Jak menedżer może wykorzystać talenty swoich podwładnych?

Wykwalifikowani i efektywni pracownicy są najcenniejszym zasobem firmy, co oznacza, że trzeba szczególnie o nich zabiegać. Na stronie www.talentclub.pl każdy menedżer może sprawdzić, jak profesjonalnie podejść do kwestii odkrywania talentów w organizacjach. Partnerem projektu jest PKPP Lewiatan.

Zadaniem współczesnych menedżerów i kadry zarządzającej jest inwestowanie w odpowiednie osoby i umiejętne inspirowanie ich do podnoszenia kwalifikacji, a co za tym idzie zwiększania wartości rynkowej firmy.
„Ludzie przychodzą do firm z powodów tkwiących w samych firmach: prestiż nazwy, branża, ciekawa oferta pracy, możliwości rozwoju i wiele innych. Jednocześnie badania wskazują, że w 80% przypadków pracownicy nie opuszczają swoich firm, tylko swoich menedżerów. Najczęstszym powodem są niedoskonałości szefów - braki kompetencji przywódczych: zła komunikacja, nierozwijanie potencjału podwładnych, nieumiejętne zarządzanie. Tracą
na tym ludzie i firmy. Właściwa identyfikacja talentów i dostosowanie stylu działania szefa do naturalnych cech pracowników w zespole ma wpływ na efektywność pracy"- powiedział Romeo Grzębowski, ekspert programu Talent Club, prezes firmy Extended DISC Polska. „Pracownik realizujący zadania zgodnie ze swoimi naturalnymi talentami osiąga dwa razy lepsze efekty, w dwa razy krótszym czasie. Kluczem do sukcesu jest więc rozpoznanie, jakie talenty dana osoba posiada i bazowanie na nich w jej codziennej pracy" - dodaje Grzębowski.

Jak walczy się o najlepszych pracowników? Polskie firmy coraz częściej korzystają z testów i badań pomagających w identyfikacji najlepszych pracowników. Wiele narzędzi obecnie stosowanych opiera się na pracach Carla Gustava Junga, których podstawą jest podział zachowań ludzi na cztery główne style określane jako: Dominacja, Wpływ, Uleganie, Zgodność, stąd pochodzi powszechnie używany termin DISC.
Extended DISC® Analiza Indywidualna to zaawansowane narzędzie służące do diagnozy naturalnych predyspozycji i talentów, które opisuje naturalny styl zachowania, styl komunikacji, sposób podejmowania decyzji, mocne strony oraz wskazuje obszary do pracy nad sobą.

„Nasza kadra zarządzająca chętnie korzysta z badań, które pomagają im budować lepsze relacje z pracownikami i identyfikować talenty w zespole"- przekonuje ekspert programu Talent Club - „Jednak ciągle daleko nam do poziomu USA czy Europy Zachodniej, gdzie takie testy
są standardem"- zaznacza Grzębowski.

Na stronie internetowej programu Talent Club - www.talentclub.pl znajduje się wiele narzędzi, które pomogą zbadać naturalne talenty menedżerów, testy wiedzy dostępne na platformie e-learningowej, a także ankiety badawcze, które pokażą, jak wygląda polska kadra menedżerska.

Firma Extended DISC Polska, partner programu Talent Club, udostępniła 2500 bezpłatnych analiz (500 miesięcznie) do końca 2008 roku, z których może skorzystać każda zainteresowana programem osoba. Jest to okazja, by dowiedzieć się więcej na temat swoich predyspozycji z obszaru: zarządzania czasem i roli, jaką odgrywamy w zespole.

Porady prawne

Źródło: PKPP Lewiatan, www.pkpplewiatan.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika