Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Zatrudnienie nauczyciela emeryta

Pytanie: Jaka ustawa (ew. tym podobny dokument) ogranicza lub też zabrania zatrudnienie nauczyciela, który przeszedł na emeryturę?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zasady przechodzenia nauczycieli na emeryturę regulują przepisy Karty Nauczyciela. Ustawa ta jednak nie wprowadza żadnych ograniczeń co do mozliwości zatrudniania nauczycieli-emerytów w szkołach.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Zatrudnienie nauczyciela emeryta

 • Mlodzież 2016-11-05 16:12:18

  Re: Zatrudnienie nauczyciela emeryta

  czy zgodne z prawem jest zatrudnianie emerytów biorących niemałą emeryturę + wynagrodzenie wynikające z ustawy o oświacie oraz niemałą ilość zastępstw i godzin nauczania indywidualnego-te zarobki to oświatowe kokosy, wynikają tylko z tego,ze dyrektorami sa również ludzie daleko po 60- a miasto śpi i wszystko ma w nosie

 • Marcin Górecki 2011-09-22 12:54:45

  Re: Zatrudnienie nauczyciela emeryta

  Dlaczego ludzie wypowiadający się na różnego rodzaju forach internetowych tak straszliwie pogardzają nauczycielami? Czy stoi za tym typowo polskie zamiłowanie do krytykanctwa, czy może jest jakiś głębszy podtekst? Nauczyciele pełnią jedną z najważniejszych funkcji społecznych, kształtując w dość dużej mierze postawy młodych ludzi i przekazując im wiedzę niezbędną do funkcjonowania w nowoczesnym świecie. Obok lekarzy, naukowców, prawników to jedna z najlepiej wykształconych grup społecznych, od której wymaga się ciągłej aktualizacji wiedzy i metod pracy. To, że szkolenia są organizowane na niskim poziomie nie jest winą nauczycieli. To, że lekcje są przeprowadzane w przepełnionych klasach - to również nie ich wina. Każdy nauczyciel wolałby pracować w grupie dwudziestu osób niż trzydziestu czterech, ale na to brakuje zgody władz (Wydziałów Edukacji). Absolutnie nie zgadzam się, że starzy nauczyciele gwarantują wysoki poziom edukacji. Przedmówca myli pojęcie "starzy" z terminem "doświadczeni". Mam 30 lat, jestem nauczycielem języka polskiego i gwarantuję, że moi uczniowie nie muszą korzystać z pomocy korepetytorów, by zdać egzamin maturalny. Proszę również nie umniejszać znaczenia studiów polonistycznych czy pedagogicznych. Te kierunki to podstawa wykształcenia świadomego nauczyciela, który podejmuje pracę z młodzieżą z wyboru, nie z braku wyboru. Zgadzam się natomiast, iż absolwentów tych kierunków jest zbyt wielu na obecne zapotrzebowanie rynku. Założenie, iż każdy polonista to nieudacznik, któremu w życiu nie wyszło, jest błędne. Na pewno każda z osób tak chętnie krytykujących nauczycieli chciałaby dla swojego dziecka dobrać jak najlepszą kadrę pedagogów. Nauczyciel, który jest w stanie opanować grupę młodzieży, zainteresować ich tematem, zaciekawić ich poruszanymi na lekcji kwestiami z pewnością nie jest nieudacznikiem. Jest wysoko wyspecjalizowanym profesjonalistą o niebanalnych umiejętnościach interpersonalnych. Nauczyciel, który nie jest w stanie opanować młodzieży, zaciekawić ich zajęciami i być dla nich autorytetem, powinien natomiast być odsunięty od zawodu nauczyciela. Bardzo proszę o odrobiną szacunku dla mojej pracy. Może się zdarzyć, że będę uczył Wasze dzieci, a wówczas udowodnię swoją pracą i postawą, że na ten szacunek zasługuję. Nauczyciel.

 • OMC emeryt 2011-07-01 16:49:05

  Re: Zatrudnienie nauczyciela emeryta

  To najlepiej wprowadzić eutanazję z chwilą uzyskania wieku emerytalnego. Wtedy młodzi nauczyciele(?)będą mogli zdobywać doświadczenie. A może trzeba było pomyśleć najpierw na jakie studia sie idzie. Wiadomo, że dzieci coraz mnie, coraz mniej klas i co za tym idzie, etatów dla nauczycieli. I to wiadomo nie od dziś. Jak sie nie mogó pójść na coś mądrzejszego to sie poszło na polonistykę albo pedagogikę i teraz wszystko przez emerytów, którym ciągle mało. Zresztą, młody człowiek, jeżeli ma troche inteligencji, to może zmienić zawód i po polonistyce, niekoniecznie musi w szkole pracować. Może byc monterem C.O., nainią, florystką itp. Zdrowia zyczę.

 • Alicja 2011-03-28 20:42:09

  Re: Zatrudnienie nauczyciela emeryta

  Pewnie, a młodzi nauczyciele i ich dzieci to najlepiej zęby w ścianę bo etaty poblokowane przez emerytów, którym ciągle mało!!! Może i młodzi doświadczenia nie mają, ale gdzie je mają zdobyć jak stare pierniki po szkołach siedzą???

 • M.M. 2011-01-16 08:49:15

  Re: Zatrudnienie nauczyciela emeryta

  Nauczyciele, którzy przeszli na emeryturę, a chcą jeszcze uczyć to nasz polski skarb narodowy. To dzięki nim, mimo coraz bardziej idiotycznych pomysłów kolejnych ministrów oświaty, polska oświata prezentuje bardzo wysoki poziom. Tylko oni wiedzą ,na czym polega nauczanie. Młodzi nauczyciele nie mając doświadczenia bezkrytycznie realizują "radosną twórczość" władz oświatowych. Efekt opłakany. Każdy dyrektor powinien dbając o dobro uczniów ( nie o swój prestiż, bo o ten najlepiej zadbać, gdy ma się młodą niedoświadczoną kadrę) pielęgnować nauczycieli "starej generacji". Tylko oni gwarantują odpowiedni poziom nauczania i są właściwym wzorem dla młodych nauczycieli. Bez tego wzoru nasza polska oświata zejdzie na psy, mimo internetu, dzienników elektronicznych, programów unijnych itp. matka dwóch dorosłych ,dobrze wykształconych ( przed "reformą"} synów


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane