Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Po posiedzeniu zespołu ds. monitorowania orzecznictwa organów podatkowych i przestrzegania przez nie procedur administracyjnych

16 grudnia br. odbyło się spotkanie zespołu Rady Podatkowej ds. monitorowania orzecznictwa organów podatkowych i przestrzegania przez nie procedur administracyjnych.

W spotkaniu wzięli udział:
 Tomasz Misiak -Przewodniczący Zespołu,
 Rafał Iniewski -Przewodniczący Rady Podatkowej,
 Piotr Passowicz (Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych)
 Mateusz Kaczmarek (Spółka Doradztwa Podatkowego „Krzysztof Modzelewski i Wspólnicy" Sp. z o.o.).

Było to kolejne, po organizacyjnym, spotkanie Zespołu, na którym przedstawione zostały konkretne przypadki, którymi członkowie chcieliby się zająć, zaplanowano działania na najbliższe miesiące.

Zespół określił zakres prac, którymi będzie się zajmował:
1) indywidualne przypadki przewlekłości postępowania (przepisy VAT dotyczące zwrotu, art. 140, 155, 274 Ordynacji Podatkowej)
2) sprzeczność orzecznictwa organów podatkowych
3) sprzeczność orzecznictwa organów podatkowych z orzecznictwem NSA.

W trakcie spotkania przedstawiony został zarys propozycji zmian do Ordynacji Podatkowej dotyczący określenia procedury dla interpretacji ogólnych wydawanych przez Ministra Finansów. Wstępnie projekt dotyczy zobowiązania Ministra Finansów do wydawania interpretacji ogólnych na wniosek organizacji należącej do proponowanej kategorii podmiotów. Ponadto proponuje się, by wnioskodawca miał możliwość zaskarżenia interpretacji, z którymi się nie zgadza, do Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz, by Minister Finansów nie posiadał kompetencji do zmiany interpretacji ogólnych.

Zespół podjął decyzję, że konieczne będzie spotkanie zarówno z sejmową Podkomisją stałą do spraw monitorowania systemu podatkowego oraz z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.

Postanowiono także, że należy pozyskiwać przykłady naruszania praw podatników poza Radą Podatkową, zarówno wśród członków PKPP Lewiatan jak i od opinii publicznej.

Ustalono następujący harmonogram działań:

1) pismo do Ministra Finansów w sprawie spotkania oraz informacji o powołaniu Zespołu ds. Monitoringu - grudzień 2008;
2) pismo do Podkomisji w sprawie spotkania oraz informacji o powołaniu Zespołu ds. Monitoringu - grudzień 2008
3) śniadanie prasowe - styczeń 2008 (pierwsza połowa)
4) spotkanie z Wiceministrem Finansów - styczeń/luty 2008.

Ustalono, że spotkania z mediami będą odbywać się raz na pół roku. 

Źródło: PKPP Lewiatan  - www.pkpplewiatan.pl

 • Podziel się:

 

Komentarze: Po posiedzeniu zespołu ds. monitorowania orzecznictwa organów podatkowych i przestrzegania przez nie procedur administracyjnych

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Sławomir

  ocena usługi:

 • zdzicho

  ocena usługi:

  Powiedziałbym, że opinia prawna jest zbyt doskonała, aż na tyle nie liczyłem, podana w przystępnej, zrozumiałej formie. Jestem pozytywnie zaskoczony.
 • Stanisław W.

  ocena usługi:

  Stanisław W. Opinia zrozumiała na miarę prostego obywatela RP. A efekt końcowy zależny od Sądu. Jak dotychczas dziękuję za opinię, i polecam się na przyszłość. Polecam innym.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Jestem wdzięczna za szybką i fachową pomoc.
 • Dorota G.

  ocena usługi:

  Po raz kolejny skorzystałam z usług. Jestem bardzo zadowolona. Otrzymałam zwięzłą i wyczerpującą odpowiedź - bez zbędnych wątków pobocznych. Dziękuję bardzo.
 • Tomasz

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana rzetelnie, szybko i bardzo fachowo. Jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi. Gorąco polecam zespół prawników e-prawnik.pl
 • Mira

  ocena usługi:

  Opinię prawną oraz usługę, we wszystkich jej aspektach, oceniam na 5. Bardzo dziękuję i szczerze polecam
 • Aga

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca odpowiedź przedstawiające wszystkie alternatywy rozwiązania. Plusem jest, że można wszystko na spokojnie pisać w domu. Polecam
 • Marcin

  ocena usługi:

 • Zofia

  ocena usługi:

  Profesjonalna fachowa zrozumiała porada ,POLECAM
 • Anna

  ocena usługi:

  Opinia wyczerpująca. Dziękuję.
 • Robert

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana solidnie
 • Jolanta

  ocena usługi:

  Bardzo polecam
 • Krzysiek

  ocena usługi:

  wszystko ok.
 • Witold

  ocena usługi:

  Polecam. Szybko , fachowo , zrozumiale.
 • B.Nowacka

  ocena usługi:

  Dziękuję za dokładne przeanalizowanie mojej trudnej sprawy. Pewien niewielki niedosyt informacji wynika oczywiście z wieloaspektowości mojego problemu i wymagałby być może dopracowania odpowiedzi w szczegółach. Jednakże jestem zadowolona z odpowiedzi i jeszcze raz bardzo dziękuję. B.Nowacka
 • Katarzyna

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane