Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

Jeramey Jannene
(fot. Jeramey Jannene)

Liczba pracodawców, którzy nie płacą swoim pracownikom ustalonych w umowie wynagrodzeń wzrosła w ostatnim czasie dwukrotnie - informuje w dzisiejszym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.

Do Państwowej Inspekcji Pracy w tej sprawie zgłosiło się w pierwszym kwartale tego roku 38 tysięcy pracowników. O 30 proc. wzrosła także kwota, jaką pracodawcy są winni swoim pracownikom - informuje Dziennik.

Co prawda trudno konkretnie wskazać, jakie branże są najbardziej narażone na nieuczciwość, ale w statystykach przoduje na pewno budownictwo. Dodatkowo to właśnie w tym sektorze w najbliższym czasie pracę straci ponad 150 tysięcy osób. Wiele z nich może nigdy nie zobaczyć na oczy zarobionych pieniędzy, bo firmy, w których pracowali upadną.

To jednak nie jedyne problemy przedsiębiorców. Zalegają oni także z płaceniem podatków, wynika z danych resortu finansów. W 2011 roku długi budżetowe firm wyniosły ponad około 26 miliardów złotych. To o 3 miliardy więcej niż w 2010 roku.

Anna Reda, ekspert z NSZZ Solidarność, mówiła dla Dziennika, że jedynym sposobem na wyhamowanie tych złych statystyk są zmiany, które spowodują, że firmom nie będzie się już więcej opłacało nie płacić swoim pracownikom.

Już w zeszłym roku były prowadzone rozmowy na ten temat. Pojawiła się między innymi propozycja aby nieuczciwych przedsiębiorców wykluczać z przetargów publicznych. Na razie jednak większość pomysłów pozostaje tylko w świecie platońskich idei.

Więcej na ten temat w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej.

(PK)

 • Podziel się:

 

Komentarze: Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

 • Martin 2012-06-26 15:14:23

  Re: Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

  Po prostu, każdy pracownik czy kontrahent, któremu firma (nawet taka zatrudniająca tysiące osób) coś wisi i nie płaci powinien mieć prawo wnieść do sądu pozew o jej upadłość.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • EDYTA

  ocena usługi:

  ZDECYDOWANIE POLECAM
 • Katarzyna Barańska

  ocena usługi:

  e-Prawnik to profesjonaliści godni polecenia ! Świetny portal !
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

  To mój kolejny kontakt z firmą e-prawnik, ale na pewno nie ostatni, bo mając do czynienia za każdym razem z tak szybkim i konkretnym, a jednocześnie zrozumiałym dla laika wyjaśnieniem problemu, wiem że jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała porady prawnej - to tylko tu się zgłoszę. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości prawne!
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybka i zrozumiała porada prawna. Dziękuję bardzo
 • Gajownik

  ocena usługi:

  Skargę złożyłam. Została przygotowana w sposób bardzo zrozumiały. Polecam usługi w 100%
 • marzena antczak

  ocena usługi:

 • Paulina

  ocena usługi:

  Polecam
 • Krzysztof

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Moje zapytanie było dość rozbudowane i zawierało w sobie kilka pytań. Wycenę otrzymałam w godzine od wysłania. Cena bardzo dobra. Opinia prawna przyszła zgodnie z ustaleniami. Była obszerna i wyczerpująca problem. Dla mnie zrozumiała. Jak najbardziej polecam taką formę porad prawnych. Pozdrawiam i dziękuje.
 • Zygmunt

  ocena usługi:

 • nzoz Arnika.

  ocena usługi:

  Zespół mega pomocny ! Napisany przez Was Protest rozpatrzono pozytywnie.Jestem bardzo, bardzo wdzięczna.Polecam
 • Michał

  ocena usługi:

  Wszystko ok. Polecam
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem niezwykle zadowolona ze sposobu wydawania opinii przez Zespół Prawników portalu, jasno, w sposób wyczerpujący i z ogromnym szacunkiem dla klienta. jestem wdzięczna.
 • Dariusz

  ocena usługi:

  W pełni wyczerpująca odpowiedz . pomocne informacje i podpowiedz na co szczególnie kłaść nacisk . podane porównawcze przykłady,oraz sugestie sposobu wyjścia ze skomplikowanej sytuacji . Gorąco polecam . warto skorzystać !
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Rzetelnie wykonana praca, zdecydowanie polecam.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane