O łagodzeniu zmian klimatu w Bonn

Celem „Warsztatów na temat potencjału złagodzenia zmian klimatu, porównywalności wysiłków na rzecz ich ograniczenia oraz podejść sektorowych" było wsparcie procesu wypracowania kompleksowego porozumienia w sprawie zmian klimatycznych. Obradom, które odbyły się w dniach 23-25 marca br. w Bonn, współprzewodniczył wiceminister gospodarki Marcin Korolec.

- W czasach spowolnienia gospodarczego, działając w ramach współpracy publiczno-prywatnej, jesteśmy w stanie stworzyć skuteczną i jednocześnie opłacalną politykę przemysłową odnoszącą się do zmian klimatu - powiedział podsekretarz stanu w MG Marcin Korolec. Również - zdaniem uczestników warsztatów - skuteczne łagodzenie zmian klimatu możliwe jest dzięki wypromowaniu idei sektorowego podejścia zarówno w kontekście podejmowania działań uwzględniających specyfikę wybranych sektorów, jak i wyznaczeniu potencjału do redukcji emisji poszczególnych państw.

Porady prawne

- Polska jest przykładem kraju, któremu udało się dokonać znacznej redukcji emisji gazów cieplarnianych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego tempa wzrostu gospodarczego - podkreślił wiceminister Korolec.

Podczas obrad podsumowano wyniki dotychczasowych analiz oraz przedstawiono propozycje związane z rozwojem podejścia sektorowego. Dyskutowano o najlepszych praktykach w sektorach energochłonnych i rozwoju metodologii ich wdrażania. Kompleksowe porozumienie w sprawie zmian klimatu ma zostać zawarte w Kopenhadze podczas COP15 (15. Konferencja Stron ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu).

 

„Warsztaty na temat potencjału złagodzenia zmian klimatu, porównywalności wysiłków na rzecz ich ograniczenia oraz podejść sektorowych" były współorganizowane przez polski resort gospodarki, rząd Japonii oraz Komisję Europejską. Odbywały się w ramach kontynuacji tzw. Dialogu Warszawskiego, procesu rozpoczętego podczas nieformalnego szczytu ministrów gospodarki i przedstawicieli przemysłu, który odbył się z inicjatywy wicepremiera Waldemara Pawlaka w Warszawie w listopadzie 2008 r.

Summit on Sectoral Cooperation - podsumowanie szczytu  zobacz informacje prasową

Źródło: www.mg.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika