Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


W szkołach coraz niebezpieczniej

Jak wynika z danych Instytutu Badań Edukacyjnych,  w wyborze szkoły rodzice kierują się nie poziomem nauczania lecz bezpieczeństwem swoich pociech – pisze Rzeczpospolita. Aż 80% rodziców decyduje się na posłanie swoich dzieci do tych szkół, w których nie ma problemów z przestępczością wśród uczniów czy też narkotykami.

Wnioski nie są zaskakujące, gdyż w pierwszym kwartale 2012 roku popełniono w szkołach aż 11,5 tysiąca przestępstw a to dwa razy więcej niż cztery lata temu.

Co więcej, statystyki policyjne mogą nie oddawać skali problemów z bezpieczeństwem w szkołach, bowiem nie obejmują kradzieży, w których wartość strat nie przekroczyła 250 zł – powiedział dziennikowi mówi Sławomir Kłosowski z PiS, były wiceszef MEN.

 • Podziel się:

 

Komentarze: W szkołach coraz niebezpieczniej

 • Ewa M. 2012-06-09 10:05:59

  Re: W szkołach coraz niebezpieczniej

  Tak, statystyki nie oddają! Ja mam synka w 3-ciej klasie podstawówki. Od początku roku miał przytrzaśnięte specjalnie palce przez kolegę z klasy i nosił gips na niej a dzieciak jeszcze się wyśmiewał. Interweniowałam u nauczycielki. Rodzić był 3 razy a dzieciak do tej pory czyli 8 mies. szykanuje mi dziecko. Potem zastraszono mi syna, również w szkole, nożem! Szkoła jedynie zrobiła konfrontację i na tym się skończyło! Mój syn jest astmatykiem i dostał potężnego ataku na lekcji. Nawet pogotowia nie wezwała nauczycielka! Dobrze że miał telefon, ja nie pracuję i mam blisko do szkoły. Usłyszałam jego charkot i pobiegłam z lekami! Tydzień później kopniętą piłką dostał w twarz. Miał problemy z widzeniem! Przed długim weekendem 2 6-cioklasistów uszkodziło mu nos (również w szkole!), był w szpitalu i ten na szczęście wezwał policję. Proszono abym wycofała sprawę obiecując (dyrekcja z nauczycielką) że zajmą się szykanami całej klasy oraz innych uczniów wobec mojego i nic się nie zmieniło! A wręcz przeciwnie: wyśmiewają się z niego że jest głupi (143 IQ!!! i 100% z testów 3-cioklasistów!). Wyśmiewają, że gra na kaybordzie (również uzdolniony) a nauczycielka przed klasą jeszcze tłumaczy jego wyniki że nie miał 100%, że to jest 100% które można osiągnąć! Po prostu masakra, nie umie nawet przeczytać ze zrozumieniem albo robi to celowo! Takie padły sugestie ze strony policji! Ja już nie odpuszczę. Szkoła nie zrobiła nic! Ten problem dotyczy większej liczby dzieci w tej szkole i ciągnie się przez lata. Wiem bo mój starszy miał podobne problemy już 10 lat temu. Może to wina nazwiska. Teściowa a babcia dzieci była znienawidzoną nauczycielką nie tylko przez uczniów, ich rodziców, ale i współpracowników... Co nie zmienia faktu, że szkoła powinna zadbać o bezpieczeństwo a nie mieć wszystko w d... i tłumaczyć dzieciakowi, który mojego atakuje (cytuję!): np. "przecież Cię zaczarowałam! hahahhaa: masakra! A gdy mój idzie na skargę do niej to: nie ma nikogo bez winy! Czyli trzeba aby nóż wsadzono mojemu dziecku pod żebra to może wtedy ktokolwiek się zainteresuje! Psycholog z poradni (poszłam po pomoc)właśnie wystosował pismo o przemocy rówieśniczej wobec mojego dziecka i prześle do szkoły... Nie odpuszczę! Problem jest olbrzymi a to co donosi policja to tylko "czubek góry lodowej"!!!


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane