Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

Jeramey Jannene
(fot. Jeramey Jannene)

Liczba pracodawców, którzy nie płacą swoim pracownikom ustalonych w umowie wynagrodzeń wzrosła w ostatnim czasie dwukrotnie - informuje w dzisiejszym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.

Do Państwowej Inspekcji Pracy w tej sprawie zgłosiło się w pierwszym kwartale tego roku 38 tysięcy pracowników. O 30 proc. wzrosła także kwota, jaką pracodawcy są winni swoim pracownikom - informuje Dziennik.

Co prawda trudno konkretnie wskazać, jakie branże są najbardziej narażone na nieuczciwość, ale w statystykach przoduje na pewno budownictwo. Dodatkowo to właśnie w tym sektorze w najbliższym czasie pracę straci ponad 150 tysięcy osób. Wiele z nich może nigdy nie zobaczyć na oczy zarobionych pieniędzy, bo firmy, w których pracowali upadną.

To jednak nie jedyne problemy przedsiębiorców. Zalegają oni także z płaceniem podatków, wynika z danych resortu finansów. W 2011 roku długi budżetowe firm wyniosły ponad około 26 miliardów złotych. To o 3 miliardy więcej niż w 2010 roku.

Anna Reda, ekspert z NSZZ Solidarność, mówiła dla Dziennika, że jedynym sposobem na wyhamowanie tych złych statystyk są zmiany, które spowodują, że firmom nie będzie się już więcej opłacało nie płacić swoim pracownikom.

Już w zeszłym roku były prowadzone rozmowy na ten temat. Pojawiła się między innymi propozycja aby nieuczciwych przedsiębiorców wykluczać z przetargów publicznych. Na razie jednak większość pomysłów pozostaje tylko w świecie platońskich idei.

Więcej na ten temat w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej.

(PK)

 • Podziel się:

 

Komentarze: Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

 • Martin 2012-06-26 15:14:23

  Re: Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

  Po prostu, każdy pracownik czy kontrahent, któremu firma (nawet taka zatrudniająca tysiące osób) coś wisi i nie płaci powinien mieć prawo wnieść do sądu pozew o jej upadłość.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Sławomir

  ocena usługi:

 • zdzicho

  ocena usługi:

  Powiedziałbym, że opinia prawna jest zbyt doskonała, aż na tyle nie liczyłem, podana w przystępnej, zrozumiałej formie. Jestem pozytywnie zaskoczony.
 • Stanisław W.

  ocena usługi:

  Stanisław W. Opinia zrozumiała na miarę prostego obywatela RP. A efekt końcowy zależny od Sądu. Jak dotychczas dziękuję za opinię, i polecam się na przyszłość. Polecam innym.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Jestem wdzięczna za szybką i fachową pomoc.
 • Dorota G.

  ocena usługi:

  Po raz kolejny skorzystałam z usług. Jestem bardzo zadowolona. Otrzymałam zwięzłą i wyczerpującą odpowiedź - bez zbędnych wątków pobocznych. Dziękuję bardzo.
 • Tomasz

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana rzetelnie, szybko i bardzo fachowo. Jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi. Gorąco polecam zespół prawników e-prawnik.pl
 • Mira

  ocena usługi:

  Opinię prawną oraz usługę, we wszystkich jej aspektach, oceniam na 5. Bardzo dziękuję i szczerze polecam
 • Aga

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca odpowiedź przedstawiające wszystkie alternatywy rozwiązania. Plusem jest, że można wszystko na spokojnie pisać w domu. Polecam
 • Marcin

  ocena usługi:

 • Zofia

  ocena usługi:

  Profesjonalna fachowa zrozumiała porada ,POLECAM
 • Anna

  ocena usługi:

  Opinia wyczerpująca. Dziękuję.
 • Robert

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana solidnie
 • Jolanta

  ocena usługi:

  Bardzo polecam
 • Krzysiek

  ocena usługi:

  wszystko ok.
 • Witold

  ocena usługi:

  Polecam. Szybko , fachowo , zrozumiale.
 • B.Nowacka

  ocena usługi:

  Dziękuję za dokładne przeanalizowanie mojej trudnej sprawy. Pewien niewielki niedosyt informacji wynika oczywiście z wieloaspektowości mojego problemu i wymagałby być może dopracowania odpowiedzi w szczegółach. Jednakże jestem zadowolona z odpowiedzi i jeszcze raz bardzo dziękuję. B.Nowacka
 • Katarzyna

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane