e-prawnik.pl Prawo na co dzień Prawo cywilne PrzedawnienieBankowy tytuł egzekucyjny a przedawnienie
11 Marca 2009 GG Śledzik Wykop

Bankowy tytuł egzekucyjny a przedawnienie

PYTANIE: Było postanowienie sądu rejonowego, które nadało bankowemu tytułowi egzekucyjnemu klauzulę wykonalności w 2003 r. Wobec braku skuteczności wyegzekwowania należności bank umorzył sprawę , a następnie sprzedał ten dług w 2006 r. firmie X. Firma X dochodzi tej wierzytelności na drodze polubownej. Czy wierzytelność dochodzona obecnie przez firmę X jest przedawniona?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Jak rozumiemy, wierzytelność o której mowa pochodziła z umowy kredytu. Roszczenie to, jako związane z działalnością gospodarczą banku, przedawnia się po 3 latach (art. 118 k.c.) Należy (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 5 + VAT

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 9 + VAT

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 25 + VAT

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Ważność bankowego tytułu egzekucyjnego

    Jeśli bank posiada bankowy tytuł egzekucyjny z klauzulą wykonalności z dnia 18.09.2002 r. i jeśli w dniu 2.11.2004 r. została wszczęta egzekucja komornicza, która 31.12.2004 r. została umorzona (...)

  • Poddanie się egzekucji bankowej

    Zaciągnąłem przed rokiem kredyt, którego nie jestem w stanie obecnie spłacać. Jestem emerytem. Otrzymałem z firmy windykacyjnej wezwane do zapłaty. W wezwaniu tym jest zapis, że "zgodnie z warunkami (...)

  • Bankowy tytuł egzekucyjny

    Mój kolega posiadał kredyt nieodnawialny ze spłata do 15.02.2006 r. Przy podpisaniu umowy podpisał klauzulę o dobrowolnym wystawieniu tytułu egzekucyjnego także do 15.02.2006 r. Oczywiście nie (...)

  • Przedawnienie należności z BTE

    W roku 2000 następcą prawnym Banku G. w którym miałem nie spłacony kredyt z terminem spłaty na 1995 r. (prowadzona była egzekucja z nieruchomości, tytuł wykonawczy wystawiono na podstawie wyciągu (...)

 

Komentarze do artykułu: Bankowy tytuł egzekucyjny a przedawnienie

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Newsletter

Codziennie nowa bezpłatna porada!

  • 0
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 6
  • odpowiedzi i porad prawnych

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.