e-prawnik.pl InformacjeMłodzi kierowcy będą nadzorowani
8 Lutego 2010 GG Śledzik Wykop

Młodzi kierowcy będą nadzorowani

(fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
Strona 3 z 3

Nowa kategoria A2 będzie natomiast pośrednią kategorią prawa jazdy między istniejącymi już typami A1 i A. Posiadacza dokumentu dostana uprawnienia do prowadzenia motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg.

Zmieni się również „ścieżka dostępu" do kategorii prawa jazdy A. Najpierw będziemy musieli zdobyć kategorię A1 (w wieku 16 lat) lub A2 (w wieku 18 lat). Następnie po 2 letnim okresie posiadania tych uprawnień będziemy mogli wyrobić prawo jazdy na większe motocykle, czyli z A1 przesiądziemy się na A2 oraz z A2 na A. Osoby, które wcześniej nie posiadały prawa jazdy A2 wsiądą na motocykl dopiero po ukończeniu 24 lat

- Wiek ten obecnie wynosi 18 lat, po wprowadzeniu przepisu będzie wynosił 24 lata. Celem tej regulacji jest zapewnienie, że niedoświadczeni i młodzi kierowcy tuż po uzyskaniu prawa jazdy na motocykle nie będą użytkownikami ciężkich i szybkich motocykli - czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

  

Zobacz także:

 

Komentarze do artykułu: Młodzi kierowcy będą nadzorowani

  • @ 2010-02-08 18:55:45

    Re: Młodzi kierowcy będą nadzorowani

    Widać,że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego tak jak stacje diagnostyczne już nie mają co robić ,więc ustawodawca zapewnia im ruch w interesie i drenaż kieszeni Obywateli wzrośnie.To jedyny motyw tej nowelizacji.Życie i bezpieczenstwo nie liczy się tak naprawdę w tym kraju.Nie o to chodzi.Mydlą nam oczy aby kasę wydzierać.Intencje ustawodawcy są nieszczere.Tyle zaniedbanych ,potrzebnych ustaw leży w szufladach i nic się nie robi.

  • iwona 2010-02-08 23:39:36

    Re: Młodzi kierowcy będą nadzorowani

    moim zdaniem to dobry pomysł, będzie mniej małolatów rozbijających się autami rodziców lub swoimi,które są niekiedy dużo większe niż"elki" i brak im doświadczenia i obycia z takimi autami.Być może wyobraźnia niektórych się wyostrzy i będą bardziej zdyscyplinowani

  • ghostcat 2010-02-09 08:14:43

    Re: Młodzi kierowcy będą nadzorowani

    Zgadzam się z iwoną, okres próbny to dobry pomysł na bezpieczeństwo na drogach. Statystyki mówią same za siebie - brawura "młodych" często kończy się nieszczęściem. Może ten przepis spowoduje, że zanim przekroczą 160 km/h, to się chwilę zastanowią nad konsekwencjami.

  • Agisiaa 2010-02-09 16:32:33

    Re: Młodzi kierowcy będą nadzorowani

    ciekawe czy wtakim razie młodzi kierowcy przez te 2 lata wsiądą na kierownicę... będą się obawiali wpadki.. a za dwa lata jak wsiądą to czy będą potrafili poruszać się po drodze po takiej przerwie:) heh

  • Agisiaaa 2010-02-09 16:33:08

    Re: Młodzi kierowcy będą nadzorowani

    sorka za błędy... ZA KIEROWNICĘ:P hehehehe:P


Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 7
  • 0
  • 2
  • 6

Współpracują z nami

Jakub Lorenc
Jakub
Lorenc
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Czy znasz "ZDZISŁAW GRZEŚKOWIAK"?
Dowiedz się więcej "import usług w 2011".

Archiwum wiadomości

Sonda

Czy korzystałeś kiedykolwiek z porad prawnych online?

Tagi

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.