Plenarne posiedzenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

- Działania wszystkich podmiotów reprezentowanych w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) przyczyniły się do spadku liczby wypadków drogowych w 2008 r., a przede wszystkim do zmniejszenia tej najsmutniejszej ze statystyk, czyli liczby ofiar śmiertelnych - powiedział Minister Infrastruktury, Przewodniczący KRBRD Cezary Grabarczyk podczas plenarnego posiedzenia Rady, które odbyło się 27 marca br. w siedzibie resortu. - Również w pierwszych miesiącach 2009 r. ta dobra tendencja utrzymuje się, a spadek jest nawet większy niż w roku ubiegłym - dodał Minister.

Porady prawne

W trakcie spotkania szef resortu infrastruktury wręczył Podsekretarzowi Stanu w MI Radosławowi Stępniowi nominację na Zastępcę Przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wiceminister R. Stępień poinformował, że w 2008 r. odnotowano o 482 wypadki drogowe mniej, w porównaniu z rokiem 2007. Liczba ofiar śmiertelnych zmniejszyła się o 146 osób, a rannych o 1127. - Pierwsze dwa miesiące 2009 r. przyniosły dalszy spadek liczby wypadków, zabitych i rannych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego liczba wypadków drogowych spadła o 20%, liczba ofiar śmiertelnych zmniejszyła się o 28%, a liczba rannych o 16% - powiedział Wiceminister.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprzewodniczący KRBRD Adam Rapacki poinformował, że dzięki wprowadzeniu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym będzie można w krótkim czasie zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, tak jak to miało miejsce we Francji. - Naszym celem nie jest karanie, tylko ratowanie każdego życia ludzkiego - powiedział Wiceminister A. Rapacki.

Podczas plenarnego posiedzenia Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego omówiono sprawozdanie KRBRD Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2008 r. Przedstawiony został także plan działań Rady w 2009 r.  

Źródło: www.mi.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika