Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


W szkołach coraz niebezpieczniej

Jak wynika z danych Instytutu Badań Edukacyjnych,  w wyborze szkoły rodzice kierują się nie poziomem nauczania lecz bezpieczeństwem swoich pociech – pisze Rzeczpospolita. Aż 80% rodziców decyduje się na posłanie swoich dzieci do tych szkół, w których nie ma problemów z przestępczością wśród uczniów czy też narkotykami.

Wnioski nie są zaskakujące, gdyż w pierwszym kwartale 2012 roku popełniono w szkołach aż 11,5 tysiąca przestępstw a to dwa razy więcej niż cztery lata temu.

Co więcej, statystyki policyjne mogą nie oddawać skali problemów z bezpieczeństwem w szkołach, bowiem nie obejmują kradzieży, w których wartość strat nie przekroczyła 250 zł – powiedział dziennikowi mówi Sławomir Kłosowski z PiS, były wiceszef MEN.

 • Podziel się:

 

Komentarze: W szkołach coraz niebezpieczniej

 • Ewa M. 2012-06-09 10:05:59

  Re: W szkołach coraz niebezpieczniej

  Tak, statystyki nie oddają! Ja mam synka w 3-ciej klasie podstawówki. Od początku roku miał przytrzaśnięte specjalnie palce przez kolegę z klasy i nosił gips na niej a dzieciak jeszcze się wyśmiewał. Interweniowałam u nauczycielki. Rodzić był 3 razy a dzieciak do tej pory czyli 8 mies. szykanuje mi dziecko. Potem zastraszono mi syna, również w szkole, nożem! Szkoła jedynie zrobiła konfrontację i na tym się skończyło! Mój syn jest astmatykiem i dostał potężnego ataku na lekcji. Nawet pogotowia nie wezwała nauczycielka! Dobrze że miał telefon, ja nie pracuję i mam blisko do szkoły. Usłyszałam jego charkot i pobiegłam z lekami! Tydzień później kopniętą piłką dostał w twarz. Miał problemy z widzeniem! Przed długim weekendem 2 6-cioklasistów uszkodziło mu nos (również w szkole!), był w szpitalu i ten na szczęście wezwał policję. Proszono abym wycofała sprawę obiecując (dyrekcja z nauczycielką) że zajmą się szykanami całej klasy oraz innych uczniów wobec mojego i nic się nie zmieniło! A wręcz przeciwnie: wyśmiewają się z niego że jest głupi (143 IQ!!! i 100% z testów 3-cioklasistów!). Wyśmiewają, że gra na kaybordzie (również uzdolniony) a nauczycielka przed klasą jeszcze tłumaczy jego wyniki że nie miał 100%, że to jest 100% które można osiągnąć! Po prostu masakra, nie umie nawet przeczytać ze zrozumieniem albo robi to celowo! Takie padły sugestie ze strony policji! Ja już nie odpuszczę. Szkoła nie zrobiła nic! Ten problem dotyczy większej liczby dzieci w tej szkole i ciągnie się przez lata. Wiem bo mój starszy miał podobne problemy już 10 lat temu. Może to wina nazwiska. Teściowa a babcia dzieci była znienawidzoną nauczycielką nie tylko przez uczniów, ich rodziców, ale i współpracowników... Co nie zmienia faktu, że szkoła powinna zadbać o bezpieczeństwo a nie mieć wszystko w d... i tłumaczyć dzieciakowi, który mojego atakuje (cytuję!): np. "przecież Cię zaczarowałam! hahahhaa: masakra! A gdy mój idzie na skargę do niej to: nie ma nikogo bez winy! Czyli trzeba aby nóż wsadzono mojemu dziecku pod żebra to może wtedy ktokolwiek się zainteresuje! Psycholog z poradni (poszłam po pomoc)właśnie wystosował pismo o przemocy rówieśniczej wobec mojego dziecka i prześle do szkoły... Nie odpuszczę! Problem jest olbrzymi a to co donosi policja to tylko "czubek góry lodowej"!!!


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
 • 0
 • 3
 • 1
 • 1
 • 8
 • 0
 • 1
 • osób

Opinie naszych klientów

 • Zofia Lewandowska

  ocena usługi:

  Korzystam z pomocy portalu e-prawnik kilkanaście lat. Zawsze najwyższa klasa. Dziękuję. Zofia Lewandowska
 • Mieczysława

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Wszystko przebiegło bez zarzutu. Opinia była wyczerpująca.
 • Marek

  ocena usługi:

 • Marek

  ocena usługi:

 • Marek

  ocena usługi:

 • Danuta

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo za odpowiedz.Jestem zadowolona z usługi jest na wysokim poziomie. Jeśli będę w potrzebie na pewno skorzystam z waszych usług. Pozdrawiam Danuta
 • Magdalena

  ocena usługi:

 • Justyna

  ocena usługi:

  Odpowiedź dotycząca mojego zapytania bardzo szczegółowa i wyczerpująca. Mam nadzieję, że zgodnie z radą e-prawnik problem zostanie rozwiązany po mojej myśli.Polecam i dziękuję za radę- Justyna
 • Dorota

  ocena usługi:

 • Teresa

  ocena usługi:

 • Dariusz

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

  Bardzo dobrze przygotowane pismo, przystępna cena i szybka realizacjia Bardzo polecam
 • Leszek

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolony z przesłanej opinii. Dała mi ona obraz sytuacji prawnej w temacie z którym się zwracałem. Bardzo dziękuje i pozdrawiam. Leszek
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Tym razem o wyborze Państwa oferty spośród innych, nie ukrywam, że zadecydowała przede wszystkim cena, ale następnym razem zadecyduje ta jakość, do której się przekonałem. Dziękuję, za bardzo krótki czas realizacji, ale przede wszystkim dziękuję za formę wypowiedzi, za prosto i jasno zbudowane zdania, dziękuję, że utwierdziliście mnie Państwo w przekonaniu, że czasami prosty człowiek,taki jak ja, wie lepiej, niż urzędnik, czy księgowy, który powinien wiedzieć, a zamiast odpowiedzi twierdzącej, każde zdanie kończy się pytająco, żeby nie użyć stwierdzenia po prostu \"nie wiem\". Ja teraz już wiem, gdzie następnym razem się zgłosić. DZIĘKUJĘ!
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona z usługi. Bardzo szybko uzyskałam odpowiedź na interesujące mnie pytanie. Opinia prawna była przejrzysta i zrozumiała, podane zostały przepisy prawne. Nie osniesiono się po krótce jedynie do mojego krótkiego pytania lecz opisano kilka aspektów mojej sytuacji. Z pewnością bezpośredni kontakt z prawnikiem daje więcej możliwości ale tak jak w moim przypadku, potrzebując szybkiej porady bez zbyt długiej zwłoki i bez wychodzenia z domu, skorzystanie z usług e-prawnik.pl jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Polecam! Dziękuję!
 • Adam

  ocena usługi:

  Moja druga sprawa w tej kancelarii. Cena nieco w górę (a raczej rabat w dół), co jak sądzę trzeba po prostu zaakceptować. Prawo rynku. Co do jakości usług i podejścia, to są na tym samym wysokim poziomie. Opinia szczegółowa, na moją prośbę bardzo szybko i gratisowo uzupełniona o ważne dla mnie szczegóły. Polecam e-prawnika.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane