PYTANIE: Moja znajoma zamówiła napisanie pracy z filozofii przez internet. Zapłaciła za nią 140 zł. Kiedy przesłała pracę swojemu profesorowi, ten jej odpisał, że w pracy są fragmenty kopiowane prosto z internetu bez zaznaczenia cytowań i nie ma możliwości poprawy, bo to jest przywłaszczenie cudzych słów. Jeśli profesor zgłosi to na policję, jakie koleżanka może ponieść konsekwencje?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Plagiat (kradzież intelektualna) jest przestępstwem. Stosownie do art. 115 ust. 1 ustawy Prawo autorskie kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Kiedy projekt może zostać uznany za plagiat? Nie można używać wzoru przemysłowego w ogóle, jeśli narusza on prawa osób trzecich, w tym inne prawa ochronne na znak towarowy wcześniej (...)
Na swojej stronie www umieściliśmy opis jak postępować aby spełnić najlepsze warunki w hodowli rybek akwariowych, opieraliśmy się na forum internetowym i tekstach tam zamieszczonych, do kilku autorów (...)
Jestem artystą, zajmuję się grafiką komputerową i bardzo często w moich grafikach pojawiają się zdjęcia. Fotografie te najczęściej są mojego autorstwa, ale zdarza się użycie cudzych oraz (...)
Opiekun prowadzi-nadzoruje pracę magisterską przyszłej magistrantki (magistrantki zwaną dalej M). M robi badania-doświadczenia na materiale dostarczonym przez Opiekuna (asystenta, promotora). Wyniki (...)
Codziennie nowa bezpłatna porada!
Usuwanie danych osobowych z internetu. Będzie łatwiejJeśli administrator nie zgodzi się na ich skasowanie, narazi się na karę sięgającą (...) »
Obecnie pracuję nad projektem przedsięwzięcia, finansowanego z funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wstępnie (...)...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.