Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2008-08-28, 13:42

Kontrola skarbowa

"smykas@poczta.onet.pl"

Witam,

Pytam czysto teoretycznie, ale jezeli to mozliwe prosze o odpowiedz wraz
z podstawa prawną:

- Czy US ma prawo do wglądu w umowy zawarte między firmami (DG, Sp. z
o.o., SA)?
- Czy poza FVAT US ma prawo i może żądać dokumentów potwierdzających
wykonanie usługi? Np. protokoły zakończenia prac, protokoły wykonania
szkoleń, itp?
- Jeżeli tematem prac była usługa dla innej firmy zakończona
dokumentacją, to czy US ma prawo wglądu w taką dokumentację? Nawet
jeżeli w dokumencie będą dane podlegające tajemnicy handlowej klienta?
(np. strategie marketingowe, itp.)?

Pozdrowienia
Smykas

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Kontrola skarbowa

  • "gasper" 2008-08-28, 14:06

    Re: Kontrola skarbowa

    Użytkownik napisał w wiadomości
    news:g962vf$tbj$1@news.onet.pl...
    > - Czy poza FVAT US ma prawo i może żądać dokumentów potwierdzających wykonanie
    > usługi? Np. protokoły zakończenia prac, protokoły wykonania szkoleń, itp?

    oczywiście - pamiętaj, że u nich to Ty musisz udowodnić, że białe jest białe

  • Gotfryd Smolik news 2008-08-28, 14:59

    Re: Kontrola skarbowa

    On Thu, 28 Aug 2008, smykas@poczta.onet.pl wrote:

    > - Czy US ma prawo do wglądu w umowy zawarte między firmami (DG, Sp. z o.o.,
    > SA)?

    IMO bezwarunkowe to ono (prawo) jest w przypadku porozumienia dot.
    cen transakcyjnych z podmiotami powiązanymi (art.20f..4 Ordynacji).
    Ale z drugiej strony jest sławetne "jako dowód należy *dopuścić*
    wszystko..." (art.180), obracane niby kot ogonem "ale my nie wierzymy,
    daj pan jeszcze setkę innych dowodów" :]

    > - Czy poza FVAT US ma prawo i może żądać dokumentów potwierdzających
    > wykonanie usługi? Np. protokoły zakończenia prac, protokoły wykonania
    > szkoleń, itp?

    IMVHO może, art. 193.2 - jak inaczej wykazać że jest to "stan
    rzeczywisty"? Jak podatnik nie zapoda dokumentów, to US zaaplikuje
    "trzepanie" u klienta (przesłuchanie świadków), a przynajmniej
    może tak zrobić.

    > - Jeżeli tematem prac była usługa dla innej firmy zakończona dokumentacją, to
    > czy US ma prawo wglądu w taką dokumentację? Nawet jeżeli w dokumencie będą
    > dane podlegające tajemnicy handlowej klienta? (np. strategie marketingowe,
    > itp.)?

    Przypominam sobie wyrok NSA, w którym podatnik odmawiający pokazania
    treści dokumentacji wygrał sprawę z US.
    Wyglądało to tak, że kontrolowana umowa dotyczyła inspekcji/badania/audytu
    (czy jak kto tam chce nazwać) procedur dotyczących dokumentacji
    w firmie.
    US usiłował zarzucić pozorność i wywodził, że chce widzieć wyniki,
    aby móc ocenić czy wynajęci audytorzy cokolwiek robili.
    Podatnik odmówił, wskazując że po to robił audyt, aby uniknąć popełniania
    przez siebie błędów które m.in. mogą skutkować odpowiedzialnością
    z tytułu nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych :) a nie
    żeby samemu sporządzać na siebie donos za przeszłe nieprawidłowości.

    W tym świetle WYDAJE MI SIĘ ze tajemnicy przedsiębiorstwa ujawniać
    nie trzeba (poza zakresem "urzędowo wymaganym", czyli kto z kim
    i kiedy coś ustalał).
    Ale z drugiej strony widać, że stanowiska US są odmienne - nie
    byłoby przecież tej sprawy przed NSA!

    pzdr, Gotfryd

  • Wojciech Bancer 2008-08-28, 15:01

    Re: Kontrola skarbowa

    On 2008-08-28, gasper wrote:

    [...]

    >> - Czy poza FVAT US ma prawo i może żądać dokumentów potwierdzających wykonanie
    >> usługi? Np. protokoły zakończenia prac, protokoły wykonania szkoleń, itp?
    > oczywiście - pamiętaj, że u nich to Ty musisz udowodnić, że białe jest białe

    A to się nie miało zmienić, wraz z jakąś nowelizacją z pak. Szejnfelda?
    Zdaje się, że miała wejść zasada domniemania uczciwości. :)

    --
    Wojciech Bańcer
    proteus@post.pl

  • " 666" 2008-08-28, 15:29

    Re: Kontrola skarbowa

    Nie, nie, to pakiet Niesiołowskiego: jesli ktoś jest z PiS, z definicji wg Niesiołowskiego nieuczciwa świnia, a jesli z PO, to
    kryształowy zyciorys choć postkomunista.
    A może na odwrót???

    ;-)
    JaC


    ----

    > Zdaje się, że miała wejść zasada domniemania uczciwości. :)

  • Krzysztof 'kw1618' z Warszawy 2008-09-03, 22:27

    Re: Kontrola skarbowa

    Dnia Thu, 28 Aug 2008 13:42:39 +0200, smykas@poczta.onet.pl napisał(a):

    > Witam,
    >
    > Pytam czysto teoretycznie, ale jezeli to mozliwe prosze o odpowiedz wraz
    > z podstawa prawną:
    >
    > - Czy US ma prawo do wglądu w umowy zawarte między firmami (DG, Sp. z
    > o.o., SA)?
    > - Czy poza FVAT US ma prawo i może żądać dokumentów potwierdzających
    > wykonanie usługi? Np. protokoły zakończenia prac, protokoły wykonania
    > szkoleń, itp?
    > - Jeżeli tematem prac była usługa dla innej firmy zakończona
    > dokumentacją, to czy US ma prawo wglądu w taką dokumentację? Nawet
    > jeżeli w dokumencie będą dane podlegające tajemnicy handlowej klienta?
    > (np. strategie marketingowe, itp.)?

    Urzędnicy Skarbowi są zobowiązaniprawnie do ochrony wszystkich informacji z
    którymi zapoznali się podczas pełnienia funkcji.
    Zwróc uwagę, że podatnik samodzielnie wykazuje przychody, oblicza dochód,
    oblicza podatki, a kontrola skarbowa tylko kontroluje... na jakiej
    podstawie obliczyłeś podatek w takiej a nie innej wysokości.
    Dowodami na to mogą być oświadczenia i wszelkie dokumenty, również te o
    których piszesz wyżej. Wprowadzenie urzędnika skarbowego w błąd jest
    przestępstwem.



    --
    Zalaczam pozdrowienia i zyczenia powodzenia
    Krzysztof 'kw1618' Warszawa - Ursynow
    Miłośnik kolejowej jazdy i przemijających Krajobrazów.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 0
  • 5
  • 9
  • 5
  • osób

Opinie naszych klientów

  • bozena

    ocena usługi:

    Z porad e-prawnik korzystamjuż drugi raz..Podobnie jak w 2013r tak i teraz otrzymałam fachową opinię ,piszą w sposób zrozumiały i tak jak piszą nie pobierają dodatkowych opłat za kolejne pytania w sprawie.Odpowiadają szybko i są godni polecenia. Bożena
  • Barbara

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo, za bardzo wyczerpującą odpowiedz na moje pytanie,jestem zadowolona z tej formy porady prawniczej,na pewno skorzystam jeszcze z usług prawników pracujących na tym portalu.Z poważaniem Barbara Adamczyk
  • Barbara Stusińska

    ocena usługi:

    Dziekujęza profesjonalną opinię oraz rzetelnie wykonaną pracę przez E-PRAWNIK Polecam w 100% Barbara
  • Juliusz

    ocena usługi:

  • Iwona

    ocena usługi:

    Dziękuję za szybką i zrozumiałą odpowiedź. Naprawde polecam!!!
  • ANETA

    ocena usługi:

    Witam. Bardzo jestem zadowolona z Państwa porady. Teraz jestem pewniejsza i bardziej stanowcza. Bardzo szczegółowo opisana sprawa. Dziękuję
  • Anna

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za profesjonalną i czytelną opinię prawną, która wyjaśniła wszystkie moje wątpliwości. Polecam wszystkim !!! Pozdrawiam wszystkich prawników. Anna
  • Janusz Prager

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpująca opinia,poparta aktami prawnymi.Polecam Janusz
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziekuje za wyczerpujaca opinie.Mam malo czasu na zajmowanie sie swoimi sprawami,a przez internet jest to super sprawa,dostaje wiadomosc do domu bez szukania kancelarii prawnych.Otrzymalam odpowiedz na poziomie jakiego oczekiwalam,jeszcze raz bardzo dziekuje. Z powazaniem. Jolanta
  • Daniela

    ocena usługi:

    Rzeczowa opinia, będę polecać innym usługi e-prawnik
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z udzielonej mi pomocy. W mojej małej miejscowości wiedza prawnicza adwokatów, notariuszy a przede wszystkim Referendarza KW ma wiele do życzenia. Poprostu Ci ludzie nie znają prawa ! Opinia prawna, którą otrzymałam była rzetelna i fachowa. Dalsza pomoc okazała się b.profesjonalna, dzięki czemu moja sprawa zakończyła się dla mnie pomyślnie -:) Wygrałam ! Jestem wdzięczna i każdemu polecam korzystanie z biura e-prawnik. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Lucyna
  • Monika

    ocena usługi:

    Bardzo obszerna ocena : rzeczowa, konkretna, wyczerpująca wszystkie prawne opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia..Poziom świadczonych usług jest niewątpliwie wysoki.Czas oczekiwania na wycenę jest stosunkowo krótki jak również oczekiwanie na opinię prawną.Cena jest przystępna i na pewno adekwatna do jakości świadczonych usług.Kontakt z biurem klienta jest nienaganny. Pełen szacunek dla potencjalnego klienta.Polecam skorzystanie z usług prawników z e-prawnik.pl.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Korzystam z usług e-prawnik od dość dawna i jak dotychczas nie zawiodłem się. Polecam - Andrzej
  • czarodziejka42

    ocena usługi:

    profesjonalna i rzeczowa opinia . Pollecam .

Podobne wątki


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane