Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Alimenty na dziecko - od a do z

www.sxc.hu/AD-Passion
(fot. www.sxc.hu/AD-Passion)

Artykuł zawiera:

  • Kiedy rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dzieci? 
  • Alimenty na pełnoletnie dziecko kontynuujące naukę 
  • Zwolnienie z obowiązku alimentacyjnego
  • Co nie powoduje ustania obowiązku alimentacyjnego? 
  • Kto może wystąpić z pozwem o alimenty na rzecz dziecka? 
  • Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko? 
  • Jak złożyć pozew do sądu o alimenty dla dziecka? 
  • Jak przebiega postępowanie sądowe w sprawach o alimenty? 
  • Jak wyegzekwować alimenty od zobowiązanego do ich płacenia? 
  • Jak w razie zmiany stosunków można domagać się zmiany orzeczonej wysokości świadczenia alimentacyjnego?

Artykuł zablokowany

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne Artykuły

  • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

    Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje.   Dlaczego (...)

  • Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

    Jakie są założenia nowej ustawy?Z dniem 1 października 2008 roku w życie weszły przepisy nowej ustawy z dnia 7 września 2007 roku o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, która - (...)

  • Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

    Od 8 września 2004 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu wydane 1 września w sprawie szczegółów dotyczących kredytów i pożyczek studenckich. Co nowego niesie to szczegółowe (...)

  • Ważne zmiany w PIT

    W zasadzie od 1 stycznia 2009 r. do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) wprowadzono wiele zmian. Jednak niektóre zmiany weszły w życie już 1 grudnia 2008 r., a niektóre wejdą (...)

 

Komentarze: Alimenty na dziecko - od a do z

  • ania 2014-10-18 12:01:07

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    mam pytanie moj syn zostal umieszczony w osrodku wychowawczm platnym i mops zabral mi alimenty syn byl tam tymczasowo teraz wrucil na warunkowym czy moge ubiegac sie o wrucenie mi alimentow pomuzcie nie wiem co mam robic

  • ania 2014-10-18 11:55:47

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    moj syn ma 17 lat zostal umieszczony w osrodku szkolno wychowawczym tymczasowo wczymali mi alimenty w mopsie ale syn wrucil spowrotem do domu na warunkowym zwolnieniu czy dostane spowrotem na syna alimenty pomuzcie nie wiem co mam robic

  • Jacek 2014-09-30 17:02:47

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    Czy jeżeli rozszedlem się z żoną a nie mam rozwodu i mam przyznane alimenty powinienem znać adres zamieszkania dziecka.Bo jak do tej pory gdy biorę dziecko do siebie zawsze odbieram je gdzieś z ulicy ,z przystanku albo żona ja gdzieś wyprowadza na parking i nie chce mi podać adresu pod jakim obecnie mieszkają.Wiem że co jakiś czas się przeprowadzają a ja nawet nie wiem kiedy i dokąd.martwi mnie to że nie wiem gdzie i w jakich warunkach mieszka moje dziecko.Czy jeśli płacę alimenty to mam prawo znać adres zamieszkania córki czy żona nie musi mnie o tym informować.Pozdrawiam

  • kula 2014-08-08 22:16:13

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    mam 2 dzieci sie ktore mieszkaja z matka w szwecji -corka ma 18 lat i jeszcze sie uczy i syna 19 lat ktory zakonczyl nauke i poszedl do pracy .przestalem placic na niego alimenty a moja byla zona powiedziala ,ze poda mnie do sadu gdyz nie place alimentow na niegotwierdzac ze syn sie jeszcze uczy a ja jestem pewny na 100 procent ze zakonczyl nauke i poszedl do pracy.ja mieszkam w anglii i nie wiem co mam zrobic.

  • Kama 2014-07-29 17:54:56

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    Witam mam pytanie czy nieletnia moze posadzic ojca o alimenty?

  • Michal 2014-07-23 18:40:46

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    Witam serdecznie.mam maly problem i bardzo prosze o porade.mieszkam,zyje i pracuje wraz ze swoja zona i zony dzieckiem w niemczech,ale mam dziecko z byla partnerka w polsce.co miesiac place na dziecko 500zl,gdy jestem w polsce zabieram syna na zakupy i poswiecam mu tyle czasu ile moge.byla partnerka straszy mnie sadem i odebraniem praw rodzicielskich bo sie nie interesuje dzieckiem,przeciez nie odbiore go ze szkoly skoro mieszkam od niego 1200 kilometrow.byla partnerka jest mezatka,ma swoje zycie.czy ma prawo podac mnie do sadu o wyzsze alimenty i pozbawic mnie praw do dziecka?ja tez mam swoja rodzine i zyc tez musimy.prosze o rade

  • beatamille 2014-07-22 21:37:19

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    Sędzia 2014-02-14 11:20:40 Re: Alimenty na dziecko - od a do z weż się do pracy kobieto, a nie patrza na nie swoje pieniądze i nie licz ile możesz z niego ściągnąć, to również twoje dziecko więc też powinnaś się przyczynić i partycypować w kosztach utrzymania. Kochani tatusiowie weźcie dzieci ze sobą do pracy a mamusie będą mogły zarobić na utrzymanie siebie i dziecka. Ludzie przede wszystkim mężczyźni zastanówcie się na tym co piszecie. I zacznijcie spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. jeśli matka karmi dziecko piersią to nie pójdzie z dzieckiem na rękach do pracy. Więc niech mężczyźni opłacą opiekę dla dziecka na czas pobytu mam w pracy.Kobiety są z dziećmi przez cała dobę a tak opieka kosztuje i to nie mało i kto jej za to wszystko zapłaci?

  • izka 2014-07-09 22:47:13

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    Czesc, mam pytanie. Mam alimenty z FA ojciec malej nie pravuje, przebywa w zakldzie karnym w pl, chce wyjechac z corka do uk,mam jego zgode na pismie. jezeli wyjade,to alimenty z FA mi sie nie naleza? Co sie stanie,jak jednak bede je pobierac?

  • Maciej 2014-07-09 15:36:09

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    "Synuś" ma 28 lat , własną rodzinę , dziecko, pracuje w dwóch firmach ale wiecznie gdzieś "studiuje" - za drobną opłatą. Jestem zobowiązany do płacenia na niego alimentów, choć nie widziałem go z 10 lat , bo kiedyś jego mamusia uniemożliwiała widzenia , a teraz widocznie sam nie chce. Jak pozbyć się tego uciążliwego obowiązku wobec faceta, który nie chce mnie znać.

  • Zuta 2014-06-04 18:35:16

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    To jest chore zeby płac dorosłym dziecia alimety które wiecznie studiują . Na stare lata chyba rodzica taz sie coś od życia należy . Może jakieś wczasy albo godna starość a nie całe życie pracować na stare leniwe konie . A pózniej jeszcze płacić alimenty na ich dzieci bo ojciec sie wyuczyl i pojechał w świat za praca i ślad po nim zaginął . To nasze państwo jest chore !!!!!

  • TERECHA 2014-06-02 14:45:19

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    do roboy mam się wziąć. Co ty bredzisz. Pracuję zawowodow cały tydzień, dorabiam, żeby dziecko miało wszystko czego mu potrzeba. Ojciec dziecko nie płąci alimentów (aż 600 zł) od roku czasu. Siedzi za granicą, zarabia duże pieniądze, siedzi tam z inna kobieta, której zrobił dziecko. Na jedno dziecko umie dać, a na to w Polsce nie potrafi. Ja nie chcę ściągać ile się da tylko cchę to na co zgodizł sie w sądzie, że będzie płacił. To dlaczego tego nie robi? Powedz mi, co to dziecko jest winne, już i tak jest pokrzywdzone przez los, że nie ma dwojga rodziców. Nie dośc że zostałam sama, to jeszcze pracuję od rana do weiczora. Dlaczego jeden rodzic ma harować jak wół a drugi żyć jak gdyby nigdy nic. WEZ POMYŚL CZŁOWIEKU O TYM NA DRUGI RAZ ZANIM NAPISZESZ TAKIE BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • biedronka 2014-05-18 12:28:44

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    A jak mozna wyegzekwować alimenty na dziecko od ojca jeśli dziecko jest w domu dziecka , jestem jego opiekunem prawnym.Chcę zabezpieczyc je aby mialo kwote na koncie po usamodzielnieniu sie, bo wyprawka to naprawde mało Jak to zrobic .Pilne!

  • arkadiusz 2014-05-11 11:59:05

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    jeśli dzieci wyjechały za granicę z byłą żona to dalej mam obowiązek płacenia alimentów (dzici mają 15 i 18lat)

  • Anna 2014-04-27 21:58:03

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    Co mam zrobić jeżeli mam zasądzone alimenty na dziecko, jednak dłużnik nie płaci ma założoną sprawę u komornika, jednak pracuje na czarno . Ja nie dostaję alimentów ponieważ pracuje i przekracza mi zarobek żebym dostała pieniądze z funduszu. Czy faktycznie nie należą mi się pieniądze na dziecko, czy można zmusić ojca dziecka do płacenia .

  • MAMA 22LATA 2014-02-26 17:12:49

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    HEJ 3MIES TEMU ZLOZYLAM POZEW DO SADU O ALIMENTA I USTALENIE OJCOSTWA..TERAZ 12MARCA BEDZIE DOPIERO SPRAWA. OD 3MIES CIAZY NIE JESTEM Z OJCEM DZIECKA ON SIE NIE INTERESOWAL WOGOLE TRWANIEM CIAZY I NARODZINAMI DZIECKA DO DZIS JEST CISZA Z JEGO STRONY..MA WLASNA FIRME OKOLO 5TYS MA NA REKE MIES.ILE MOGE RZADAC? TYM BARDZIEJ ZE MALY CIAGNIE CYCKA JA CHODZE W WEEK DO SZKOLY I MIESZKAM U RODZICOW Z 5RODZENSTWA RAZEM JEST NAS 8W DOMU. PRACUJE BRAT 1500ZARABIA NA PAPIERZE A OJCIEC TAK SAMO RESZTA SZKOLA ALBO W DOMU JA MOJA MAMA MOJ SYN I SIOSTRA 3LETNIA. OJCIEC DZIECKA NA KONIEC ZWIAZKU ZAPOWIEDZIAL MI ZE BEDZIE RZADAŁ BADAN DNA ZE NIBY WATPI ZE JEST OJCEM A DZIECKO PLANOWANE.WIECIE MOZE ILE SPRAWA BEDZIE SIE CIAGNELA ALBO ILE ICH BEDZIE MOZE TAK? I CZY ZAPLACI MI ALIMENTA ROWNBIEZ ZA OCZEKIWANY CZAS DO ROZPRAWY TE 3MIES? A I JESZCZE NA SPRAWE ZLOZYLAM KOPIE POLECONEGO LISTU KTOREGO WYSLALAM PRZED PORODEM Z PROZBA O KONTAKT I POJSCIE DO URZEDU GDYBYM JUZ URODZILA (ALE NADAL CISZA) KOPIE RACHUNKOW Z CZASÓW CIAZY I KOSZTOW LEKARZA WYNIKOW A TAKZE KOPIE PARAGONOW NA WYPRAWKE DLA DZIECKA ALE TO WSZYSTKO BYLO PRZED PORODEM TE PARAGONY TEZ..I NIE WIEM CZY SAD POPATRZY NA NIE WOGOLE BO CHODZI O KOSZT TERAZNIEJSZY A POWIEM ZE TRACE WIECEJ A PANSTO DAJE MI 247ZL PORAZKA STARCZA MI NA PARE RZECZY ALE ZAWSZE BRAKUJE MUSZE SOBIE RADZIC POZYCZAM OD RODZICOW BIORE JEST CIEZKO I NIE WIEM CZY NIE WOLAC NA SIEBIE ALIMENTOW BO NIE MAM MACIERZYNSKIEGO NA SIEBIE WOGOLE.. POMOCY:(

  • jola 2014-02-21 21:06:23

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    wezcie sie za robote kobiety a nie patrzycie ile wycagnac z faceta .wstydzcie sie.

  • aaa 2014-02-16 23:05:20

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    ile moge dostac jesli moj byly partner pracuje za granica ja nie pracuje a jestem w krusie zarejstrowana

  • Sędzia 2014-02-14 11:20:40

    Re: Alimenty na dziecko - od a do z

    weż się do pracy kobieto, a nie patrza na nie swoje pieniądze i nie licz ile możesz z niego ściągnąć, to również twoje dziecko więc też powinnaś się przyczynić i partycypować w kosztach utrzymania

  • eg 2014-02-10 09:06:05

    alimenty na 3 dziecko

    Witam. W jakiej kwocie mogę otrzymać alimenty (to jego 3 dziecko, dwoje starszych jest z dwoch różnych związkow.) Najstarszy syn ma 16 lat - z tego co wiem otrzymuje 500 zł Córka z drugiego małżeństwa ma 15 lat otrzymuje 600 zl Mój synek ma 3 latka (nie braliśmy slubu kiedy na jaw wyszły jego poprzednie związki) On zarabia 6000 tys netto. Proszę o pomoc

  • Młoda 2014-02-07 18:13:26

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Witam , mam 18 lat i pobieram zasiłek alimentacyjny z państwa ,mój ojciec się mną nie interesuje i ściągają z niego alimenty , można tak powiedzieć , teraz odsiaduje długi w więzieniu, a ja mieszkam w domu rodzinnym z matką i bratem, nasze relacje z matką nie są dobre , czy mam możliwość wyprowadzki z domu rodzinnego , pobierać alimenty i podać matkę o alimenty również ? słyszałam , że nie mam prawa na wyprowadzkę bo alimenty bd mi odebrane , czy to prawda ? oczywiście bd się uczyć w studium , bd uczęszczać do szkoły i się kształcić , bo przecież dopóki się ucze mam alimenty , prawda ? . Ponad to czy wg. mogę się starać o inne zasiłki , jakie ? Jakie mam prawa ?

  • Ewelina 2014-02-05 18:38:46

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Witam, moja sytuacja wygląda tak, chodzę do LO zaocznego, nie mogę znaleźć pracy, mieszkam u rodziny, pomagam im, utrzymują mnie, ale nie starcza mi pieniędzy aby dalej móc kontynuować naukę, czy mam jakieś szansę na alimenty?

  • mela 2014-01-28 20:20:51

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Witam ! Czy ktos wie z ilu miesięcy sąd żąda rachunkow i innych kosztow utrzymania do alimentow ?

  • przemas 2014-01-24 20:55:37

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Witam.. Na sprawie rozwodowej zostałem pozbawiony praw rodzicielskich do dziecka które jeszcze się nie narodzilo . Szczerze przyznam, do dziś nie wiem czy to na pewno jest mój syn.. Krotki czas później przyszlo wezwanie do sadu na sprawę alimentacyjna.. W styczniu tego roku mija osiemnaście lat jak place alimenty.. Jak długo musze placic alimenty (w mojej sytuacji)..

  • marko 2014-01-24 13:57:12

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    witam mam pytanie ile mam płcić żonie za dziecko jeżeli przebywa po równo po 2 tygodnie

  • pene 2013-12-29 19:43:26

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    witam, mam wielki problem. chciałabym starać się o alimety od matki bo nie łoży na utrzymanie mieszkania przez ok 3lata, a też policja nic nie zrobi jeżeli będzie w domu i oznajmiono mi, że za bezpodstawnie zgłoszenie mnie ukarają mandatem albo do sądu zgłoszą? gdzie my żyjemy... dodam,że matka przez swoje pijaństwo zadłużyła mieszkanie i już miałyśmy iść na bruk ale jakoś to się stało,że mieszkanie przepisano na mnie i ja muszę spłacać jej długi aby mieć gdzie mieszkać. wyprowadziła się na jakieś trzy miesiące i nagle wraca. może też jest jakaś możliwość ją wymeldować? bardzo proszę o pomoc jestem na skraju załamania psychicznego, chciałabym aby po prostu już jej nie widzieć.

  • marzena 2013-12-11 18:20:17

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Co mam zrobić jeżeli mam zasądzone alimenty na dziecko, jednak dłużnik nie płaci ma założoną sprawę u komornika, jednak pracuje na czarno . Ja nie dostaję alimentów ponieważ pracuje i przekracza mi zarobek żebym dostała pieniądze z funduszu. Czy faktycznie nie należą mi się pieniądze na dziecko, czy można zmusić ojca dziecka do płacenia .

  • Paweł 2013-11-14 23:21:06

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    mam 18lat i matka u ktorej mieszkalem powiedziala ze mam sie wyprowadzic, ojciec placi na mnie alimenty caly czas. ucze sie w szkole zawodowej i moje pytanie wyglada tak: " czy moge pobierac alimenty od matki i od ojca jezeli mieszkam na stancji ? "

  • magda 2013-10-22 14:07:30

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    hej, odpowiem z własnego doświadczenia - na rozprawie o przyznanie alimentów od razu ustalono kwestię widywania z dzieckiem i tak sie to zwykle odbywa, ale od mojego adwokata wiem, że obie strony moga póxniej wystapić ponownie do sądu, jeżeli będą chciały zmienic wysokość alimentów czy częstotliwość/zasady widywania z dzieckiem. wydaje mi sie że jesli umiesz to dobrze uargumentować, to mozesz żadać aby spotkania przebiegały w Twojej obecności.

  • ja 2013-10-20 13:28:25

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    czy na rozprawie o alimenty, ustala się od razu widywanie dziecka z drugim rodzicem? czy widywanie jest na innej rozprawie, po wniosku jednej ze stron. Ojciec dziecka od 2 lat nie interesuje się dzieckiem, nie ma z nim kontaktu,i nie chce by po sprawie o alimenty się widywał.Czy istnieje możliwość zaznaczenia że widywanie ma odbywać się przy mojej obecności.

  • lu 2013-10-14 12:48:15

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Znalazłam w internecie kalkulator do liczenia alimentów i polecam go bardzo, bo mi bardzo pomógł: www.adwokat-jaskula.pl/!kalkulator

  • samochodzik2012 2013-10-11 20:41:25

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    witam takie zapytanie. jest kobieta ktura ma meza i 1 pojawia sie kochanek ktury niewie ze ona ma meza.Ona zachodzi w ciaze,i po jakism czase sie rozwodzi maz robi badania i wychodzi nato ze niejest ojcem dziecka. kochanek dowiaduje sie o dziecku po 2 latach przez gg gdy jest zagranica.Matka dziecka twierdzi ze to dziecko kochanka i składa sprawe do sadu przychodzi kochankowi zawiadomienie z sadu z podpisem jej imienia i nazwiska na dole kopercie (czy to mozliwe?) kochaniek tego nie odbiera bo niema go w polsce .kolejnym razem przychodzi tez tasamo do niego i do dziadka Kochanka tez nie odbieraja pisma bo sie nazwisko nie zgadza.po jakims czasei przyjezdza gosc i mówi tylko ze jest komornikiem nie legitymujac sie .Stwierdza ze dane sie nie zgadzaja nazwisko data urodzenie brak peselu.Wiec moje pytanie takie co dalej moze zrobic matka dziecka .co kochanek a co maz matki dziecka wytumaczcie mi to.Za błedy przepraszam

  • mirka 2013-09-28 15:36:59

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    proszę o informację , czy jestem w stanie ściągnąć od męża alimenty. Pierwsza rozprawa odbyła się 18 czerwca , na której zostały zasądzone alimenty w kwocie 400 zł. Z uwagi na fakty iż mąż zmienił wniosek rozwodowy i chciał rozwodu z orzekaniem o winie , sędzina wyznaczyła termin kolejnej rozprawy na 25 września . Mąż od czerwca na córkę nie płacił ani złotówki. 25 września , mąż znów zmienił swoje stanowisko i złożył wniosek o rozwód bez orzekania o winie dzięki czemu udało się zakończyć postępowanie procesowe. W wyroku jest postanowienie o płatności alimentów od momentu uprawomocnienie się wyroku . Proszę o informację , czy mogę męża skarżyć z jakiegoś innego artykułu aby wyegzekwować niepłacone na córkę alimenty.

  • Sebastian 2013-09-23 00:13:59

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Mam pytanie. Rok temu zawiesili nam alimenty. Powodem było tego, że moja mama nie wpisała swoich rodziców na liste dlużników alimentacyjnych. Od wielu lat to robi i wpisuje mojego ojca i jego rodziców. Czy zabrano nam alimenty bez prawnie. Bo szczerze, to nie ma sensu aby moich dziadków wpisywac na liste dłużników, skoro nie są nimi. Z Góry dziękuje za odp.

  • marcin 2013-09-19 19:55:01

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    witam jestem rozwiedziony mam dziecko z pierwszemo malzenstwa place alimenty 650 zl+ 184 euro kinder geld mieszkam w niemczech ,jakto wyglada od strony prawnej czy moge je zmniejszyc matka dziecka wyjechala z corka do angli bez porozumienia zemna i niewiduje corki nastepna sprawa

  • monika 2013-07-16 12:02:03

    Re: Alimenty na dziecko: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Witam. Moja siostra chce pozwać mamę o alimenty. Wyprowadziła się z domu dobrowolnie, ma możliwość powrotu i wtedy mama będzie ją utrzymywać. Pobiera alimenty od ojca. Dodatkowo Idzie na dtudia zaoczne płatne mimo iż ma możliwość pójścia na bezpłatne. Mama pracuje za granicą ale nie ma dużych dochodów. Czy ma obowiązek alimentacyjny i co ma zrobić jeśli nie może stawić się na rozprawę? Słyszałam, że jest możliwość składania zeznań za granicą.

  • grejs360 2013-01-31 15:05:13

    Re: Alimenty na dzieci: obowiązek alimentacyjny od a do z

    wychowuję trójkę dzieci (18,15,13 lat)b.mąz ma zasądzone alimenty w wys 1300 na trójkę synów , nie pracuje , do tej pory egzekwowałam przez komornika (ok 1 roku) został zwolniony z pracy , ja mam zajęcie komornicze (długi z małżeństwa ) otrzymuję ok 1200 zł jestem na garnuszku u mamy , z funduszu nie dostaję ponieważ przewyższam dochód (na podst PIT)czy jest jakieś wyjście z takiej nietypowej sytuacji...

  • TLC 2012-05-18 08:00:40

    Re: Alimenty na dzieci: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Art. 138 kro - pozew o obniżenie alimentów. Ważne aby mógł dowieść w sądzie, że nie ma możliwości aktualnie więcej zarabiać, że sytuacja zdrowotna jest taka, że nie jest w stanie więcej zarabiać a dzieci mają środki utrzymania z innych źródeł. Wszystko więc zależy od odpowiedniego udowodnienia tych okoliczności.

  • Spóżniony 2012-05-18 00:07:45

    Re: Alimenty na dzieci: obowiązek alimentacyjny od a do z

    Moj znajomy jest rozwiedźony iz obecną Panią/śllubu nie mają/ma dwoje dzieci3latai 3m-ce drugie.Natomiast z pierwszego związku też ma dwoje;córka 18L nie ukończone Liceum i 5cio miesięczne dziecko.Syn 16lat,nauka ciężko mu idzie/pod górkę/Ich matka jest alkoholiczką a ojciec ich mamy właścicielem cynkowni.Interes dobrze prosperuje.Córka żąda alimentów na utrzymanie siebie i dziecka a przy okazji niepracującego ojca dziecka.Syn również chce podwyższonych alimentów.Znajomy do tej pory płacił alinmenty ale teraz ma ciężką sytuację finansową,podupadł na zdrowiu/ma ponad 50 lat?stalej pracy nie ma,Jakie ma możliwości wyjścia z tej sytuacji nie licząc "harakirii"bo jak mówi jest u kresu sił.Miema żadnego majątku,.dziękuje za dobre słowo,spóżniony.

  • Martyna 2011-01-23 23:32:21

    Re: Obowiązek alimentacyjny rodziców względem dzieci od A do Z

    Witam. Jestem osobą, która po roku czasu będzie znów otrzymywać alimenty zasądzone wraz z odsetkami za każdy dzień zwłoki. Szukałam, by się dowiedzieć w jakiej wysokości są te odsetki, bo pani sędzia powiedziała, że tak jak są urzędowo (czy inaczej) ustalona wysokość tych odsetek. Czy mógłby mi ktoś pomóc?