Nie zadzwonimy przez "zero"

Od soboty zmieni się sposób wybierania numerów z telefonów stacjonarnych. Zrobimy to bez krajowego prefiksu "0".

30 września 2009 roku rozpoczął się okres przejściowy, w trakcie którego mogliśmy wybierać numer krajowy z cyfrą „0" lub bez niej.

Od 15 maja nie będzie już możliwości wybierania numeru z telefonów stacjonarnych z początkową cyfrą „0". Przy próbie takiego połączenia powinniśmy usłyszeć komunikat, że jest to niemożliwe.

Zmianie nie ulegnie natomiast sposób wybierania numerów zagranicznych. Tutaj będzie po staremu: trzeba wybrać międzynarodowy prefiks "00".

Zmiany w numeracji są wprowadzane na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych (Dz. U. Nr 52, poz. 307 z późn. zm.).

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

@

17.5.2010 16:4:52

Re: Nie zadzwonimy przez

Na strefach TP SA strasznie rżnie abonentów od wielu lat i udaje głupa.Czasem 2 sąsiednie miejscowości mają różne strefy i płaci się za strefowe połączenie wielokrotnie więcej.Nikogo nie interesuje to oszustwo.Nie ma władnych instytucji,które wystąpią w imieniu abonenta.Nikt nie chce widzieć problemu.Co na to RPO, UOKiK,Urząd Antymonopolowy ? nic,cisza,nikt nie zgłasza? a sami nie przejawicie inicjatywy? za co płacą wam pensję? myślę,że inicjatywa od w/w instytucji też powinna wyjść,bo problem jest jaskrawy i oczywisty a ludzie wolą machnąć ręką i przejść na komórki,bo nikt pojedyńczy nie wygra z molochem i nie opłaca mu się walczyć.

jazon

17.5.2010 8:7:58

Re: Nie zadzwonimy przez

Oooo rany no naprawdę sukces. Ciekawe czy nadal obowiązuje podział na 40 kilka województw i tymsamym międzymiastowych czy już moze jednak 16 zgodnie z nowym podziałem administracyjnym obowiązującym ładnych parę lat.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: