansowanie podatek VAT nie był zaliczany do wydatków tzw. kwalifikowanych, czyli mających wpływ na dofinansowanie. Czy w związku z przedstawionym wyżej stanem faktycznym: 1) Winniśmy skorygować koszty uzyskania przychodu w wysokości otrzymanego dofinansowania? 2) Czy winniśmy zrobić korektę podatku VAT z faktur dokumentujących nabycia związane z otrzymanym dofinansowaniem, jeżeli należałoby zrobić korektę, to czy tylko w części, w jakiej otrzymaliśmy dofinansowanie? 3) Czy powyższe korekty należałoby zrobić w dacie otrzymania pisma o przyznanym dofinansowaniu, czy też faktycznego wpływu środków na rachunek bankowy? 4) Czy też w przedstawionej wyżej sytuacji prawidłowym byłoby jedynie przyjęcie przyznanej kwoty jako przychód podlegający w całości opodatkowaniu?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Kluczowym zagadnieniem, w przedstawionej sytuacji, jest ustalenie, czy otrzymane dofinansowanie stanowi przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. Jeżeli otrzymane dofinansowanie zostanie (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,07zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Koszty i przychody na przełomie roku

    Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmowaniu pomieszczeń swoim kontrahentom. Dostarcza również tym kontrahentom media, tzn. wodę, energię elektryczną, energię (...)

  • Zmniejszenie przychodu o koszty jego uzyskania

    Co to jest ulga "kosztowa" w odniesieniu do wynajmu mieszkania? Jakie są warunki skorzystania z niej przy wyliczaniu dochodu z wynajmu? Przepisy nie przewidują takiej ulgi. Być może chodzi Panu o możliwość (...)

  • Renta a przychody z działalności twórczej

    Dn. 09.03.2006 r. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego, na mocy którego przywrócone zostało mi prawo do renty. Wczoraj listownie otrzymałem z ZUS-u zawiadomienie o przesunięciu (...)

  • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

    Podatek od nieruchomości za 2006 r. nie został jeszcze zapłacony i prawdopodobnie nie będzie zapłacony w tym roku. Czy zarachowany, lecz fizycznie nie zapłacony podatek od nieruchomości, jest kosztem (...)

 

Komentarze: Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 2
  • 5
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.

Porady prawne

  • Kapitał zapasowy a pożyczka w Sp. z o.o.

    W spółce z o o. kluczowy kontrahent zapłaci za faktury dopiero po trzech miesiącach, w związku z tym w chwili obecnej brakuje pieniędzy na bieżącą działalność. (...)

  • Dopłaty bezpośrednie

    Czy dopłaty bezpośrednie dla rolników wypłacone w 2005 r. należy uwzględnić w rozliczeniu podatkowym do US za 2005 r.?

  • Podatki od ceny rynkowej

    Osoba prywatna kupiła od spółki z o.o. działkę po okazyjnej cenie. W cenie działki zawarty był podatek VAT. Jeśli urząd skarbowy zakwestionowałby cenę działki (...)

  • Termin zwrotu VAT

    Firma X od roku prowadzi działalność gospodarczą. Przez pierwsze 12 m-cy wykazywała do zwrotu VAT w ciągu 180 dni. Po 12 miesiącach wykazuje zwrot w ciągu 60 dni. (...)

  • Zakup nieruchomości

    Zakupiłem nieruchomość w 2007 r. Ile muszę zapłacić podatku od zakupionej nieruchomości?

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane