Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Rozliczenie roczne – ulga internetowa

STRESZCZENIE: Jednym z dostępnych sposobów na zmniejszenie obciążenia podatkiem za 2009 rok jest ulga internetowa. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby, które w 2009 roku ponosiły wydatki na dostęp do sieci internet, oraz są w stanie te wydatki udokumentować - mogą odliczyć takie wydatki od dochodu za 2009 rok. Maksymalna kwota jaką można odliczyć od dochodu z tytułu poniesienia wydatków na internet w 2009 roku wynosi 760 zł. Faktyczna korzyść jaką podatnik uzyskuje na podstawie przepisów o uldze internetowej polega więc na zmniejszeniu dochodu podlegającego opodatkowaniu.

FRAGMENT ARTYKUŁU: Jednym z dostępnych sposobów na zmniejszenie obciążenia podatkiem za 2009 rok jest ulga internetowa. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby, które (...)

Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Ulga odsetkowa a kwestie dowodowe

    Chciałbym skorzystać w tym roku z tzw. ulgi odsetkowej składając PIT. Wiem, że mnie akurat ulga ta przysługuje, jednak nie wiem czy powinienem, a jeśli tak to jakie złożyć dokumenty. Co stanowi (...)

  • Darowizny dwóch nieruchomości a ulga mieszkaniowa

    Córka dostała od babci w roku 2003 połowę mieszkania, w którym zamierzała mieszkać pięć lat i została zwolniona z podatku od darowizny. W tym roku mieszkanie to zostało sprzedane. Aktualnie (...)

  • Mieszkanie w spadku

    Ja i brat dostaliśmy w spadku po rodzicach mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Ja wraz z żoną i dziećmi mieszkam w tym mieszkaniu. Urząd Skarbowy zaniechał pobrania podatku, uwzględniając (...)

  • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn

    Mój jedyny syn zamknął w 2005 r Kasę Mieszkaniową, także ja z żoną posiadaliśmy wspólną Kasę Mieszkaniową. Za pomocą mechanizmu Cesji przekazaliśmy swoją Kasę Mieszkaniową na rzecz syna (...)

  • Darowizna czy sprzedaż za symboliczną złotówkę?

    Prowadzę działalność gospodarczą i jestem na podatku liniowym 19% oraz jestem płatnikiem VATu. Sprzedaję program komputerowy swojego autorstwa. W jaki sposób zawrzeć umowę darowizny lub sprzedać (...)

 

Komentarze: Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  • Mira 2010-03-21 18:48:25

    Re: Rozliczenie roczne ? ulga internetowa

    Za rok 2009 jedynym moim dochodem udokumentowanym PITem 11 jest kwota ok.500 zł.Jestem bezrobotna, nie pobieram zasiłku.Mam internet (umowę z operatorem ja zawarłam), jak mam postąpić z przysługującą mi ulgą na internet?

  • basia 2010-03-20 14:01:06

    Re: Rozliczenie roczne ? ulga internetowa

    Czy ulga internetowa przysługuje małżonkom rozliczającym się razem czyli 2x 760zł czy też 760 zł dla obydwu?

  • JanBeme 2010-03-20 09:54:20

    Re: Rozliczenie roczne ? ulga internetowa

    Czy wyciąg (wydruk) z konta internetowego dokonanej operacji, jest dowodem (dla organu podatkowego)dokonanej przeze mnie wpłaty?

  • mikenemesis 2010-03-20 09:47:28

    Re: Rozliczenie roczne ? ulga internetowa

    Zibi ma rację, chciałbym się dowiedzieć więcej o tym przypadku. Czy jest jakieś orzecznictwo mówiące o sposobie rozliczania faktur, na których jest łączna kwota za internet i np telefon bądź tv? Czy wystarczy, że na fakturze będzie jedna kwota ale zostanie wyszczególniona wysokość opłat za poszczególne zobowiązania?

  • Zibi 2010-03-19 17:40:54

    Re: Rozliczenie roczne ? ulga internetowa

    Dlaczego dla uczciwości nie podajecie, że ulga nie przysługuje ( przy zachowaniu wszystkich tych warunków , o których piszecie ) kiedy podatnik korzysta z internetu łącznie z usługa za telefon stacjonarny,VOIP i TV w TPSA. W takich przypadkach , chyba tylko złośliwie, TPSA nie wyszczególnia kosztów za internet.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 1
  • 8
  • 1
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.

Porady prawne

  • Rozliczenie podatkowe a nabycie działki

    Czy w rozliczeniu podatkowym za 2004 r. istnieje możliwość odliczenia zakupu działki nabytej w 2004 r. bez dotychczas rozliczania ulg podatkowych w latach poprzednich?

  • Ulga dla osób samotnie wychowujących dzieci

    W połowie roku 2005 wyszłam za mąż. Wcześniej przysługiwała mi podwójna ulga podatkowa z tytułu samotnie wychowywanych dzieci. Czy w związku z tym, że wyszłam (...)

  • Formularz rozliczenia renty z Francji

    Moja mama pobiera rentę w Polsce, na którą otrzymuje rozliczenie roczne w postaci PIT 40. Dodatkowo Mama pobiera rentę z Francji. Renta ta obsługiwana jest przez bank (...)

  • Ulga remontowa i internetowa - zasady korzystania

    W którym roku 2005, czy 2006 będę mogła rozliczyć Internet, posiadając fakturę wystawioną w 2005 r., lecz płatność za tę fakturę nastąpiła w 2006 r.? Posiadam (...)

  • Termin obowiązywania ulgi odsetkowej

    Do kiedy obowiązuje ulga odsetkowa przy zakupie nowego domu lub mieszkania? Czy tylko do końca 2005 r., czy dłużej?

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane