Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

www.sxc.hu/mzacha
(fot. www.sxc.hu/mzacha)

Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 1.386 zł. Jednocześnie wzrośnie m.in. zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za mobbing.

Wraz z 1 stycznia 2011 roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie z 1.317 do 1.386 zł brutto, czyli będzie wyższe o 5,2 proc. od kwoty, jaka obowiązuje obecnie.

Na podniesieniu minimalnej wypłaty skorzystają w praktyce osoby, które dostają od szefa najniższą krajową. Po nowym roku wynagrodzenie takich osób, które są zatrudnione na pełny etat, będą podnoszone do 1.386 zł brutto.

Mniej dostaną tylko pracownicy, którzy zostali zatrudnieni po raz pierwszy i nie przepracowali roku. Pracodawca może zapłacić im 80 proc. minimalnej płacy krajowej. W roku 2011 stawka ta wyniesie 1.108,80 zł brutto.

Pracuję na niepełny etat. Ile muszę zarobić?

Minimalną wypłatę dla osób zatrudnionych na niepełny etat oblicza się proporcjonalnie do wymiaru ich zatrudnienia. Pracownik na połowie etatu będzie miał więc zagwarantowaną połowę z minimalnego wynagrodzenia, osoba zatrudniona na jedna trzecią etatu powinna podzielić 1.386 zł na trzy.

Niepełnoetatowiec dostanie przynajmniej:

  • 693 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ½ etatu,
  • 462 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/3 etatu,
  • 346,50 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ¼ etatu,
  • 277,20 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/5 etatu.

Niepełnoetatowiec w pierwszym roku pracy dostanie przynajmniej:

  • 554,40 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ½ etatu,
  • 369,60 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/3 etatu,
  • 277,20 zł brutto, gdy jest zatrudniony na ¼ etatu,
  • 221,76 zł brutto, gdy jest zatrudniony na 1/5 etatu.

Wszyscy pracownicy, których wypłaty będą podnoszone do płacy minimalnej powinni dostać od szefa aneks do umowy o pracę, który potwierdzi nowe zarobki.

Wzrost minimalnej płacy podniesie inne świadczenia

Wraz z podniesieniem najniższej wypłaty zwiększone zostaną również inne świadczenia m.in. odprawy,

a) Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy

Wysokość tych świadczeń ustala się w oparciu o najniższą płacę, jaka obowiązywała przez 12 miesięcy przed miesiącem, w którym zachorowaliśmy. Jednak tak ustalona podstawa nie może być niższa niż minimalna pensja po pomniejszeniu jej o składki na ubezpieczenia społeczne finansowane przez pracownika. Dla pracowników na pełnym etacie świadczenia te wyniosą więc 1.195,98 zł; dla zatrudnionych po raz pierwszy w pierwszym roku pracy - 956,78 zł.

b) Dodatek za pracę w nocy
Jego wysokość jest uzależniona od minimalnej wypłaty i wynosi 20 proc. godzinowej stawki minimalnej. W zależności od miesiąca wyniesie on w przyszłym roku od 1,51 do 1,73 zł. Za pracę w porze nocnej uznaje się wykonywanie obowiązków między godziną 21 a 7 rano.

c) Maksymalna odprawa za zwolnienie

Jeżeli zostaniemy zwolnieni z powodu likwidacji stanowiska lub upadku całej firmy, to możemy liczyć na odprawę w wysokości nawet 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę. Oznacza to, że w 2011 roku dostaniemy na pożegnanie z firmą maksymalnie 20.790 zł, czyli o 1.035 zł więcej niż w tym roku.

d) Odszkodowanie za dyskryminację i mobbing w pracy

Pracodawca, który naruszy zasady równego traktowania, może zostać pozwany do sądu pracy. Przyznane odszkodowanie wynosi w tych przypadkach nie mniej niż najniższa pensja.

Oprócz wymienionych wyżej zmian należy zaznaczyć, że wraz z podniesieniem minimalnej pensji wzrośnie minimalne wynagrodzenie za przestój w pracy czy podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osób przebywających na urlopie wychowawczym – wyniosą one 1.386 zł.

Zmieni się także podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą. Wylicza się ją przez pomnożenie płacy minimalnej przez 30 proc. W przyszłym roku wyniesie więc 415,80 zł.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

  • Podziel się:

 

Komentarze: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  • Adam 2011-11-10 12:28:20

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    taa dac tuskowi 2000zł i by sie nie utrzymał przez miesiac ja mam problem utrzymac sie przez miesiac za 1800zł netto a z czego za nic nie place.... dom itp all oplaca firma i guzik zostaje z wyplaty same jedzenie to koszty 600zł na miesiąc a gdzie tu jeszcze oplacic szkole ewentualny dojazd do niej.... zrobisz szkole a pracodawca ma to i tak w dupie co ty tam studiujesz... i czy twoje kwalifikacje wpływają na rozwój firmy... wiec guzik masz jak 90% polaków jesteś głęboko w Du*** :) pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim studentom i tym co liczą na 69zł

  • Zbyszko 2011-11-09 22:00:57

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Urodzić się polakiem to pech a byc polakiem to wstyd!!!!!!!!!!!!!!

  • olo 2011-09-16 09:06:01

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Żenada i tyle. Pytam się dlaczego najniższa krajowa na rękę nie może wynosić minimum 1500zł??? Przecież ten tysiąc to nie wiadomo na co w ogóle wydać,bo i tak zaraz po wypłacie na nic Ci już nie starcza. Bezsens kompletny i żyj tu po ludzku...:((

  • zal 2011-09-01 10:20:00

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    umowa zlecenie nie podlega przepisom z prawa pracy gdyz jest to umowa cywilnoprawna

  • borowka58 2011-05-24 15:28:27

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Dwa lata temu zabrano mi 1/4 etatu zakres czynności pozostał jak na całym etacie.Obecnie zabrano mi kolejne 1/4 etatu a zakres czynności dalej pozostał mi jak na całym etacie.Ile zarobię 480 zł. na rękę .Czuję się tak jak bym milion w totka wygrała bo nie wiem co z tym zrobić?????????????????????

  • Agata 2011-05-17 18:22:50

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    caly czas rozmyslam na powrotem z Londynu do PL. Jestem tu juz ponad 5 lat, mam stala prace na reke ok ?2tys...ale jest jeden problem bardzo tesknie za PL. Wiem ze jak wroce to bede pracowala za marne grosze ale bede miala czas dla siebe i rodziny bo UK to tylko praca i praca. Co z tego ze kupa kasy na koncie jak mnie ona wogule nie cieszy. Jak sie nie ma rodziny wokol siebie, nie ma z kim spedzac czasu. Tutaj ludzie so bardzo falszywi i nikomu nie mozna ufac.Pieniadze przeslaniaja oczy. Wole zapier...lac w PL. Juz za rok wracam ;))

  • Goska 2011-05-14 13:46:48

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Własciwie trzeba odpowiedzi tylko na jedno pytanie zasadnicze DLACZEGO CENY ZACHODNIE A ZAROBKI WSCHODNIE????A przeciez my nie ruskie podobno....tam zarobek kilkakrotnie wyzszy a jedzenie kilkakrotnie nizsze?normalny tego nie pojmie tu trzeba byc psychicznie chorym jesli unia to rownosc to kim my jestesmy???bezwolne manekiny bez czci i wiary i znow pojdziecie głosowac pytam poco i na kogo niech sami sie wybiora wobec narodu po cholere im pionki??BOJKOT WYBOROW JEDYNE CO MOZNA WYJSC NA ULICE ZA TE NAJNIZSZE KRAJOWE GŁODOWE!!!!

  • michalina123 2011-04-27 09:25:49

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Tragedia,śmieszne ochłapy.Dlaczego panowie z rządu chociaż kilka miesięcy sami niech sobie żyją za taką kwotę(wraz z opłatami anie bez!)i z czego tu robić opłaty i wyżyć!!!!Dziwię się,że każdy siedzi cicho,jakby każdy z ludzi którzy mają te marne pensje się odezwał ale po co niech Ci w rządzie się lepiej dorabiają>>>>aż wstyd,że się mieszka w tym kraju>>>>i,że tak traktują ludzi>>>>

  • ninawidze polityk 2011-04-15 11:19:08

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    chyba was głowa boli!!!!!!!!!!!!1

  • Ewa 2011-03-31 21:00:12

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Moja córka dostała pierwsza prace i ma w umowie 1050 zl wiec chyba mozna zarabiac nizsza niz najnizsza ,jej pierwsza wyplata razem z premia i dodatkiem za nie palenie to 900,45 .A może można to gdzies zaskarżyc ,przeciez to nędza zupełna ,

  • ester 2011-03-28 18:20:59

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    tuska do chaka za samochodem!!!!

  • Marcin 2011-03-28 18:17:05

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    niezła kasa zamało zeby życ za duzo zeby umrzeć hehe ja pracuje w oslo i nienarzekam uciekajcie z tej piepszonej polski!!!!

  • M SLOWIAK 2011-03-27 18:17:39

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    a gdzie sa emeryci irencisci kturzy maja po750zl jeszcze jedna kadencja rzadu i beda mieli ich z glowy bo pumiraja z glodu i choroby.Ludzie kturzy maja najnisza krajowa i maja na utrzymaniu rodzine dzieci niech zaczna myslec bo ceny zaczynja byc wyzsze niz w uni i dlatego apeluje do posluw i senatorow zastanuwcie sie nad ta biedota ktura na was glosuje to sa tez ludzie a wybory sa tuz tuz bo kto ma troche oleju wglowie to sie zastanowi bo opowiadane bajeczki o japoni iirlandi to juz przezytek niespelniony i falszywe obiecanki. Czekajac na poprawe bytu w spokoju i ciszy zginiemy jak chwasty niepotrzebne,dlatego jestem tego zdania ze nlezy zaczac walczyc i to z wielka sila tak jak kochacie swoje dzieci i rodzine beda wybory ,wyjsc na ulice a nie do urn.

  • bilka 2011-03-18 12:37:56

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    tylko kto tą rewolucje zaplanuje i zbierze ludzi jak tu większość ma to gdzieś i tylko narzeka i nic z tym nie robi bo sie boja!!!!!w innych krajach ludzie nie mogli juz wytrzymać i pogonili rządzących gdzie pieprz rośnie wiec wy tez tak musimy zrobic bo inaczej nigdy w tej Polsce dobrze nie bedzie.Albo wszyscy bedą uciekali za granice bo tam zapier....sz ale wiesz za co !!!!!

  • masakra 2011-03-17 16:28:12

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    czy majac na umowie stawke 1450zl brutto mam prawo do zasilku rodzinnego na dziecko w kwocie 68zl miesiecznie??

  • wrocek13 2011-03-10 22:46:43

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    a ja zyje za takie pieniadze i sobie chwale,jest mi dobrze,Przepraszam za te bzdury ale od 3 dni nic nie jadlem i dlatego tak sobie marze .TUSK ty zlodzieju!!!!!!

  • wwwwwwww 2011-03-06 11:42:18

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    żyć sie nieda za taką kase a i umierać też nie bo pogrzebowe obcieli,dzieci rodzić nie możemy bo za co je utrzymać? więc co mamy robić REWOLUCJE!!!!!!!!!!!! zbierzmy sie wkoncu a nie patrzmy na ten burdel!!!!!!!!!!!!!!!

  • zdruzgotana 2011-03-04 10:40:17

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    zenada!!!!!!!!!!!! to upokazajace dla wielu osob!!!!!!!!!!!!!! jak tu wyzyc za te marne grosze!!!!!!!!!! wstydze sie ze musze mieszkac w takim kraju!!!!!!!!!1

  • halina 2011-03-02 19:06:52

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    ja pracuje w szpitalu jaką powinnam miec najniższą krajową mój pracodawca a wiec dyrektor szpitala mówi ze jesli mamy olacony dodatek stażowy to mozemy zarabiac 1300zł i nic więcej czy to jest zgodne z prawem....

  • oooo 2011-02-28 13:34:08

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    a jak obliczyc jak sie pracuje na 7/8 etatu czyli 35 godz tygodniowo??

  • muti 2011-02-21 15:54:37

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    cieszcie sie ze teraz macie dobrze - wyobraźcie sobie rok 2040 z cenami, stawkami, podatkami oraz życiem

  • M Kotu 2011-02-17 22:27:18

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Demokratyczny kraj,My władzę wybieramy w drodze wyborów. My obywatele zatrudniamy ich aby reprezentowali nasze interesy, dajemy im pracę, płacimy im. Może już czas dać niezaradnym i niekompetentnym pracownikom wypowiedzenie.

  • Arkadiusz Kul 2011-02-17 19:17:32

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Tak się złożyło, że szukam różnych informacji związanych z prawem pracy ich kosztami i przyokazji przeczytałem tu wiele opini i muszę stwierdzić,że to wszystko w dobrym kierunku nie idzie i raczej będzie coraz gorzej sam też osobiści zarabiam minimalną krajową i pracuje w warunkach szkodliwych. Jedno co mnie zastanawia to jak długo ludzie to wszystko wytrzymają. A miało być tak pięknie. Można powiedzieć że dawniej było takie piękne motto czy się stoi czy się leży 2000 się należy a teraz chyba odwrotnie. Sam w obecnej chwili myślę napisać książkę o naszym pięknym ustroju z perspektywy zwykłego zjadacza chleba.

  • agusia 2011-02-16 12:18:29

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Najnizsza krajowa dotyczy umowy o prace a nie umowy zlecenie. Za zlecenie zleceniodawca płaci za wykonanie zlecenia. Jesli koś zarabiał do stycznia więcej niz minimalne wynagrodzenie za rok 2010r. a od stycznia jego wynagrodzenie jest niższe od teraz obowiazujacego minimalnego wynagrodzenia to powinien otrzymać taką podwyzke zeby mieć minimalne wynagrodzenie. Ale prywtni przedsiębiorcy tego nie przestrzegaja, mało tego zatrudniaja na czarno i nie chcą podpiywać umowy o pracę bo to ziększa koszty zatrudnienia a jak juz podpiszą to na pół etetu, żeby nie wykazywać podatku i składek od całego etatu. A potem pracownik jest poszkodowany bo do emerytury liczy się to co w papierach.

  • jatoja 2011-02-14 10:39:53

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Fura pieniędzy heh ja mam na kwitku od tamtego roku 1150 ...

  • monika 2011-02-13 21:28:33

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    powinnam dostać najniższą ale do tej pory brak odzewu.ani angażu ani podwyżki

  • sprawiedliwy6 2011-02-06 14:07:42

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    tusku wyzyj za te grosze palancie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • asia 2011-02-01 21:05:12

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    wstyd mi za to jak jestem traktowana w tym kraju pracuje i żyć sie nie da masakra

  • mary 2011-01-25 13:43:56

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Jakie będzie moje wynagrodzenie za ten mies? Jestem na L4 od 14-30 stycznia. Mój staż pracy to 23 lata. W obecnym zakładzie pracy pracuję od 15 maja 2010? Bardzo proszę o odpowiedz.

  • M 2011-01-25 10:06:00

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Zamiast narzekać wiecznie na Państwo sami pomyślcie jak zbudować swoją niezależność finansową. Jeżeli ktoś jest już w dojrzałym wieku i ma dzieci to wiem, że ciężko zrezygnować z pracy, ale młodzi zamiast narzekać na Rząd czy pracodawcę powinni ruszyć tyłki i znaleźć sobie inne źródła dochodu. Szczególnie, jeśli ktoś jest młody, mieszka jeszcze z rodzicami i nie ma swojej rodziny to ma największe możliwości zbudowania swojej niezależności finansowej, tak aby nie musiał ciągle narzekać na państwo, a za kilkadziesiąt lat na emeryturę w wysokości kilkuset złotych! Mam 23 lata, utrzymuję się dzisiaj z alimentów po ojcu 506 zł, moja mama ma alimenty 400zł + pracę na pół etatu za minimalne, musimy opłacić mieszkanie, spłacać ojca i choć jest ciężko to już dziś czytam dużo o "niezależności finansowej" i wiem, że moje dzieci nie będą miały tak źle jak ja dziś i nie zamierzam narzekać na rząd, bo wiem, że nasze życie zależy tylko i wyłącznie od nas! Z chłopakiem od kilku miesięcy prowadzimy firmę i choć na razie tylko w nią wkładamy, nie zarabiając to mamy cel stworzyć markę, tak by za kilka lat móc wprowadzić na te usługi franchising. I zamierzamy też po ślubie zamiast kupować mieszkanie czy je wynajmować, to kupić za kredyt kawałek ziemi w dobrym miejscu i ją wynajmować po działalność, tak aby kredyt sam się spłacał. W dalszej przyszłości zamierzamy wynajmować mieszkania, by mieć pasywny dochód i w taki sposób nie będziemy uzależnieni tylko od jednego źródła dochodu. I wiem, że nam się uda, bo zamiast narzekać - działamy!!

  • meg 2011-01-24 16:51:40

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Wcześniej napisałam "Ja teraz mam 1441 czy dostanę podwyżkę, jeżeli 45 zł z mojej pensji przeznaczone jest na ubezpieczenie w PZU a 20 zł na fundusz socjalny?". Dzisiaj się dowiedziałam, że mój genialny zakład pracy zrezygnował z wypłacania mi 20 zł na fundusz socjalny, bo teraz po podwyżce najniższej mam za niskie dochody więc niwelują to zabierając mi kasę na fundusz. Czy to jest zgodne z prawem????????? Proszę o pomoc!

  • meg 2011-01-24 16:51:09

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Wcześniej napisałam "Ja teraz mam 1441 czy dostanę podwyżkę, jeżeli 45 zł z mojej pensji przeznaczone jest na ubezpieczenie w PZU a 20 zł na fundusz socjalny?". Dzisiaj się dowiedziałam, że mój genialny zakład pracy zrezygnował z wypłacania mi 20 zł na fundusz socjalny, bo teraz po podwyżce najniższej mam za niskie dochody więc niwelują to zabierając mi kasę na fundusz. Czy to jest zgodne z prawem????????? Proszę o pomoc!

  • meg 2011-01-24 16:47:35

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Wcześniej napisałam "Ja teraz mam 1441 czy dostanę podwyżkę, jeżeli 45 zł z mojej pensji przeznaczone jest na ubezpieczenie w PZU a 20 zł na fundusz socjalny?". Dzisiaj się dowiedziałam, że mój genialny zakład pracy zrezygnował z wypłacania mi 20 zł na fundusz socjalny, bo teraz po podwyżce najniższej mam za niskie dochody więc niwelują to zabierając mi kasę na fundusz. Czy to jest zgodne z prawem????????? Proszę o pomoc!

  • hanna 2011-01-22 08:59:45

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    jakie nasze państwo jest dobroduszne 69 zł więcej poprostu skakać do góry jak kangury:(

  • roman 2011-01-22 08:08:02

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    A ja pracuje na robocie panstwowej na najnizszej krajowej z tym ze: moja pensja zasadnicza wynosi od 3 lat 1276zl i nie zmienia sie wraz ze wzrastajaca najnizsza gdyz zaklad pracy roznice niweluje moimi dodatkami za noce. I gdzie tu sprawiedliwosc? Nic mi z tego ze najnizsza wzrasta jak ja dalej 950 do reki wezme? Zlodzieje!

  • meg 2011-01-18 15:07:48

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Ja teraz mam 1441 czy dostanę podwyżkę, jeżeli 45 zł z mojej pensji przeznaczone jest na ubezpieczenie w PZU a 20 zł na fundusz socjalny?

  • meg 2011-01-18 15:07:29

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Ja teraz mam 1441 czy dostanę podwyżkę, jeżeli 45 zł z mojej pensji przeznaczone jest na ubezpieczenie w PZU a 20 zł na fundusz socjalny?

  • meg 2011-01-18 15:05:13

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Ja teraz mam 1441 czy dostanę podwyżkę, jeżeli 45 zł z mojej pensji przeznaczone jest na ubezpieczenie w PZU a 20 zł na fundusz socjalny?

  • Mariusz 2011-01-17 21:44:34

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Zamiast iść do przodu w raz z techniką to nas tak przyduszają w tym naszym pięknym kraju.Normalny zdrowo myślący człowiek nie jest wstanie utrzymać na minimalnym poziomie rodziny i domu i mamy się nie wstydzić takiego kraju i rządu ?!!!!!!

  • GRABIK 2011-01-15 13:57:44

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    JEDNYM SŁOWEM PORAŻKA!!!MOŻNA SOBIE POŻYĆ W TYM KRAJU.........

  • zawiedziona 2011-01-14 20:19:17

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Skandal. Ci co są na wysokich stołkach to mogą coś ze swoimi pieniędzmi zrobić a tak jak ja mam rodzinę sześcioosobową i tymi pieniędzmi co dostaje to niewiem co mam zrobić. Czy pozapłacac rachunki czy przeznaczyć na żywność i odzież dla moich szkrabów. Ciekawa jestem jakby tak pan Tusk by sobie poradził w takich sytuacjach. Mam nadzieję że moje dzieci będą miały w przyszłości lepiej niż my.

  • ZROZPACZONA 2011-01-14 12:05:07

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    spróbujcie za te pieniądze utrzymać czteroosobową rodzinę,tak jak ja!!!Gdzie w dodatku najmłodszy syn choruje na astmę!!!RĘCE OPADAJĄ!!!

  • nerwus 2011-01-12 21:57:16

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Jeżeli ja pracuję na 3 zmiany(chyba) zakład dokładał mi do najniższej krajowej.Zmianę nocną zaczynam od godz.22-6 rano.Czy dodatek za pracę w nocy dolicza się po obliczeniu najniższej krajowej,czy pomniejsza się dopłata do najniższej o ten dodatek ,jeżeli tak to dlaczego? Czy jeżeli w zakładzie nikt nie ma stawki godzinowej niższej niż 7,0zł,jedynie około 30 kobiet na dziale(przeważnie pracownic ze stażem powyżej 10 lat pracy w tej firmie)ma stawkę 6,70zł.Jeżeli nasz przełożony na pytanie dlaczego? my kobiety zarabiamy kilkakrotnie mniej od mężczyzn z naszego działu odpowiada nam że oni pracują na rodziny ,a na nas pracują nasi mężowie. Czy to nie jest dyskryminacja !!!! Bardzo proszę o odpowiedż.

  • sylwia 2011-01-12 21:52:02

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    po odliczeniu wszystkich swiadczen to tak naprawde ile powinno wynosic wynagrodzenie netto od kwoty1386 zł

  • sylwia 2011-01-12 21:51:42

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    po odliczeniu wszystkich swiadczen to tak naprawde ile powinno wynosic wynagrodzenie netto od kwoty1386 zł

  • mmm 2011-01-12 19:35:19

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    czyli jak podwyższyli do 1386 zł to po odliczeniu wszystkich swiadczeń ile sie zostanie na ręke

  • holek 2011-01-12 14:21:10

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    To było dobre pietras:)

  • lula 2011-01-10 22:19:23

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    wstyd i hańba życze wszystkim ktorza zarzadzaja tym, ile zarabiamy, zeby mieli tysiac na miesiac. zenada. jak tu byc patriota jak wlasny kraj cie gnoi...

  • zuzia 2011-01-08 19:27:32

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    proponuje dac tuskowi 1000 zl niech svie za to zyje chociaz 1 miesiac

  • zoja 2011-01-06 21:03:46

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Żyć i nie umierać za takie pieniądze, dziękujmy państwu ze podwyższyli nam o 30 zł najniższą średnia. Będziemy za to żywic i kształcić nasze dzieci. A Pan premier dalej nie będzie nic robił tylko gadał a my będziemy wiecznie zadowoleni, będziemy pracować u obcych inwestorów w Polsce i zarąbać najniższą średnia a oni będą zarabiać na naszych plecach i płacić nam tyle ile im Rząd przekazał. A pracownicy państwowi niech naliczają sobie wypłaty sobie wypłaty jak im się podoba.

  • Grażyna 2011-01-06 16:37:03

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    a ile będzie wynosiło wynagrodzenie za staż??

  • orzel andrychów 2011-01-05 20:36:15

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    witam pracuje w ochronie na umowe zlecenie i mam placone za godzine czy mi tez sie nalezy podwyzka najnizszej krajowej o 69zł?

  • mania 2011-01-04 23:41:27

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    pracuje na 1/4 etatu.ile otrzymam netto?

  • Bylo 2011-01-04 06:31:39

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    b) Dodatek za pracę w nocy Jego wysokość jest uzależniona od minimalnej wypłaty i wynosi 20 proc. godzinowej stawki minimalnej. W zależności od miesiąca wyniesie on w przyszłym roku od 1,51 do 1,73 zł. Za pracę w porze nocnej uznaje się wykonywanie obowiązków między godziną 21 a 7 rano. Więc za ostatnią godzinę drugiej zmiany i pierwszą godzinę pierwszej zmiany płacone powinno być jak za godziny nocne?

  • iks 2011-01-04 00:03:09

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Ceny paliw,żywności jak w Unii, dlaczego zarobki nie są porównywalne?!

  • cosmonova86 2011-01-03 23:39:29

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Witam. Mam pytanie: czy jeśli zarabiam 1340 pln brutto, a nie była to najniższa krajowa w roku 2010, to pracodawca również ma obowiązek "podciągnąć" moją pensję od stycznia do 1386pln? Tak to zrozumiałam, ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam. :-)

  • desperat 2011-01-02 19:48:31

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    to prawda jedyne co mozna ,to sie powiesic ,,,na linke starczy. Pracoje 23 lat, pesje zamiast wyzsze ,mam nizsze.

  • kasia 2010-12-30 09:37:51

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    jeżeli pracuje 1rok to jaką kfoty pieniężną powinnam otrzymać za 14 dni

  • pietras 2010-12-27 20:33:39

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    kwota brutto to tak jakby mierzyć długość przyrodzenia razem z kręgosłupem

  • Małgorzata 2010-12-18 22:32:50

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Czy należy się urlop wychowawczy,gdyz mam prace na noce?

  • Małgorzata 2010-12-18 22:21:40

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    Czy należy się urlop wychowawczy,gdyz mam prace na noce?

  • kucyk. 2010-12-12 19:25:56

    Re: Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

    powiesic sie.