Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która podwyższa składkę rentową płaconą przez pracodawców, chce złożyć PiS.
Ustawa, która obowiÄ…zuje od 1 lutego, podwyższa o 2 pkt proc. skÅ‚adkÄ™ rentowÄ… pÅ‚aconÄ… przez pracodawców. SkÅ‚adka roÅ›nie z obecnych 6 do 8 proc. – przypomina Gazeta Wyborcza.
- Donald Tusk i minister Jacek Rostowski łatają w ten sposób dziurę budżetową - powiedziała wiceszefowa PiS Beata Szydło podczas konferencji w Sejmie.
- Wielu pracowników zapozna się w tym roku, co to znaczy umowa śmieciowa. Pracodawcy, nie mogąc sobie poradzić, będą przerzucać obciążenia na pracowników i wielu z nich będzie mogło zapomnieć o podwyżkach, bo pracodawcy, zamiast zwiększać wynagrodzenia, będą płacić haracz do budżetu państwa - twierdzi wiceprezes PiS.
11 marca 2008 roku i 24 czerwca 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną dotyczącą zasad przyznawania (...)
TrybunaÅ‚ Konstytucyjny (TK) w wyroku z 24 czerwca orzekÅ‚, że obliczajÄ…c wysokość zasiÅ‚ków trzeba do ich podstawy wliczać (...)
Trybunał Konstytucyjny orzekł 24 czerwca 2008 r., że art. 41 ust. 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.