Co porabia Komitet Organizacyjny EURO 2012?

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk przewodniczył drugiemu posiedzeniu Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W trakcie spotkania 3 czerwca, w którym uczestniczyli m.in. wicepremierzy Grzegorz Schetyna i Waldemar Pawlak, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki oraz Tomasz Arabski - Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został przedstawiony raport dotyczący przygotowań Polski do finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. W posiedzeniu uczestniczyli również prezydenci miast - gospodarzy oraz zarząd spółki PL.2012

Porady prawne

Raport zawiera szczegółowe informacje o stanie przygotowań Polski do EURO 2012 na koniec maja br., prezentuje całościowy plan przedsięwzięć w formie tzw. Master Planu: stadionowego i infrastrukturalnego, przedstawia plan dofinansowania stadionów oraz definiuje obszary chronionej własności intelektualnej
W raporcie wyszczególniono również listę zadań angażujących polski rząd m.in. w określenie kierunku koniecznych zmian w prawie ułatwiających sprawną realizację przedsięwzięć EURO 2012. 

                                                                        ***
Spółka PL.2012 powołana została na mocy ustawy z 7 września 2007 r. o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 (Dz. U. Nr 173 poz. 1219) w celu koordynowania i nadzorowania przedsięwzięć EURO 2012 w obszarach bezpieczeństwa, własności intelektualnej, telekomunikacji i IT, opieki medycznej, budowy stadionów i centrów pobytowych, transportu lotniczego i drogowego oraz promocji. Do zadań PL.2012 należy również regularne raportowanie o stanie przygotowań do UEFA i polskiego rządu. UEFA w ostatnim raporcie z kwietnia 2008 roku wskazuje, że sposób zarządzania projektem wdrożony przez PL.2012 jest efektywny i powinien stanowić wzór dla strony ukraińskiej.

Źródlo: www.kprm.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika