Z dniem 1 stycznia 2007 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2006 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego.
Co bedzie zwolnione od akcyzy?
Rozporządzenie to zwalnia od akcyzy następujące wyroby:
Zwolnienia te nie mogą być jednak wyższe niż należna kwota akcyzy z tytułu sprzedaży tych wyrobów.
Jakie obowiązki nałożono na korzystających ze zwolnienia?
Zgodnie z nowymi przepisami, podmiot korzystający ze zwolnienia powinien prowadzić dokumentację techniczną wskazującą na sposób wytworzenia paliw ciekłych lub biopaliw ciekłych i zawartość biokomponentów - w przypadku producentów takich paliw lub ewidencję pozwalającą na wyodrębnienie wyrobów zwolnionych i wyrobów nieobjętych zwolnieniem - w odniesieniu do nabywców takich paliw.
Podstawa prawna:
6 lipca wchodzi w życie ustawa z dnia 11 maja 2007 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. (...)
Czego dotyczą nowe przepisy? Z dniem 1 stycznia 2007 roku wchodzi w życie nowa ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.