e-prawnik.pl Porady prawne

VAT na rośliny

Pytanie:

Startujemy w przetargu (zamówienie publiczne) na dostawę materiału roślinnego (żywe kwiaty doniczkowe) do obsadzania miasta. Termin składania ofert upływa 31.12.2010 natomiast termin realizacji to od marca do maja 2011. Zamawiający oprócz dostawy kwiatów wymaga również pielęgnacji tych kwiatów już po dostawie - na kwietniku. Jaką stawkę VAT powinienem zastosować na kwiaty - czy tą obowiązującą w 2010 roku, czy tą która będzie w 2011 roku i ile ta stawka będzie wynosić na żywe rośliny doniczkowe?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: VAT na rośliny

5.1.2011

Skoro dostawa roślin zostanie dokonana w 2011 r. i usługi też będą wykonywane w 2011 r. to odpowiednia będzie stawka VAT również obowiązująca w 2011 r. Nie ma znaczenia, że przetarg odbył się w 2010 r. Podatnik powinien sprawdzić czy w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia lub w projekcie przyszłej umowy jest przewidziana zmiana stawki VAT.

Żeby prawidłowo określić stawkę VAT podatnik powinien dookreślić jak klasyfikuje towar i usługę na gruncie klasyfikacji statystycznych (PKWiU). Wynika to z tego, że np. różne rośliny mają różne stawki VAT.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ