Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Po posiedzeniu zespołu ds. monitorowania orzecznictwa organów podatkowych i przestrzegania przez nie procedur administracyjnych

16 grudnia br. odbyło się spotkanie zespołu Rady Podatkowej ds. monitorowania orzecznictwa organów podatkowych i przestrzegania przez nie procedur administracyjnych.

W spotkaniu wzięli udział:
 Tomasz Misiak -Przewodniczący Zespołu,
 Rafał Iniewski -Przewodniczący Rady Podatkowej,
 Piotr Passowicz (Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych)
 Mateusz Kaczmarek (Spółka Doradztwa Podatkowego „Krzysztof Modzelewski i Wspólnicy" Sp. z o.o.).

Było to kolejne, po organizacyjnym, spotkanie Zespołu, na którym przedstawione zostały konkretne przypadki, którymi członkowie chcieliby się zająć, zaplanowano działania na najbliższe miesiące.

Zespół określił zakres prac, którymi będzie się zajmował:
1) indywidualne przypadki przewlekłości postępowania (przepisy VAT dotyczące zwrotu, art. 140, 155, 274 Ordynacji Podatkowej)
2) sprzeczność orzecznictwa organów podatkowych
3) sprzeczność orzecznictwa organów podatkowych z orzecznictwem NSA.

W trakcie spotkania przedstawiony został zarys propozycji zmian do Ordynacji Podatkowej dotyczący określenia procedury dla interpretacji ogólnych wydawanych przez Ministra Finansów. Wstępnie projekt dotyczy zobowiązania Ministra Finansów do wydawania interpretacji ogólnych na wniosek organizacji należącej do proponowanej kategorii podmiotów. Ponadto proponuje się, by wnioskodawca miał możliwość zaskarżenia interpretacji, z którymi się nie zgadza, do Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz, by Minister Finansów nie posiadał kompetencji do zmiany interpretacji ogólnych.

Zespół podjął decyzję, że konieczne będzie spotkanie zarówno z sejmową Podkomisją stałą do spraw monitorowania systemu podatkowego oraz z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.

Postanowiono także, że należy pozyskiwać przykłady naruszania praw podatników poza Radą Podatkową, zarówno wśród członków PKPP Lewiatan jak i od opinii publicznej.

Ustalono następujący harmonogram działań:

1) pismo do Ministra Finansów w sprawie spotkania oraz informacji o powołaniu Zespołu ds. Monitoringu - grudzień 2008;
2) pismo do Podkomisji w sprawie spotkania oraz informacji o powołaniu Zespołu ds. Monitoringu - grudzień 2008
3) śniadanie prasowe - styczeń 2008 (pierwsza połowa)
4) spotkanie z Wiceministrem Finansów - styczeń/luty 2008.

Ustalono, że spotkania z mediami będą odbywać się raz na pół roku. 

Źródło: PKPP Lewiatan  - www.pkpplewiatan.pl

 • Podziel się:

 

Komentarze: Po posiedzeniu zespołu ds. monitorowania orzecznictwa organów podatkowych i przestrzegania przez nie procedur administracyjnych

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • EDYTA

  ocena usługi:

  ZDECYDOWANIE POLECAM
 • Katarzyna Barańska

  ocena usługi:

  e-Prawnik to profesjonaliści godni polecenia ! Świetny portal !
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

  To mój kolejny kontakt z firmą e-prawnik, ale na pewno nie ostatni, bo mając do czynienia za każdym razem z tak szybkim i konkretnym, a jednocześnie zrozumiałym dla laika wyjaśnieniem problemu, wiem że jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała porady prawnej - to tylko tu się zgłoszę. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości prawne!
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybka i zrozumiała porada prawna. Dziękuję bardzo
 • Gajownik

  ocena usługi:

  Skargę złożyłam. Została przygotowana w sposób bardzo zrozumiały. Polecam usługi w 100%
 • marzena antczak

  ocena usługi:

 • Paulina

  ocena usługi:

  Polecam
 • Krzysztof

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Moje zapytanie było dość rozbudowane i zawierało w sobie kilka pytań. Wycenę otrzymałam w godzine od wysłania. Cena bardzo dobra. Opinia prawna przyszła zgodnie z ustaleniami. Była obszerna i wyczerpująca problem. Dla mnie zrozumiała. Jak najbardziej polecam taką formę porad prawnych. Pozdrawiam i dziękuje.
 • Zygmunt

  ocena usługi:

 • nzoz Arnika.

  ocena usługi:

  Zespół mega pomocny ! Napisany przez Was Protest rozpatrzono pozytywnie.Jestem bardzo, bardzo wdzięczna.Polecam
 • Michał

  ocena usługi:

  Wszystko ok. Polecam
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem niezwykle zadowolona ze sposobu wydawania opinii przez Zespół Prawników portalu, jasno, w sposób wyczerpujący i z ogromnym szacunkiem dla klienta. jestem wdzięczna.
 • Dariusz

  ocena usługi:

  W pełni wyczerpująca odpowiedz . pomocne informacje i podpowiedz na co szczególnie kłaść nacisk . podane porównawcze przykłady,oraz sugestie sposobu wyjścia ze skomplikowanej sytuacji . Gorąco polecam . warto skorzystać !
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Rzetelnie wykonana praca, zdecydowanie polecam.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane