Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

Pytanie:

"Moja babcia (emerytka) złamała sobie rękę we własnym mieszkaniu, spadając z taboretu. Czy należy jej się jakieś odszkodowanie od ZUS?"

Odpowiedź prawnika: Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u

Niestety nie. Ubezpieczenie społeczne (z racji którego Pana/Pani babcia otrzymuje emeryturę) nie obejmuje tego typu przypadków, tzn. nie przewiduje odszkodowań z tytułu wypadków.

O odszkodowaniu można byłoby mówić, gdyby Pani/Pana babcia posiadała ubezpieczenie majątkowe NW (od nieszczęśliwych wypadków), czyli zawartą umowę ubezpieczenia z którymś z funkcjonujących na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

 • Maria Kurczewska 2016-05-18 14:42:05

  Zostałam napadnięta przez młodego człowieka, który chciał mi odebrać torebkę , w wyniku tej szarpaniny złamał mi rękę w nadgarstku z przemieszczeniem oraz miałam zdarty paznokieć czwartego palca w prawej ręce, czy mam prawo wystąpić do ZUS o odszkodowanie, nadmieniam , że jestem emerytką Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą.

 • Alexander 2016-02-13 16:22:49

  Pacjentka w starszym wieku po wybudzeniu ze śpiączki farmalogicznej zostala przewieziona do innego szpitala i tam położona na łóżku odpowiednio nie zabezpieczonym spadła z niego doznając wielokrotnego złamania ręki. Jej ogólny stan nie pozwalał na zoperowanie tej reki, więc została wypisana do domu i tam przeżyla w wielkim bólu 20 dni i zmarla. Kto powinien wypłacić odszkodowanie.

 • pat 2014-11-18 15:29:32

  Witam ... mam takie pytanie czy jesli złamałam staw łokciowy lecz nie w pracy moge złożyc dokumenty o odszkodawanie także do zusu?czy tylko pzu pozdrawiam

 • DODZIA 2013-01-25 19:51:27

  moja babcia emerytka,wychodząc ze sklepu potknęła się na schodach, które były nierówne,ze względu na to, że była w nich dziura po zimie,złamała obojczyk,czy mogę starać się o odszkodowanie od właściciela sklepu??

 • jasiu1992 2012-03-31 12:10:51

  miałem złamana reke w nadgarstku miałem nastawiana przy narkozie nosiłem gips 6 tyg.akurat pech chciał ze jestem lewo reczny i złamałem lewa reke. ile moge dostac za cos takieg??


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika