e-prawnik.pl Porady prawne

Ruch drogowy

34 Artykułów


231 Informacji


184 Pytań i odpowiedzi


113 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu

  "Osoba zamieszkiwała i była zameldowana w Warszawie, w dzielnicy Mokotów. Obecnie osoba ta wymeldowała się z meldunku mokotowskiego a zamieszkuje (bez meldunku) w Warszawie-Bemowo. W wydziale komunikacji dla Mokotowa jest cały czas zarejestrowany (...)"

  Zameldowanie a rejestracja pojazdu
 • Miejsce rejestracji samochodu

  "Czy posiadając meldunek stały w mieście A mogę zarejestrować samochód w B, jeżeli posiadam w B meldunek tymczasowy albo jeżeli nie posiadam meldunku tymczasowego? W szczególności chodzi o zarejestrowanie pojazdu w mieście B i możliwość (...)"

  Miejsce rejestracji samochodu
 • Zdjęcie z fotoradaru-jak uniknąć kary?

  "Przedwczoraj otrzymałem zdjęcie z fotoradaru. Rzecz jasna chodzi o przekroczenie prędkości. Grozi mi mandat, oraz punkty karne. Mandat jeszcze mogę przyjąć, ale punktów karnych chciałbym uniknąć. Czy jest jakaś szansa na to żeby wywinąć (...)"

  Zdjęcie z fotoradaru-jak uniknąć kary?
 • Samochód z USA

  "Obywatel Polski kupuje w USA samochód i rejestruje go na swoją amerykańską firmę. Następnie przywozi samochód do Polski i i tutaj jeździ na amerykańskich tablicach i ubezpieczeniu. Jak długo od momentu wjechania na teren RP osoba ta może jeździć (...)"

  Samochód z USA
 • Opłata dodatkowa za parkowanie

  "Jak w większości miast na terenie Tarnowa obowiązuje płatna strefa parkowania . W przypadku braku karty parkingowej pracownicy Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich wysyłają na adres właściciela dodatkową opłatę 50 zł (taki ala mandat).Problem (...)"

  Opłata dodatkowa za parkowanie
 • Manewr zawracania

  "W jakich przypadkach zabroniony jest manewr zawracania?"

  Manewr zawracania