Wzory dokumentów - Strona 49

Wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie wprowadzania, zbierania, przetwarzania, recyklingu lub innych form odzyskiwania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

21.6.2016

Przedsiębiorcy zamierzający prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wprowadzania, zbierania, przetwarzania, recyklingu oraz innych form odzysku zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego, począwszy od lipca 2006 r. przed rozpoczęciem działalności zobowiązani będą złożyć (...)

Powierzenie prowadzenia spraw spółki jawnej wybranemu wspólnikowi

21.6.2016

Zgodnie z art. 40 ksh, prowadzenie spraw spółki może być powierzone jednemu lub kilku wspólnikom bądź na mocy umowy spółki, bądź na podstawie późniejszej uchwały wspólników. Pozostali wspólnicy są wówczas wyłączeni od prowadzenia spraw spółki. Jeżeli prowadzenie spraw spółki (...)

Karta ewidencji odpadu

21.6.2016

W myśl ustawy z dnia 27 kwietna 2001 r. o odpadach, posiadacz odpadów - a więc podmiot faktycznie władający odpadami, jak np. wytwórca odpadów - obowiązany jest do prowadzenia ich ilościowej i jakościowej ewidencji zgodnie z przyjętym katalogiem odpadów i listą odpadów niebezpiecznych. (...)

Testament własnoręczny (2)

21.6.2016

Swoboda testowania to zakres uprawnień pozwalających spadkodawcy dysponować swoim majątkiem na wypadek śmierci. Jednakże sporządzony przez spadkodawcę testament może okazać się nieważny. Sankcja nieważności, występuje w następujących przypadkach: - testament zawiera rozrządzenia (...)

Wniosek o dział spadku

21.6.2016

W przypadku gdy do spadku powołanych jest kilku spadkobierców, między nimi powstaje wspólność praw i obowiązków spadkowych, która istnieje aż do dokonania działu spadku. Dział spadku może nastąpić w drodze umowy zawartej między spadkobiercami (umowny), bądź też na mocy orzeczenia sądowego (...)

Wzór informacji o radzie pracowników

21.6.2016

Dnia 25 maja 2006 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Zobowiązuje ona niektórych większych pracodawców do utworzenia tzw. rad pracowników. Pracodawca w terminie 30 dni od dnia powiadomienia od organizacji związkowych (...)

Wniosek o wpis do rejestru prowadzących agencje zatrudnienia

21.6.2016

Obecna ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przewiduje, iż działalność gospodarcza tzw. agencji zatrudnienia, polegająca w szczególności na świadczeniu usług z zakresu pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego, czy pracy tymczasowej, jest działalnością regulowaną. Oznacza (...)

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

21.6.2016

W pewnych sytuacjach pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia, czyli ze skutkiem natychmiastowym. Jest to dopuszczalne m.in. w razie ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych, czego przykładem może być stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości (...)

Umowa renty za wynagrodzeniem

21.6.2016

Prawo do renty polega na świadczeniu przez zobowiązanego na rzecz uprawnionego pieniędzy bądź też rzeczy oznaczonych co do gatunku. Ma ono charakter prawa osobistego, wygasa najpóźniej z chwilą śmierci uprawnionego, jest niezbywalne i nie podlega dziedziczeniu. Prawo do renty może być tak (...)

Umowa o używanie przez pracownika rzeczy prywatnych do celów służbowych

21.6.2016

Pracownik może wykorzystywać dla celów służbowych rzeczy stanowiące jego własność, np. swój komputer. Umowa o używaniu przez pracownika rzeczy prywatnych do celów służbowych pozwala uregulować kwestię m.in. kosztów ewentualnych napraw, wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy, jak również (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika