Bronisław Komorowski prezydentem

Na kandydata Platformy Obywatelskiej głosowało o 6 procent wyborców więcej niż na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała ostateczne wyniki  drugiej tury wyborów prezydenckich. Bronisław Komorowski wygrał różnicą sześciu punktów procentowych.

Marszałek Sejmu zdobył 53,01 procent głosów. Szef PiS przekonał do siebie 46,99 procent wyborców. Frekwencja podczas głosowania w drugiej turze wyniosła 53,3 procent. Na Komorowskiego głosowało 8,9 miliona Polaków. Kaczyńskiego poparło 7,9 miliona wyborców.

- Chciałbym podziękować z całego serca tym wszystkim, którzy wzięli udział w procesie głosowania, tym wszystkim, którzy zachęcali nas wszystkich do wzięcia udziału w wyborach, tym wszystkim, którzy zechcieli kogokolwiek obdarzyć zaufaniem w czasie I i II tury wyborów prezydenckich - mówił po ogłoszeniu cząstkowych wyników Bronisław Komorowski.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

5.7.2010 21:56:7

Re: Bronisław Komorowski prezydentem

Taak. Jeżeli na 100% głosowało tylko nieco ponad połowę, a z tej nieco większej połowy na kandydata głosowało nieco więcej niż połowa, to jaki procent uprawnionych do głosowania zaakceptowało kandydatów i zagłosowało na nich?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.8.2017

  Jaka będzie nowa konstytucja?

  Prezydent w swoim wystąpieniu podkreślił, że „Polska ma być Rzecząpospolitą, a więc rzeczywiście demokratycznym państwem obywateli”. „Chcemy, żeby około 10 pytań w referendum (...)

 • 3.3.2014

  Zawarcie małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego

  Kodeks rodzinny i opiekuńczy opisuje sposób zawarcia małżeństwa, zgodnie z którym stanie się ono ważne i istniejące w obliczu prawa polskiego. Małżeństwo zostaje zawarte, gdy mężczyzna (...)

 • 30.10.2017

  Wzmocnienie roli dialogu społecznego?

  Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego przewiduje zwiększenie samodzielności organizacyjnej Rady. Zaproponowano zmiany zwiększające katalog kompetencji Rady oraz (...)

 • 15.5.2019

  Bezwzględna walka z pedofilią!

  Za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat,  najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, ohydne zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać, (...)

 • 17.1.2018

  Służba Ochrony Państwa

  Służba Ochrony Państwa zastąpi likwidowane Biuro Ochrony Rządu. SOP będzie służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób i obiektów w państwie. To jednolita, (...)