e-prawnik.pl Prawo na co dzień Prawo mieszkaniowe Wspólnotaliczenie głosów w głosowaniach zarządu wspólnoty
6 Września 2011 GG Śledzik Wykop

liczenie głosów w głosowaniach zarządu wspólnoty

PYTANIE: Witam serdecznie! Wiem, że zasadniczo w głosowaniach na forum wspólnoty mieszkaniowej głosy liczy się proporcjonalnie do wielkości udziałów w nieruchomości... Czy ta zasada dotyczy również podejmowania decyzji przez zarząd wspólnoty mieszkaniowe,? Zarząd w mojej wspólnocie liczy 4 posiadających mocne osobowości mężczyzn o zróżnicowanej wielkości udziałów w nieruchomości. Jak liczy się głosy w głosowaniach zarządu wspólnoty mieszkaniowej?

FRAGMENT ODPOWIEDZI:   Uregulowania kwestii, o którą Pan zapytuje, należałoby szukać w ustawie z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 85 poz. 388). Zgodnie z nią:   Art. (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

Zaloguj się przez Facebook:

Uzyskaj jednorazowy dostęp do treści za pomocą usługi SMS: Usługa dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści

na 1 godzinę

Wyślij SMS
na numer: 7568,
w treści wpisując EP

cena: 6.15

Dostęp do treści

na 1 dzień

Wyślij SMS
na numer: 7968,
w treści wpisując EP

cena: 11.07

Dostęp do treści

na 1 miesiąc

Wyślij SMS
na numer: 92568,
w treści wpisując EP

cena: 30.75

regulamin usługi

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Podobne porady prawne

  • Wspólnota mieszkaniowa a zarząd nieruchomością wspólną

    Ja i czworo moich sąsiadów planujemy utworzyć wspólnotę mieszkaniową. W jaki sposób wtedy będzie wyglądał zarząd nieruchomością wspólną? Z uwagi na fakt, że liczba (...)

  • Odwołanie zarządu

    Według jakiej procedury prawnej powinna się odbyć ewentualna zmiana Zarządu lokali wyodrębnionych na podstawie art. 20 ustawy o własności lokali? Ustawa o własności lokali stanowi, że członek (...)

  • Zasady działania wspólnoty

    Wspólnota mieszkaniowa nie jest co prawda osobą prawną, ale w ograniczonym zakresie ma zdolność do czynności prawnych. Czy wspólnota mieszkaniowa: 1. Podlega likwidacji? 2. Podlega prawu upadłościowemu (...)

  • Zarządzanie a administrowanie wspólnotą

    Wspólnota mieszkaniowa kamienicy (ponad 7 lokali) zatrudnia firmę do administrowania kamienicą. Pani administrator jest jednym z członków zarządu oraz jedynym jej członkiem, który de facto pobiera (...)

 

Komentarze do artykułu: liczenie głosów w głosowaniach zarządu wspólnoty

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 6
  • 8
  • 0
  • 2

Współpracują z nami

Tomasz Waśniowski
Tomasz
Waśniowski
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Tagi

Śledź najnowsze informacje


Odpowiedzi

Więcej w dziale Odpowiedzi »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.