Montaż krat na balkonie

Pytanie:

Czy sąsiadka z parteru może założyć na balkonie kraty, które będą doskonałą drabiną na mój balkon? Mieszkamy w niewielkim bloku, w którym większość mieszkań ma status mieszkań hipotecznych. Żyjemy we wspólnocie.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Założenie krat na budynkach mieszkalnych wielorodzinnych wymaga dokonania zgłoszenia do starosty. Inwestor, czyli osoba, która zakłada kraty, może je założyć, jeśli w ciągu 30 dni od dokonania zgłoszenia starosta nie wniesie sprzeciwu w postaci decyzji. Jeśli natomiast starosta poweźmie wiadomość, że planowana inwestycja jest niezgodna z przepisami (bo może spowodować zagrożenia dla ludzi lub bezpieczeństwa mienia), ma obowiązek wyrazić sprzeciw. Tym samym należy jak najszybciej przekazać staroście niezbędne informacje. Należy jednak zauważyć, iż starosta może nie wnieść sprzeciwu, natomiast w wydanej decyzji określić rodzaj krat i sposób ich montażu tak, by ich zamontowanie nie spowodowało wzrostu zagrożenia dla ludzi i mienia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.4.2017

  Więcej stojaków rowerowych na polskich stacjach

  Ponad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczynają montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać (...)

 • 26.4.2019

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń (...)

 • 16.2.2019

  Ulga termomodernizacyjna

  Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ulga termomodernizacyjna, czyli możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z  (...)

 • 24.1.2014

  Zgodność towaru z umową

  Za niezgodność towaru z umową odpowiada sprzedawca. Zasady tej odpowiedzialności reguluje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej implementująca do polskiego prawa unijną (...)

 • 22.4.2014

  Czy na wyburzenie ścianki działowej potrzebne jest pozwolenie na budowę?

  Ścianki działowe to rodzaj ścian wewnętrznych budynku, których zadaniem jest rozdzielenie pomieszczeń. Istotnym jest, że nie stanowią one elementu konstrukcyjnego całego budynku, przez co jego (...)