Nie będzie śledztwa za kartofla i kaczkę

Określenia te są lekceważącymi przezwiskami, lecz nie naruszają godności pana prezydenta - uzasadniła prokuratura odmowę wszczęcia śledztwa za znieważenie.

Słowa „kartofel" oraz „kaczka" pojawiły się we wpisach na forum internetowym "Expressu Kaszubskiego". Doniesienie do prokuratury w sprawie rzekomego znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożył lokalny działacz Prawa i Sprawiedliwości - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

- Nazwanie kogoś Żydem nie jest obraźliwe ani niegrzeczne. Natomiast określenia "kaczka" - od nazwiska, i "kartofel" - od wyglądu niskiego, korpulentnego mężczyzny, są lekceważącymi przezwiskami, lecz nie naruszają godności pana prezydenta. To nieładny sposób dyskutowania, ale nie wyczerpuje znamion przestępstwa - tłumaczy Gazecie Wyborczej Remigiusz Signerski, zastępca prokuratora rejonowego w Kartuzach.

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.9.2016

  Co jeśli Policja nie chce ścigać przestępstwa?

  Policja ma obowiązek ścigania każdego przestępstwa, jeśli uzyska wiarygodną wiadomość o jego popełnieniu. Niektóre z przestępstw są ścigane wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego, a niektóre (...)

 • 2.6.2017

  Europejski nakaz dochodzeniowy

  Wszedł w życie europejski nakaz dochodzeniowy. Dzięki niemu łatwiej będzie występować o dowody znajdujące się na terytorium innego państwa UE. Przykładowo - francuski prokurator prowadzący (...)

 • 5.8.2005

  Czy wiesz, czego możesz domagać się od organów ścigania będąc pokrzywdzonym?

  Status pokrzywdzonego musiał zostać określony przepisami, ponieważ \"ofiarą przestępstwa\" niestety może zostać każdy z nas. Dokładniej rzecz ujmując pokrzywdzonym może być zarówno (...)

 • 18.5.2017

  Co z Magdaleną Żuk?

  Ciało Magdaleny Żuk trafiło już do kraju. Trwają intensywne czynności śledcze.

 • 21.2.2019

  Jaką reformę procesu karnego przygotowano?

  Rada Ministrów zaaprobowała przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformę Kodeksu postępowania karnego. Proponowane rozwiązania służą usprawnieniu, uproszczeniu i przyspieszeniu (...)