Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

PYTANIE: Chciałabym dowiedzieć się jak można uniemożliwić ojcu kontakt z dzieckiem. Wiem, że samo pozbawienie praw rodzicielskich nie jest równoznaczne z zakazem odwiedzin. Co może skłonić sąd do wydania takiego zakazu? Czy sam fakt, że ojciec nie interesował się dzieckiem przez 2 lata (obecnie dziecko ma 3,5 roku, ojca nie zna i nie pamięta), nie odwiedzał, nie kontaktowal się w jakikolwiek sposób, nie dawał na utrzymanie jest wystarczające? Dodatkowo, czy podczas rozprawy rozwodowej musi być od razu orzeczenie o pozbawienie praw rodzicielskich, czy mogę wystąpić z osobną sprawą tuż po orzeczeniu o rozwodzie? Czy podczas rozprawy rozwodowej ustalane są dni odwiedzin ojca? Mojego męża dziecko całkowicie nie interesuje i jego sprzeciw odnośnie pozbawienia praw rodzicielskich jest spowodowany czystą złośliwością.

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Nie ma takiej możliwości, aby uniemożliwiła Pani kontakt ojca z dzieckiem. Doszłoby do sytuacji, w której Pani kierując się subiektywnymi odczuciami wpłynęłaby na stosunki pomiędzy ojcem dziecka (...)

Podobne Opinie Prawne

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę

  Mam 4 - miesięczną córeczkę, z którą mogę się spotykać raz na 2 tygodnie na 3 godziny, mam przysądzone alimenty 300 zł. Nie mam ograniczonych praw rodzicielskich, z moją dziewczyną nie żyjemy (...)

 • Prawa rodzicielskie

  Rodzice są w nieformalnej separacji. Mają dorosłą córkę i 6 - letniego syna. Matka wyprowadziła się z synem i otrzymuje alimenty od ojca na dziecko. Obecnie nie pracuje i straciła mieszkanie. (...)

 • Kontakty z dzieckiem

  Była żona utrudniała mi przez 13 lat kontakt z dzieckiem. Płacę alimenty regularnie, natomiast odnośnie kontaktów z dzieckiem, była żona twierdzi, że mam dać spokój, bo dziecko jest nerwowe (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. W pozwie o rozwód bez orzekania o winie powódka wnosi o powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej nad 20-miesięcznym dzieckiem obojgu rodzicom, ustalając, że (...)

 

Komentarze: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

 • Paulina 2012-05-07 16:24:55

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  Witam. Jestem w ostatnim miesiacu ciazy, a bedac w czwartym rozstalam sie z ojcem dziecka poniewaz w trakcie klotni naublizal mi uzywajac niecenzuralnych slowza co go spoliczkowalam a on z calej sily mnie odepchnal, upadlam na podloge a on za ciuchy podniosl mnie i gdybym nie zawolala ze strachu ojca to jeszcze bymdoslam. Od tamtej pory postanowilam ze nieche miec z nim kontatku i skazywac dziecko na wieczne klotnie i obwinianie mnie za cos czego nigdy nie robie czy nie robilam. Minelo prawie 5 miesiecy a ojciec dziecka potrafi tylko pytac smsem jaka jest jego plec i nic wiecej. Nie doklozyl sie finansowo do zakupy wyprawki a koszt tego byl ogromny. Dodam ze nie pracuje jestem osoba uczaca sie i na utrzymaniu rodzicow. Ojciec dziecka potrafil po naszym rozstaniu grozic mi ze odbierze mi dzicko na co mam dowod poniewaz zachowalam te wiadomosci albo dzwonil lub pisla do mnie lub mojej mamy po alkoholu. Bedac z nim jak bylam w ciazy nasz zwiazek polegal tylko na klotniach, do nieczego nie przykladal reki nie szanowal tego ze jestem w ciazy i nic go nie obchodzilo. Nie szanowal mnie. Czy moge zabronic mu widzen z dziecekiem i odebrac prawa rodzicielskie?? Na ile moge sobie pozwolic w sadzie czego moge rzadac a czego nie?? Bardzo prosze o porade i wyjasnienie mi tej sprawy poniewaz jestem bardzo zaklopotana i nie wiem co mam z tym wszystkim robic. Bardzo prosze o odpowiedz.

 • Virginia 2012-01-19 16:36:26

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  Witam.Chciałabym się dowiedzieć co mam zrobić. mój syn ma 4 lata, kiedy miał 1,5 roku jego ojciec przestał się nim interesować (około pół roku przed tym zdarzeniem zostawiłam go, gdyż przestało się między nami układać, on nie pracował i rzadko kiedy dawał mi jakiekolwiek pieniądze na małego, ja się uczyłam więc nie mogłam pracować, pomagała mi moja rodzina). Po pół roku nie odzywania się, i nie interesowania się tym co się dzieje z małym( oraz nie łożeniu na niego) odezwał się, chciał się z małym spotkać, lecz ja mu powiedziałam że dziecko to nie jest zabawka którą może odłożyć na półkę, oczywiście nie zgodziłam się na spotkanie. Po raz kolejny zapomniał o małym. Potem już tylko przypominało mu się o nim kiedy przypadkiem gdzieś nas spotkał (najczęściej był pod wpływem alkoholu). Teraz układam sobie życie na nowo z nowym mężczyzną. Mały nie zna swojego biologicznego ojca ani nikogo z jego rodziny. Teraz juz skończyłam szkołę i szukam pracy lecz kiedy jeszcze się uczyłam to na parę miesięcy kiedy "tatuś" przestał interesować się dzieckiem zaczęłam pracować co sobotę jako kelnerka ( wtedy już w ogóle nie dawał żadnych pieniędzy ani rzeczy na małego). Nie chciałam nic już od niego lecz teraz doszłam do wniosku że w danej chwili jest dobrze i stać mnie na to żeby kupić coś mojemu synkowi, lecz nie wiem co będzie za parę lat więc chciałabym aby ojciec mojego dziecka zaczął łożyć na małego, bo w końcu jest to w jakimś stopniu jego obowiązek. Niestety znając go to stwierdzi że skoro ma płacić to chce się też widywać z małym, jednakże między nimi nie ma żadnej więzi, a ja chcę założyć nową rodzinę i to bez tamtego człowieka. Czy jest możliwość żeby uzyskać te alimenty, i jednocześnie żeby ojciec mojego dziecka nie miał do niego żadnych praw? Proszę o pomoc bo jeśli okaże się że to jest niewykonalne to ja nie chce tych pieniędzy, sama jak zwykle będę starała sobie poradzić.Jeszcze raz proszę o pomoc.

 • Kamila 2011-10-17 14:19:56

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  Witam.Chciałam zapytać czy mam jakieś szanse na pozbawienie kontaktów córki z ojcem.Córka ma w tej chwili 7 lat i nigdy nie widziała swego ojca,w 2007r został on pozbawiony praw rodzicielskich,teraz dostałam od niego list w którym pisze ze chce poznac swoja córke.

 • przeprosiny 2011-06-07 03:45:00

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,. Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym. Opowiedz nam swoją historię. Zaniesiemy Twoje przeprosiny do osoby, które powinna je usłyszeć. Odegramy rolę pośredników ? może uda Ci się pomóc? Napisz do nas na redakcja@endemol.pl lub zadzwoń pod numer tel. 228474506 kom. 504083757 Masz coś na sumieniu? Męczą Cię niewyjaśnione sprawy? Opuściłeś rodzinę? Złamałeś komuś serce? Zawiodłeś bliskich? Czujesz, że zawiniłeś? Chcesz powiedzieć przepraszam, ale nie masz odwagi? Napisz lub zadzwoń do nas. Opowiedz nam swoją historię. Powstaje nowy psychologiczny program telewizyjny, który jest stworzony właśnie dla Ciebie. Zaniesiemy Twoje przeprosiny do osoby, która naprawdę powinna je usłyszeć. Napisz do nas na redakcja@endemol.pl lub zadzwoń pod numer tel. 228474506 kom. 504083757

 • małgorzatar924 2011-03-23 10:31:13

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  Myślę, że powinna pani założyć sprawę w Sądzie o znęcaniu się nad dzieckiem i pozbawić Ojca praw rodzicielskich.Na pewno Sąd będzie po pani stronie.

 • natalia 2011-02-04 12:26:40

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  witam mam problem z byłym mezem jesteśmy od 3 lat po rozwodzie ja mam przyznaną opieke nad synem 6 lat, kontakty są ustalone na I iIII weeckend miesiąca jednak dziecko było wielokrotnie narażone na utrate zdrowia lub zycia (dokumentacja medyczna) miało już złamana i drutowana ręke było popażone i oczywiście po kazdej wizycie sa nowe siniaki i zadrapania ojciec dziecka wielokrotnie był pijany w trakcie opieki nad dzieckiem, były tez interwencje w naszym domu , wzywałam policje która go spisywała i na tym sie kończyło do tego wszystkiego dochodzą rowniez grozby karalne i uszkodzenie mienia wniosek złożyłam w prokuraturze ,dzwoniac na policje z prosba o sprawdzenie stanu trzezwosci ojca dziecka wielokrotnie odmawiano mi tego choć mialam dowody na to ze jest on w tej chwili pijany i nie zajmuje sie dzieckiem pozostawiając je pod opieka dziadkow ktorzy te byli pod wplywem alkoholu,, w perwnym momencie dyżurny policji poinformował mnie ze ojciec dziecka pełniąc nad nim opieke może być pod wpływem alkoholu i za każdym razem odmawiano mi interwencji co mogę zrobic w tej sytuacji , czy moge zabronic mu kontaktów z dzieckiem?

 • natalia 2011-02-04 12:19:37

  Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  witam mam problem z byłym mezem jesteśmy od 3 lat po rozwodzie ja mam przyznaną opieke nad synem 6 lat, kontakty są ustalone na I iIII weeckend miesiąca jednak dziecko było wielokrotnie narażone na utrate zdrowia lub zycia (dokumentacja medyczna) miało już złamana i drutowana ręke było popażone i oczywiście po kazdej wizycie sa nowe siniaki i zadrapania ojciec dziecka wielokrotnie był pijany w trakcie opieki nad dzieckiem, były tez interwencje w naszym domu , wzywałam policje która go spisywała i na tym sie kończyło do tego wszystkiego dochodzą rowniez grozby karalne i uszkodzenie mienia wniosek złożyłam w prokuraturze ,dzwoniac na policje z prosba o sprawdzenie stanu trzezwosci ojca dziecka wielokrotnie odmawiano mi tego choć mialam dowody na to ze jest on w tej chwili pijany i nie zajmuje sie dzieckiem pozostawiając je pod opieka dziadkow ktorzy te byli pod wplywem alkoholu,, w perwnym momencie dyżurny policji poinformował mnie ze ojciec dziecka pełniąc nad nim opieke może być pod wpływem alkoholu i za każdym razem odmawiano mi interwencji co mogę zrobic w tej sytuacji , czy moge zabronic mu kontaktów z dzieckiem?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
 • 0
 • 1
 • 9
 • 3
 • 5
 • 9
 • 7
 • osób
Zobacz ich opinie:
 • Anna

  2014-04-24

  Super szybka, wyczerpująca odpowiedz na moje pytanie.gorąco polecam e-praewnika.
 • toko 15

  2014-04-14

  Opinia rzetelna i wyczerpująca oparta o wszelkie aspekty prawne niosące znamiona danej sprawy. Gorąco polecam.
 • Artemi2

  2014-04-22

  Dziękuje za bardzo rzetelną i szczegółową opinię. Pełen profesjonalizm, nic dodać nic ująć... Pozdrawiam serdecznie cały zespół.
 • niva

  2014-04-22

  opinia bardzo szczegółowa. Profesjonalne podejście do sprawy w rozsądnej cenie POLECAM wielkie dzięki w przyszłości jeśli będzie taka potrzeba na pewno skorzystam
 • nauczyciel

  2014-04-18

  Jestem zadowolona z przygotowanej opinii. Jest bardzo rzetelna i wyczerpujaca. Najważniejsze, ze została podana podstawa prawna.Czas oczekiwania na opinię krótki. Bardzo dziękuję.
 • Antoni Tyrała

  2014-04-18

  Dzikuję za otrzymaną opinię. Opinię otrzymałem bardzo szybko, jest kompetentna i w pełni rozwiązała mój problem.Gorąco polecam.
 • Anna Lech

  2014-04-14

  Dziękuję za rzetelną opinię. Pomogła mi w rozwiązaniu wątpliwości. Wiem teraz jaka jest podstawa prawna w dochodzeniu przed sadem Dostałam profesjonalną opinię i dodatkowe wyjaśnienia. Doceniam również fakt informowania o ewentualnych kosztach sądowych. Nie wszyscy prawnicy to czynią. Skupiają się na swoich wynagrodzeniach, a nie informują o kosztach sądowych. To już trzecia opinia, w zupełnie różnych sprawach z dodatkowymi wyjaśnieniami (odpowiedziami na pytania po przesłaniu opinii).Było też pismo procesowe. Cena w miarę przystępna w stosunku do nakładu pracy.Polecam.Serdecznie pozdrawiam cały Zespół e-prawnik.
 • ulan.

  2014-04-15

  Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
 • Krzysztof Górecki

  2014-04-16

  Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
 • anna.lewińska

  2014-04-15

  Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.

Porady prawne

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.