Ochroniarze w supermarketach mogą kontrolować osoby wzbudzające podejrzenia. Nie powinni jednak takich zdarzeń rozgłaszać, np. informować pracodawcy. To wniosek z wyroku warszawskiego Sądu Apelacyjnego (sygn. I ACa 76/08). Problem jest ważny. Konfliktowych sytuacji jest bowiem coraz więcej, gdyż supermarketów przybywa i coraz więcej mają klientów. Jak chronić ich dobra osobiste podczas nieuniknionych kontroli? W sytuacji, gdy po towary można swobodnie sięgać, muszą być narzędzia kontroli – powiedział kilka miesięcy temu warszawski Sąd Apelacyjny (sygn. I ACa 92 0/07). Z drugiej strony w takich sytuacjach łatwo o naruszenie dóbr osobistych klienta, jego dobrego imienia, opinii potrzebnej na zajmowanym stanowisku pracy.
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.