Areszty po zamieszkach w Zielonej Górze

Prokuratura przedstawiła już zarzuty dziewięciu chuliganom. Odpowiedzą m.in. za rzucanie brukiem i kamieniami w policjantów.

- Osoby te zostały przesłuchane przez prokuratorów w charakterze podejrzanych. Podejrzani to mężczyźni w wieku 17, 18, 24, 27, 31, 32, 36, 40 lat oraz kobieta w wieku 23 lat – informuje zielonogórska prokuratura.

Jakie zarzuty przedstawiono zatrzymanym? Wszystkim podejrzanym zarzucono czynny udział w zbiegowisku publicznym. Ponadto 8 osobom zarzucono czynną napaść na funkcjonariuszy policji i udział w niszczeniu mienia, a 31-letniemu mężczyźnie znieważenie policjanta i stawianie czynnego oporu.

W stosunku do 6 podejrzanych prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sędzia przychylił się do 5 wniosków prokuratora i tyle osób zostało tymczasowo aresztowanych.

To jednak nie koniec zatrzymań. Trwa akcja identyfikowania chuliganów, m.in. na podstawie dostarczanych na policje amatorskich filmów wideo z tragicznej nocy.

Przypominamy, że do zamieszek na ulicach Zielonej Góry doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policyjny radiowóz potrącił wówczas 23-letniego kibica żużlowego klubu Falubaz. Mężczyzna zmarł.

ZNISZCZENIA PO NOCY W ZIELONEJ GÓRZE - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE I ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ

źródło: policja.pl/ KWP w Gorzowie Wlkp. / mg

Po przysłaniu na miejsca zdarzenia kolejnych partoli kibice rozpoczęli walkę z policją – rzucali kamieniami, butelkami i brukiem. Funkcjonariusze użyli natomiast gazu łzawiącego oraz armatek wodnych.

W wyniku zamieszek rannych zostało kilkunastu mundurowych. Kibice zdemolowali radiowozy, dwie pobliskie stacje benzynowe oraz auta z parkingu jednego z salonów samochodowych. 

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

kamien

7.10.2011 14:30:19

Re: Areszty po zamieszkach w Zielonej Górze

a morderca pozostanie na wolnosci, bo kryje go cala firmowa mafia;)


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kogo skontroluje Urząd Ochrony Danych Osobowych w 2019 roku?

  Zgodnie z zatwierdzonym przez Prezesa UODO rocznym planem kontroli sektorowych, w 2019 roku UODO zweryfikuje przetwarzanie danych osobowych w takich m.in. obszarach, jak: telemarketing, (...)

 • Zeroemisyjny transport publiczny z dofinansowaniem

  W Ministerstwie Infrastruktury podpisano 10 umów na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zakupu 95 autobusów elektrycznych, ładowarek plug-in, stacji ładowania (...)

 • Czy będą w Polsce fundacje rodzinne?

  Przedsiębiorcy są zainteresowani możliwością założenia w Polsce fundacji rodzinnej - to jeden ze wstępnych wniosków, które płyną z konsultacji zielonej księgi dot. fundacji rodzinnej. (...)

 • Trwają krajowe konsultacje założeń nowej Agendy Terytorialnej 2030

  Rozpoczęły się konsultacje założeń nowej Agendy Terytorialnej (TA2030), dokumentu strategicznego określającego wizję rozwoju przestrzennego całego obszaru europejskiego. Zapraszamy do zgłaszania (...)

 • Ulice zdekomunizowane

  Dzięki decyzjom wojewodów patronami polskich ulic nie będą już m.in. Armia Ludowa, gen. Zygmunt Berling czy Obrońcy Stalingradu. Ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian (...)

NA SKÓTY