e-prawnik.pl Porady prawne

NIK będzie szkoli kontrolerów z Ukrainy i Mołdawii

2.3.2015

Polska NIK będzie pomagała najwyższym organom kontroli z Ukrainy, Gruzji i Mołdawii w dostosowywaniu się do prawa UE. Przekażą własne doświadczenia dotyczące kontroli funduszy unijnych, walki z korupcją oraz badania finansów administracji rządowej i samorządowej.

Eksperci z NIK od wielu miesięcy uczestniczą w przygotowywaniu projektów aktów prawnych na Ukrainie, przekazują doświadczenia ukraińskim urzędnikom, zwłaszcza w zakresie relacji między administracją rządową a samorządową.

Na podstawie podpisanej Deklaracji w Polsce i na Ukrainie zostaną zorganizowane szkolenia dla kontrolerów z Ukrainy w zakresie kontroli funduszy unijnych, zwalczania korupcji oraz badania finansów publicznych - podaje NIK.

Z kolei w Mołdawii na podstawie zawartego porozumienia polska Najwyższa Izba Kontroli będzie prowadzić, wraz z kontrolerami z Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, szkolenia dotyczące rozliczania projektów unijnych.

W Gruzji podpisana Deklaracja pozwoli na zorganizowanie dodatkowego wsparcia dla procesu dostosowania gruzińskiego Najwyższego Organu Kontroli do standardów unijnych. NIK prowadzi już w tym kraju razem z Niemieckim Najwyższym Organem Kontroli - za pieniądze unijne - projekt mający na celu dostosowanie pracy gruzińskich kontrolerów do standardów UE. Teraz proces ten zostanie wsparty dodatkowymi szkoleniami.

Źródło: nik.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ