e-prawnik.pl Porady prawne

Pozostałe

46 Artykułów


156 Informacji


161 Pytań i odpowiedzi


19 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Ubezpieczenie w KRUS a wynajem lokali

  "Czy posiadacz kamienicy, z której czerpie dochody i płaci podatki na zasadach ogólnych MUSI zarejestrować działalność gospodarcza i ubezpieczyć się w ZUS? Czy rolnik posiadający taka kamienice POWINIEN wyrejestrować się z KRUS? "

  Ubezpieczenie w KRUS a wynajem lokali
 • Wypadek drogowy jako wypadek przy pracy

  "Pracownik w czasie pracy miał wypadek drogowy (wymusił pierwszeństwo) był trzeźwy. W wyniku tego wypadku zostali ranni kierowca i dwaj pracownicy jadący w tym samochodzie. Drugiemu uczestnikowi wypadku nic sie nie stało. Został powołany zespół (...)"

  Wypadek drogowy jako wypadek przy pracy
 • Pozostawanie we wspólnym gospodarstwie domowym

  "Co należy rozumieć pod pojęciem: "pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym" (wg ustawy o ubezpieczeniach społecznych)?"

  Pozostawanie we wspólnym gospodarstwie domowym
 • Świadczenia z ZUS w razie śmierci

  "Mieszkałam z babcią do chwili sprzedaży mojego mieszkania, gdzie byłyśmy zameldowane. Następnie babcia zamieszkała w domu opieki i po czterech miesiącach zmarła. Prowadzę własna działalność gospodarczą i opłacam składki ZUS. Czy należą (...)"

  Świadczenia z ZUS w razie śmierci
 • Termin wypłaty zasiłku rehabilitacyjnego

  "Piotr Pracownik z dniem 28.11.15 r. wyczerpał okres zasiłkowy. 20.11.15 r. miał komisję lekarską w sprawie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego, na której otrzymał decyzję o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego na okres 3 miesięcy. (...)"

  Termin wypłaty zasiłku rehabilitacyjnego
 • Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie

  "Pracuję na umowie zlecenie w firmie zajmującej się profesjonalnie sprzątaniem, ochroną itp. Będąc de facto pracownikiem tej firmy, sprzątałem w T. Podczas wykonywania swoich obowiązków, poślizgnąłem się i upadłem tak nieszczęśliwe, że (...)"

  Wypadek przy pracy świadczonej w umowie zlecenie