Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

fot. SXC.hu/sufinawaz/CC
(fot. fot. SXC.hu/sufinawaz/CC)
Rząd przygotowuje projekt uchwały w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego oraz projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego. Planuje się, że projekty zostaną rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów.

Projekt i rozporządzenie przewidują, że osoby mające w styczniu, lutym lub marcu 2014 r. ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013, poz. 1456) - otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 200 zł miesięcznie.
Pomoc będzie przyznawana z urzędu.

Zgodnie z przepisami wyżej wspomnianego projektu rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy).
  • Podziel się:

 

Komentarze: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

  • SYLWIA 2014-08-22 16:54:17

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Jestem mamą 2 letniego dziecka z orzeczoną niepełosprawością,otrzymuję zasiłek rodzi nny,mąż pracuje a ja opiekuję się trójką dzieci.O jakie świadczenia mogę się ubiegać?

  • renka 2014-02-28 18:40:13

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Ja mieszkam w miescie ale jestem właścicielką 3h ziemi oddalonej 300 km od stałego miejsca zamieszkania,opiekuję się dzieckiem niepełnosprawnym także nie należy mi się świadczenie opiekuńcze bo przecież wg urzędników mogę tam codziennie jechac uprawiac rolę i już jestem bogata:-) pozdrawiam Polskie władze!które jeszcze troche to w sposób naturalny pozbędą się ludzi niepełnosprawnych !

  • renata 2014-02-06 14:55:24

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    to jest smieszne...mam dwoje dzieci niepełnosprawnych,mieszkam na wsi,mamy 17 hekt.ale nie dostaje rodzinnego ani dodatkow bo mamy za duże dochody z tych hektarow.mam tylko swiadczenie na jedno dziecko,bo przecież na dwoje nie można pobierac! no i smieszny zasiłek po 153 zl.niby rząd tak pomaga niepełnosprawnym!!!

  • ewka 2014-01-22 12:02:31

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Jesli jest drugie dziecko chore to nadal nie ma nic!!!!!!!!!!musi życ z tego co zostaje od pierwszego dziecka, TRAGEDIA POLSKIEGO SYSTEMU i WSTYD!!!!!!!!!!!

  • agnieszka dobra 2014-01-20 22:32:43

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    świadczenia pielęgnacyjne miały wrócić od 1 stycznia ale nawet nie słychac nic o tym żeby wnioski składać. Kiedy to wszystko ruszy? Czy od lutego można będzie składać wnioski? Moja mama opiekuje się całodobowo moja niepełnosprawna babcią ale została pozbawiona jedynego dochodu jaki było świadczenie. I cio teraz kiedy prawdopodobnie wnioski już będą wydawane.

  • martikaa 2014-01-16 12:54:27

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Mam czasem dosyć ,nikt nie przejmuje się rodzicami dzieci niepełnosprawnych co miesiąc dostajemy mare grosze a rząd co robi zabiera 200 zł dodatku po czym od stycznia 2014 roku wznawia dodatek tłumacząc że dostajemy podwyrzką bzdura ,zasiłek pelęgnacyjny to kwota 153 zł a dodatek do rehabilitacji 80 zł do śmieszne w przypadku mojego dziecka godz reh to koszt 80 zł jedna godzina a cały miesiąc ma 30 dni ,wszyscy chcą podwyrzki a my rodzice ,którzy zrezygnowali z pracy na rzecz naszych chorych dzieci dostajemy małego lizaka .Dlatego moje pytanie brzmi jak długo jeszcze mamy czekać na odpowiednie pieniądze żeby żyć godnie.

  • Estera 2014-01-09 23:05:34

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Takze zastanawiam sie jak to rozumiec - czy dodatek do swiadczenia pielegnacyjnego w wysokosci 200 zl z urzedu dotyczyc ma wylacznie osob, ktore w styczniu, lutym i marcu beda mialy ustalone prawo do swiadczenia, czy chodzi o to, ze obejmuje to takze osoby, ktore w styczniu juz mialy ustalone prawo do swiadczenia pilegnacyjnego? Bo jesli nie mieszcza sie tu osoby, ktore do konca 2013 r. otrzy,ywaly ten dodatek a osoby ktore dopiero w styczniu skladaja wnioski, to jakas pomylka. Mam obawy, ze tak wlasnie jest, otzrymalam juz swiadczenie bez dodatku, musze ta sprawe wyjasnic z MOPSem, bo informacje w internecie nie do konca sa jasne.

  • Zofia 2014-01-07 17:51:11

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Co będzie z osobami , które już mają świadczenie pielęgnacyjne , czy oni też muszą składać na nowo papiery , czy moga pozostać na starych zasadach ?

  • Janq 2013-12-24 21:40:20

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Co, za różnica ile wynosic' będą zasiłki pielęgnacyjne, skoro MOPS w całości potrąca je z Zasiłku Stałego. Podobnie Dodatek Mieszkaniowy.

  • Marek Badziak 2013-12-23 06:33:56

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    Moja mama ma obecnie 1002 zł.emerytury brutto,we wrześniu ukończy 75 rok życia.Pytam się ile od stycznia 2014r.otrzyma świadczenia pielęgnacyjnego,a ile od września2014.

  • mrok31 2013-12-20 17:22:20

    Re: Świadczenia pielęgnacyjne wyższe od stycznia 2014. Dla kogo?

    A co z zasiłkami pielęgnacyjnymi? Ci co są najbardziej pokrzywdzeni nadal nimi pozostaną? Nadal to będzie marna kwota w wysokości 153zł?