Nagrania z kamery przy bankomacie

Pytanie:

"Jestem posiadaczem karty płatniczej, lecz niestety karta moja została skradziona i dostała się w ręce osoby, która przez okres kilku miesięcy dokonywała wypłat dużych kwot, z bankomatów, o czym dowiedziałem się, kiedy po kilku miesiącach, na podstawie korespondencji przesłanej mi przez bank dotyczącej wykazu wszystkich transakcji i wypłat wraz z datą, godziną oraz identyfikacją bankomatów, dokonywane były wypłaty za pomocą tej karty. Z uwagi na fakt, ze bankomaty te są monitorowane 24 h przez zamieszczone nad nimi kamery, być może mogłabym zidentyfikować osobę posługującą się moją kartą, lecz nie wiem jakie muszę podjąć kroki, aby uzyskać możliwość wglądu do rejestrów z monitorowania poszczególnych bankomatów, do kogo się z tym zgłosić i na jakiej podstawie mogę uzyskać zgodę wglądu w te rejestry. "

Odpowiedź prawnika: Nagrania z kamery przy bankomacie

Przede wszystkim należy zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wraz z zawiadomieniem powinna Pani poformować prokuratora o możliwości ustalenia sprawcy przez zbadanie nagrań z kamery monitorującej bankomat. Prokurator w ramach wszczętego postępowania dokona wszelkich czynności zmierzających do wykrycia sprawcy, w tym wystąpi do banku o udostępnienie nagrań. Pani natomiast, jako osoba prywatna raczej nie uzyska dostępu do bankowych nagrań.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • kibic 2011-11-29 10:31:14

    wziołem 800zł pozostawionych w bankomacie nastepnie wybrałem swoją kartą 400zł policja żąda wyjaśnień dzwonili tel. czy muszę się stawić a co mnie obchodzi facet kjtóry zostawił pien....


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika