23 Stycznia 2006 GG Śledzik Wykop

Rozliczanie umów o dzieło

PYTANIE: Prowadzę działalność gospodarczą, często zlecam wykonanie prac grafikom komputerowym w oparciu o umowę o dzieło. Przyjmijmy dla przykładu następujące daty: umowa podpisana jest 05.01.2006, termin wykonania dzieła to 12.01.2006, termin płatności określony jest na dwa tygodnie po przekazaniu działa, czyli będzie to 26.01.2006, niestety, spóźniam się z płatnością i dokonuję jej 06.02.2006 1. Kiedy w takim razie należy zaksięgować ten wydatek - w styczniu czy lutym? 2. Kiedy należy odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy grafika? 3. Jaki dokument jest ważny dla celów księgowości - umowa o dzieło czy rachunek? 4. Kto wystawia rachunek - grafik czy ja?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Ad. 1) Momentem decydującym o możliwości zaliczenia danego wydatku do kosztów uzyskania przychodów jest moment dokonania wydatku, np. moment dokonania faktycznej płatności (chociażby spóźnionej) (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Opodatkowanie VAT czynności biegłego

    Biegły sądowy w 2004 roku wystawiał Sądowi rachunki za swoje opinie z których pobierano podatek dochodowy od osób fizycznych i należność przelewano na konto zleceniobiorcy. Aktualnie po interpretacji (...)

  • Zaliczka i koszty od umów o dzieło

    Jednostka budżetowa w ramach umowy o dzieło zleciła tłumaczowi przysięgłemu tłumaczenie tekstu. Tłumacz wystawił rachunek z wyodrębnieniem kosztów tłumaczenia i kosztów dojazdu. W jaki sposób (...)

  • Rozliczanie zaliczek do umów o dzieło

    Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisała w 2008 r. z pracownikiem umowę o dzieło. W grudniu 2008 r. została zrealizowana część zleconych prac, w związku z czym firma przelała na (...)

  • Rozliczenie podatkowe wykonawcy dzieła

    Podpisaliśmy umowę o dzieło z osobą nie będącą naszym pracownikiem. Jakie dokumenty (PIT) muszę wysłać do urzędu, jakie przekazać tym osobom? Proszę o informację o terminach, ewentualnie (...)

 

Komentarze do artykułu: Rozliczanie umów o dzieło

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 6
  • 7
  • 5

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Więcej w dziale Odpowiedzi »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.