PYTANIE: W jaki sposób osoba fizyczna, rozpoczynająca działalność gospodarczą, powinna dokonać zgłoszenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako ubezpieczony?
FRAGMENT ODPOWIEDZI: Przedsiębiorca rozpoczynający działalność podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym (emerytalnemu, rentowemu i wypadkowemu) oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Zgodnie z art. 13 ustawy (...)
Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"
Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!
Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
* kod otrzymany przez sms (6 znaków)
Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów
Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP
Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP
regulamin usługi
instrukcja obsługi SMS
Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl
Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.
Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.
Wymieniłem dowód osobisty. Wiąże się to ze zmianą jego serii i numeru. Czy mam obowiązek zawiadomić o wymianie dowodu osobistego urząd skarbowy? W rubryce B (rubryka 18 i 19) formularza NIP-3 (...)
Czy jeżeli jestem zobowiązany do złożenia aktualizacyjnego NIP-1 w związku ze zmianą zameldowania (jest to również zmiana miejsca zamieszkania) z tytułu działalności gospodarczej, powodującego (...)
Zgodnie z Ordynacją Podatkową płatnik jest obowiązany wyznaczyć osoby odpowiedzialne za naliczenie, pobór oraz odprowadzenie PDOF. Jeżeli firmę obslugują dwa biura rachunkowe (jedno nalicza płace (...)
Jednoosobowa firma ma rachunek bankowy zarówno w banku na terenie Polski, jak i w banku na terenie Niemiec. Czy jest to prawidłowe? Czy rachunek w Niemczech trzeba zgłosić do urzędu skarbowego? Od (...)
Spółka otrworzyła rachunek bankowy depozytowy w celu lokowania nadwyżek pieniężnych. Jest to rachunek o charakerze lokacyjnym, służący do gromadzenia i przechowywania środków pieniężnych. (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
ZUS przez internet. Zobacz, co załatwiszBędziesz mógł kontrolować pracodawcę, sprawdzić przyszłą emeryturę (...) »
W jaki sposób opodatkować prywatny najem nieruchomości, dokonywany poza działalnością gospodarczą?...
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.