Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Windykacja Altus RMS

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Na wstępie proszę o powstrzymanie się od chamskich (i niestety słusznych) komentarzy.

  Z początkiem tego roku podjąłem się pracy polegającej na wystawianiu aukcji na allegro dla pewnego człowieka. Niestety zniknął z pieniędzmi. Sprawę zgłosiłem niezwłocznie na policję, która skierowała ją do sądu, a prokuratura umorzyła z powodu "nie wykrycia sprawcy". We wszystkich dokumentach z policji i prokuratury widnieję jako świadek. Kupujący dostał zwrot z Programu Ochrony Kupujących. Nie spłaciłem długu allegro (4152 zł) i allegro bez żadnej informacji przekazało dług firmie Altus RMS. Firma nie kontaktowała się ze mną w tej sprawie oprócz wezwań do zapłaty przychodzących na maila (filtr antyspmowy je wyłapywał i w sumie przypadkiem się o nich dowiedziałem). Jakieś dwa miesiące temu przyszło wezwanie do zapłaty (zwykłym listem, nie poleconym), miesiąc temu drugie i w tym tygodniu "ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty" w którym żądają wpłaty do dnia 15 grudnia (dzień w którym przyszedł list). Ponadto naliczyli niecałe 370 zł odsetek. "W przypadku braku wpłaty w podanym terminie, Państwa sprawa zostanie zaopiniowana wraz z zebraną dokumentacją, do podjęcia przez wierzyciela następujących kroków": złożenia w sądzie, skierowanie sprawy do komornika, umieszczenie w BIG. Co sądzicie o sprawie, czy będę miał z tego powodu jakieś konsekwencje? Jak wygląda sprawa egzekucji komorniczej w przypadku gdy osoba jest studentem bez własnego mienia oraz dochodu (za wyjątkiem stypendium, którego jak dobrze pamiętam komornik nie może zająć). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Damian
  Wysłany: 2018-04-03 14:30:02

  Mam pytanko, wiem, że temat ma kilka miesięcy, ale wnioskuję, że wpakowałeś się w podobne bagno jak ja. Mógłbyś mi napisać jak zakończyła się sprawa? Jeśli nie chcesz tu to na maila: damian.monk@onet.pl
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane