Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

Pytanie:

Moja babcia (emerytka) złamała sobie rękę we własnym mieszkaniu, spadając z taboretu. Czy należy jej się jakieś odszkodowanie od ZUS?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Niestety nie. Ubezpieczenie społeczne (z racji którego Pana/Pani babcia otrzymuje emeryturę) nie obejmuje tego typu przypadków, tzn. nie przewiduje odszkodowań z tytułu wypadków.

O odszkodowaniu można byłoby mówić, gdyby Pani/Pana babcia posiadała ubezpieczenie majątkowe NW (od nieszczęśliwych wypadków), czyli zawartą umowę ubezpieczenia z którymś z funkcjonujących na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (5)

Maria Kurczewska

18.5.2014 14:42:5

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

Zostałam napadnięta przez młodego człowieka, który chciał mi odebrać torebkę , w wyniku tej szarpaniny złamał mi rękę w nadgarstku z przemieszczeniem oraz miałam zdarty paznokieć czwartego palca w prawej ręce, czy mam prawo wystąpić do ZUS o odszkodowanie, nadmieniam , że jestem emerytką Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą.

Alexander

13.2.2014 16:22:49

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

Pacjentka w starszym wieku po wybudzeniu ze śpiączki farmalogicznej zostala przewieziona do innego szpitala i tam położona na łóżku odpowiednio nie zabezpieczonym spadła z niego doznając wielokrotnego złamania ręki. Jej ogólny stan nie pozwalał na zoperowanie tej reki, więc została wypisana do domu i tam przeżyla w wielkim bólu 20 dni i zmarla. Kto powinien wypłacić odszkodowanie.

pat

18.11.2012 15:29:32

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

Witam ... mam takie pytanie czy jesli złamałam staw łokciowy lecz nie w pracy moge złożyc dokumenty o odszkodawanie także do zusu?czy tylko pzu pozdrawiam

DODZIA

25.1.2011 19:51:27

nieszczęśliwy wypadek na schodach

moja babcia emerytka,wychodząc ze sklepu potknęła się na schodach, które były nierówne,ze względu na to, że była w nich dziura po zimie,złamała obojczyk,czy mogę starać się o odszkodowanie od właściciela sklepu??

jasiu1992

31.3.2010 12:10:51

Re: Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

miałem złamana reke w nadgarstku miałem nastawiana przy narkozie nosiłem gips 6 tyg.akurat pech chciał ze jestem lewo reczny i złamałem lewa reke. ile moge dostac za cos takieg??

Pokaż wszystkie komentarze (5)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY