Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

Jeramey Jannene
(fot. Jeramey Jannene)

Liczba pracodawców, którzy nie płacą swoim pracownikom ustalonych w umowie wynagrodzeń wzrosła w ostatnim czasie dwukrotnie - informuje w dzisiejszym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.

Do Państwowej Inspekcji Pracy w tej sprawie zgłosiło się w pierwszym kwartale tego roku 38 tysięcy pracowników. O 30 proc. wzrosła także kwota, jaką pracodawcy są winni swoim pracownikom - informuje Dziennik.

Co prawda trudno konkretnie wskazać, jakie branże są najbardziej narażone na nieuczciwość, ale w statystykach przoduje na pewno budownictwo. Dodatkowo to właśnie w tym sektorze w najbliższym czasie pracę straci ponad 150 tysięcy osób. Wiele z nich może nigdy nie zobaczyć na oczy zarobionych pieniędzy, bo firmy, w których pracowali upadną.

To jednak nie jedyne problemy przedsiębiorców. Zalegają oni także z płaceniem podatków, wynika z danych resortu finansów. W 2011 roku długi budżetowe firm wyniosły ponad około 26 miliardów złotych. To o 3 miliardy więcej niż w 2010 roku.

Anna Reda, ekspert z NSZZ Solidarność, mówiła dla Dziennika, że jedynym sposobem na wyhamowanie tych złych statystyk są zmiany, które spowodują, że firmom nie będzie się już więcej opłacało nie płacić swoim pracownikom.

Już w zeszłym roku były prowadzone rozmowy na ten temat. Pojawiła się między innymi propozycja aby nieuczciwych przedsiębiorców wykluczać z przetargów publicznych. Na razie jednak większość pomysłów pozostaje tylko w świecie platońskich idei.

Więcej na ten temat w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej.

(PK)

 • Podziel się:

 

Komentarze: Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

 • Martin 2012-06-26 15:14:23

  Re: Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

  Po prostu, każdy pracownik czy kontrahent, któremu firma (nawet taka zatrudniająca tysiące osób) coś wisi i nie płaci powinien mieć prawo wnieść do sądu pozew o jej upadłość.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Dostałam niezwykle rzetelną , popartą paragrafami, ustawami, informację, bardzo dziękuję!
 • Dorota G.

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująco i profesjonalnie. Dziękuję i z pewnością będę polecać.
 • Michał K.

  ocena usługi:

  Szybka wycena, fachowa porada podparta paragrafami, dziękuję za pomoc i gorąco polecam.
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • edek

  ocena usługi:

  Bardzo dobrze.
 • Janina

  ocena usługi:

  Opinia bardzo jasno przedstawiona. Odpowiedzi na pytania wyczerpujące i zrozumiałe. Wzory wniosków do sądu również dołączone. Bardzo polecam tę formę pomocy.
 • Jacek Trzciołek

  ocena usługi:

  Pomoc szybka i konkretna.
 • Alicja

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo jestem zadowolona z pomocy prawnej.Polecam innym korzystanie z fachowej porady.
 • Halina W.

  ocena usługi:

  Bardzo rzetelna i wszechstronna analiza sytuacji. Bardzo dziękuję.
 • Sebastian T

  ocena usługi:

 • Paweł

  ocena usługi:

 • Jola z Norwegii

  ocena usługi:

  Odpowiedz rzetelna,poparta paragrafami. Obszerne wyjaśnienie tematu.Polecam z całego serca i pozdrawiam.
 • Lidia

  ocena usługi:

  Opinia prawna konkretna, rzeczowa i napisana językiem zrozumiałym dla każdego. Wyczerpująca odpowiedź na moje pytania i wątpliwości.
 • zbigniew

  ocena usługi:

  Tanio ,szybko i w języku zrozumiałym dla laika , polecam .
 • Jan Mossakowski

  ocena usługi:

  miła i fachowa usługa profesjonalne podejście do zadanych pytań
 • DANUTA

  ocena usługi:

  Pomoc jaką uzyskałam była dla mnie przede wszystkim rzetelna i prawdziwa. Odpowiedzi na moje zapytanie szukałam w internecie, gdzie każdy wypowiadał się różnie, nie jednoznacznie. Dobrze, że trafiłam tutaj i otrzymałam fachową opinię. Na pewno polecam innym skorzystania z pomocy prawniczej !!
 • Tworska Ewa

  ocena usługi:

  Pomoc prawna była rzetelna , wyczerpująca, bez niezrozumiałych dla przeciętnego obywatela zawiłości językowo - prawnych . Swietna opcja : negocjowanie ceny, ponieważ większości nie stać na wysokie opłaty, a przecież też muszą niejednokrotnie korzystać z pomocy Prawników . Polecam
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane