Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Opony z kolcami dla rowerów i na rajdach

www.sxc.hu
(fot. www.sxc.hu)

Rowerzyści będą mogli jeździć na oponach z elementami przeciwpoślizgowymi przez cały rok. Ogumienie z kolcami założą również kierowcy samochodów, biorący udział w rajdach i wyścigach zimowych.

Posłowie wysłuchali sprawozdania Komisji Infrastruktury dotyczącego nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Autorem projektu ustawy jest Komisja Nadzwyczajna „Przyjazne Państwo”.

Projektowane zmiany umożliwią organizowanie – także na drogach publicznych – zimowych rajdów i wyścigów samochodów, motocykli i innych pojazdów wyposażonych w opony z umieszczonymi w nich na trwałe elementami przeciwpoślizgowymi.

Dokument dopuszcza także używanie opon z kolcami przez rowerzystów. Będą oni mogli na nich jeździć przez cały rok.

Obecnie w ogóle nie można używać takich opon. Zakaz ten ma na celu ochronę przed zniszczeniem nawierzchni dróg.

 - Niemożliwość używania opon kolcowanych w naszym kraju w konsekwencji powoduje brak możliwości organizowania imprez sportowych w okresie zimowym, które są stałym elementem kalendarza imprez w krajach europejskich – uzasadnia potrzebę zmian ustawodawca.

Podczas Sejmowej debaty nad projektem poseł Piotr Stanke (PiS) zwracał uwagę, że w opinii wielu ekspertów używanie opon kolcowanych odbije się negatywnie na stanie dróg będących i tak w nienajlepszej kondycji.

- Może się zatem okazać, że (…) będzie to sporo kosztowało podatników – stwierdził Stanke.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz uspokajał, że ryzyko naprawy drogi weźmie na siebie albo organizator imprezy sportowej, albo zarządzający drogą.

- Jeżeli zarządca drogi wespół z organizatorem podejmują wspólnie taką decyzję [o zastosowaniu opon z kolcami], muszą mieć świadomość tego, że jeżeli będą konsekwencje w postaci zniszczonej drogi, to trzeba będzie je usunąć – wyjaśniał Tadeusz Jarmuziewicz.

Opony z kolcami są dopuszczone w innych państwach nie tylko podczas tras rajdowych. W Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, na Litwie, w Niemczech, Szwecji, a nawet we Włoszech używanie takich opon jest dozwolone przez kierowców w okresie zimowym.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

 • Podziel się:

 

Komentarze: Opony z kolcami dla rowerów i na rajdach

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dariusz

  ocena usługi:

 • Danuta

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Szybko, fachowo i za rozsądną cenę. Polecam
 • zofia-ewa

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo.Jestem zadowolona z usługi. Odpowiedź bardzo wyczerpująca. Na pewno będę korzystać często/jeżeli zajdzie taka potrzeba.
 • Sylwka

  ocena usługi:

  Profesjonalna, zrozumiała opinia
 • Magdalena

  ocena usługi:

  Godne polecenia.
 • Dorota

  ocena usługi:

 • HONKI

  ocena usługi:

  Usługa znakomita.
 • Arkadiusz

  ocena usługi:

  Jak zawsze PROFESJONALNIE !
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • Robert

  ocena usługi:

 • Mariusz Wierzchowski

  ocena usługi:

  Moje pierwsza porada i jestem pod wrażeniem !!! Uzyskałem mega wyczerpującą informację za rozsądne pieniądze. Od tej pory będę stałym klientem e-prawnik.pl
 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Kazimiera

  ocena usługi:

  bardzo dziękuję za wyczerpującą opartą na konkretnych przepisach opinię, porada prawna mnie zadowala, zdecydowanie polecam . 31.01.2018r
 • Adam Skorupski

  ocena usługi:

  Bardzo konkretna, rzeczowa opinia z przywołaniem dokładnych podstaw prawnych dla poleconych przez prawnika działań. Zdecydowanie polecam. Konkret bez naciągania na koszty.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane