e-prawnik.pl Przegląd prasyKRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży
17 Lutego 2010 GG Śledzik Wykop

KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła przewodniczącego rady do nałożenia kary na TOK FM za wypowiedź rysownika Andrzeja Czeczota - donosi Gazeta Wyborcza.

W audycji na żywo Czeczot opowiedział dowcip na temat pedofilii wśród księży, kończąc to konstatacją, że dzisiaj nikt by go nie opublikował, ponieważ krytyka kościoła jest tematem tabu.

Stacja uznała wypowiedź rysownika za „niesmaczną" oraz zaprosiła katolickiego publicystę Tomasza Terlikowskiego, by tę wypowiedź skomentował.

Radio może nie uniknąć jednak kary. To, że TOK FM nie mogło zapobiec wypowiedzi w audycji na żywo oraz zadbała o opatrzenie „dowcipu" krytycznym komentarzem pana Terlikowskiego nie przekonuje rady.

- A jak ktoś kogoś uderzy, zgwałci, zabije, a potem przeprosi, to też powinien być uwolniony od kary? W polskim prawie redakcja odpowiada za to, co nadaje. Jedynym wyjątkiem są audycje wyborcze - mówi Gazecie Wyborczej członek rady Lech Haydukiewicz.

Zobacz także:

 

Komentarze do artykułu: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

  • Renata 2010-02-17 15:41:22

    Re: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

    karanie kogokolwiek za dowcipy jest idiotyczne , tym bardziej majace rację bytu bo ilość pedofili wsród księży jest znaczna i wszystkim wiadoma .Dowcipy zawsze maja zródło w rzeczywistosci i tyle, zawsze mozna się nie śmiać.

  • Jiva 2010-02-17 16:05:44

    Re: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

    To skandal !!! Ja osoniście , w nerwonej sytuacji reaguję żartem... Więc co ??? Jak sobie zażartuję, to porównają mnie do gwalciciela i mordercy ??? Coraz bardziej jest mi wstyd że tu mieszkam i mam takie a nie inne obywatelstwo....

  • baon24 2010-02-17 19:01:32

    Re: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

    Kolejny dowód na katolandie! A co z konferencją biskupów w sprawie pedofilii w kościela katolickim w Irlandi?

  • Tommi 2010-02-18 08:00:24

    Re: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

    Brawo Rada! Vivat Białoruś! Vivat Chiny! Vivat Korea Płn. Vivat Polonia! Wszystkich łączy "wolność słowa"

  • ateista 2010-02-22 07:01:47

    Re: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

    Ale jak faszysta rYDZYK (lub jego sotnia sługusów) opowiada nacjonalistyczne bzdury i szydzi (zaznaczam szydzi, a nie opowiada dowcipy) z innych nacji, ras bądź wyznań to KRRiT tuli uszy po sobie. KRRiT = sługusy czarnych zaborców.

  • baon24 2010-03-01 20:09:44

    Re: KRRiT szykuje karę za dowcip o pedofilii wśród księży

    Tu nie chodzi o dowcipy, tu chodzi o przygotowanie gruntu po cenzurę kościelną.


Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 7
  • 0
  • 4
  • 9

Współpracują z nami

Katarzyna Tomczak
Katarzyna
Tomczak
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Archiwum wiadomości

Sonda

Czy korzystałeś kiedykolwiek z porad prawnych online?

Tagi

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.