Montaż wykładzin a KPiR

Pytanie:

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie remontów i usług budowlanych. Często korzystam z usług firm obcych, głównie zlecam instalację wykładzin giętkich. Kontrahent montuje wraz z dostawą wykładziny. W jakiej pozycji KPiR wpisać montaż wykładzin (usługa łącznie z wykładziną dostawcy)?

Masz inne pytanie do prawnika?

30.4.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Montaż wykładzin a KPiR

Sposób prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, szczegółowe warunki, jakim powinna odpowiadać ta księga, aby stanowiła dowód pozwalający na określenie zobowiązań podatkowych, oraz szczegółowy zakres obowiązków związanych z jej prowadzeniem, a także terminy zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego o prowadzeniu księgi określa rozporządzenie Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. 2003 r., Nr 152, poz. 1475, z zm.).

Porady prawne

Materiały (np. wykładziny) zakupione wraz z montażem, które po zamontowaniu mają być przedmiotem dalszej sprzedaży razem z inną usługą, powinny być wpisane w kolumnie 10, która jest przeznaczona do wpisywania zakupu materiałów oraz towarów handlowych według cen zakupu.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne