Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Wymogi dotyczące wysokości pomieszczeń

Pytanie: Jak wysokie powinno być pomieszczenie, w którym mają przebywać ludzie?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE: Rozdział 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań
sanitarnych sanitarnych, jakimi
powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej z 17 lutego
2004r. (Dz. U. 2004 nr 31 poz. 273)dotyczy wysokości pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi. Do §
72 dołączona jest następująca tabela:

Pokoje w budynkach mieszkalnych oraz sypialnie 1- 4-osobowe w
budynkach zamieszkania zbiorowego
2,5 m*)
Pokoje na poddaszu w budynkach jednorodzinnych i mieszkaniach
zagrodowych oraz pomieszczenia w indywidualnych domach
rekreacyjnych
2,2 m*)
Pomieszczenia do pracy **), nauki i innych celów, w których nie
występują czynniki uciążliwe lub szkodliwe dla zdrowia,
przeznaczone na stały lub czasowy pobyt:
a) nie więcej niż 4 osoby 2,5m
b) więcej niż 4 osoby 3,0m
Pomieszczenia jak wyżej, lecz usytuowane na antresoli, jeżeli nie
występują czynniki szkodliwe dla zdrowia
2,2m
Pomieszczenia do pracy **) i innych celów, w których występują
czynniki uciążliwe lub szkodliwe dla zdrowia
3,3m
Pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi, jak dyżurki,
portiernie, kantory, kioski, w tym kioski usytuowane w halach
dworcowych, wystawowych, handlowych, sportowych, jeżeli nie
występują czynniki szkodliwe dla zdrowia
2,2m*)
Pomieszczenia przeznaczone na czasowy pobyt ludzi:
a) jeżeli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia 2,2m*)
b) jeżeli występują czynniki szkodliwe dla zdrowia 2,5m
Wskazano także, że pomieszczenia, których wysokość powinna, zgodnie z tabelą, wynosić co
najmniej 3 m i 3,3 m, mogą być obniżone do wysokości nie mniejszej niż 2,5 m w przypadku
zastosowania wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej lub klimatyzacji, pod warunkiem
uzyskania zgody państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Zobacz także:

 

Komentarze: Wymogi dotyczące wysokości pomieszczeń

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 5
  • 1
  • 3
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

  • Wymogi przy działalności gastronomicznej

    Czy aby prowadzić działalność gastronomiczną, trzeba spełnić jakieś specjalne wymogi?

  • Podnoszenie kapitału zakładowego w sp.z o.o.

    Spółka posiada kapitał założycielski 4000 założona została w 1995 r. Do kiedy i w jakich wysokościach powinna podnieść kapitał zakładowy?

  • Nasłonecznienie w miejscu pracy

    Czy osoby zatrudnione przy komputerze mogą pracować w pomieszczeniu bez okien? Jeżeli w wyniku takiej pracy pogorszył się wzrok pracownika, czy może on żądać odszkodowania (...)

  • Powierzchnia mieszkania

    W jaki sposób i na podstawie jakich przepisów oblicza się powierzchnię użytkową zwłaszcza tzw. ścięcia i jak oblicza się zapłatę za m2 za tzw. poddasza, które (...)

  • Powierzchnia lokalu

    Wynajmuję lokal od 4 lat od Urzędu Miasta i Gminy. Jego powierzchnia wpisana do umowy najmu nie była do tej pory przeze mnie sprawdzana. Ostatnio zmierzyłem powierzchnię (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane