e-prawnik.pl Prawo na co dzień Prawo rodzinne AlimentyDochodzenie alimentów z zagranicy
9 Sierpnia 2006 GG Śledzik Wykop

Dochodzenie alimentów z zagranicy

PYTANIE: Matka dziecka jest Polką i wraz z dzieckiem stale zamieszkuje w Polsce. Ojciec dziecka jest Tunezyjczykiem mieszkającym i pracującym we Włoszech. Wiosną br. zapadł prawomocny wyrok zasądzający od ojca alimenty na rzecz dziecka. Mimo prawomocnego wyroku i posiadania aktualnego adresu ojca dziecka, matka dziecka nie ma możliwości ściągnięcia alimentów. Nie podejmuje się tego również komornik. Jakie możliwości ściągnięcia zasądzonych alimentów ma w tej sytuacji matka dziecka, do kogo powinna się zwrócić?

FRAGMENT ODPOWIEDZI:   Możliwość dochodzenia roszczeń alimentacyjnych regulują dwie konwencje nowojorska z 1956 r. i haska z 1973 r. Zgodnie z tą pierwszą jeżeli uprawniony (matka i dzieci) przebywa na obszarze (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Alimenty od ojca pracującego w USA

    Osoba przebywa w USA na zasadach oficjalnych wygrał loterię wizową. Jest ojcem 3 nieletnich dzieci. Żona z dziećmi mieszka w Polsce i pracuje. W jakiej wysokości sąd może wyznaczyć mężowi płatność (...)

  • Alimenty od osoby przebywającej za granicą

    Jak można się starać o alimenty z zagranicy i jakie dokumenty są wymagane? Istnieje możliwość dochodzenia przez uprawnionego świadczeń alimentacyjnych wobec osoby zobowiązanej do ich świadczenia (...)

  • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

    1 lipca 2001 r. żona założyła mi sprawę o alimenty na córkę i siebie (sygnatura akt x). Sprawa się odbyła w sądzie rejonowym, gdzie sąd orzekł o zabezpieczeniu na rzecz córki 400 zł. Następnie (...)

  • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

    Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich płacenia (...)

 

Komentarze do artykułu: Dochodzenie alimentów z zagranicy

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 8
  • 0
  • 2

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk
Michał Włodarczyk
Katarzyna
Tomczak

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Więcej w dziale Odpowiedzi »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.