e-prawnik.pl Porady prawne

Przestępstwo

65 Artykułów


273 Informacji


751 Pytań i odpowiedzi


450 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Ściganie przestępstwa zniesławienia

  "Z jakiego art. można ścigać za zniesławienie? Czy zajmuje się tym prokurator? Jak można ukarać sprawcę?"

  Ściganie przestępstwa zniesławienia
 • Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?

  "Podczas sprzeczki z moim ojcem, doszło pomiędzy nami do bójki. W afekcie zgłosiłem całą sprawę na policję (powiedziałem że ojciec się nade mną znęca). Teraz żałuję co zrobiłem ,czy mogę wycofać oskarżenie z prokuratury za pobicie? (...)"

  Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?
 • Podrobienie podpisu.

  "Do mojej siostry przyszło pismo z Urzędu Skarbowego, w chwili doręczenia nie było jej w domu, więc postanowiłam że podpiszę się za nią (jej imieniem i nazwiskiem). Teraz przyszło mi z policji wezwanie do złożenia wyjaśnienia w sprawie podrobienia (...)"

  Podrobienie podpisu.
 • Jestem nękana wulgarnymi sms-ami i mailami.

  "Bardzo proszę Państwa o pomoc. 5 miesięcy temu poznałam chłopaka, spotykaliśmy się razem przez jakiś czas. Nigdy nic między nami nie zaszło. Dwa miesiące temu poznałam innego chłopaka, z którym zaczęłam się umawiać. Tamten chyba poczuł (...)"

  Jestem nękana wulgarnymi sms-ami i mailami.
 • Przywóz leków z Egiptu

  "Za miesiąc wyjeżdżam na krótki urlop do Egiptu. Kolega-sportowiec prosił mnie o przywiezienie stamtąd środków dopingujących (sterydów anabolicznych) w Polsce niedostępnych, albo dostępnych jedynie na receptę. W Egipcie można je natomiast (...)"

  Przywóz leków z Egiptu
 • Przestępstwo skutkowe z art. 300 par. 2 kk

  "Prokurator nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie o czyn z art. 300 § 2 k.k. Możliwe jednak, że w niedługim czasie wierzytelność zostanie spłacona i wówczas nie byłoby skutku, o którym mowa w przepisie. Czy w takiej sytuacji postępowanie (...)"

  Przestępstwo skutkowe z art. 300 par. 2 kk