e-prawnik.pl Przegląd prasyKiedy można odliczyć VAT od posiłku zafundowanego kontrahentowi?
12 Maja 2006 GG Śledzik Wykop

Kiedy można odliczyć VAT od posiłku zafundowanego kontrahentowi?

Jeśli zaprosimy kontrahentów do lokalu, nie odliczymy VAT. Co innego, gdy skorzystamy z usługi kateringu

(...)Zakaz odliczenia VAT nie dotyczy usług kateringowych - mówi Hanna Lubińska, biegły rewident i doradca podatkowy z Kancelarii Doradców i Audytorów z Poznania. - Nie są one bowiem klasyfikowane jako usługi gastronomiczne.

(...)To korzystne dla podatników stanowisko potwierdzają urzędy skarbowe.

(...)Urzędy podkreślają jednak, że odliczenie przysługuje, jeżeli nabyte usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych oraz jeśli mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów

 

Komentarze do artykułu: Kiedy można odliczyć VAT od posiłku zafundowanego kontrahentowi?

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Newsletter

Codziennie nowa bezpłatna porada!

  • 0
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 9
  • odpowiedzi i porad prawnych
Czy znasz "AGATA MONIKA FABCZAK"?
Dowiedz się więcej "prawo do majątku".

Archiwum wiadomości

Tagi

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.