PYTANIE: Przez 3 kredytobiorców (małżeństwo i trzecia osoba) został zaciągnięty kredyt mieszkaniowy na zakup domu. Kredyt został zaciągnięty w 2006 r. Jedno z małżonków prowadzi firmę i płaci podatek liniowy - nie może w swoim zeznaniu rocznym odliczyć zapłaconych odsetek. Czy drugi z małżonków może w swoim PIT-36 za 2008 r. odliczyć tylko 1/3 całości zapłaconych rat odsetkowych od kredytu przypadających na niego, czy też 2/3 (swoją część i małżonka prowadzącego firmę)?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Prawo do odliczenia ulgi odsetkowej przysługuje podatnikowi, który faktycznie w roku podatkowym dokonał spłaty odsetek od kredytu (pożyczki) mieszkaniowego udzielonego przez podmiot uprawniony (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Czy można odpisać koszt zakupu mieszkania na rynku pierwotnym w 2005 r.? Niestety nie ma już ulg mieszkaniowych pozwalających na odliczanie od dochodu wydatków na budowę mieszkania. Nie ma też ulgi (...)
W listopadzie 2002 r. rozwiodłam się, ale prawdopodobnie z byłym mężem wspólnie rozliczyłam dużą ulgę budowlaną. W kwietniu 2006 r., jako samotna już osoba, kupiłam od dewelopera nowe mieszkanie (...)
W 2006 r. zakupiliśmy z mężem mieszkanie od dewelopera. Na zakup tego mieszkania zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny w banku. Mieszkanie jest naszą współwłasnością, kredyt jest na nas oboje, mamy (...)
Chciałbym skorzystać w tym roku z tzw. ulgi odsetkowej składając PIT. Wiem, że mnie akurat ulga ta przysługuje, jednak nie wiem czy powinienem, a jeśli tak to jakie złożyć dokumenty. Co stanowi (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Sejm uchwalił ustawę zawierającą nową definicję Polskiej wódki. Ma to być (...) »
Prowadzę handel na straganach zabawkami (ryczałt 3% bez VAT). Chciałbym wprowadzić do swoich usług konkursy dla dzieci. Konkurs (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.